ANDALUZJA

CZAS NA ANDALUZJĘ
Krainę słońca, Maurów i Flamenco
14-21 maja 2019 r.
ODWOŁANY


Ramowy program samolotowo-autokarowej wycieczki do Hiszpanii i Gibraltaru:
Warszawa-Malaga-Ronda-Gibraltar-Jerez de la Frontera-Sewilla-Kordoba-Granada-Sierra Nevada-Lanjaron-Nerja-Malaga-Torremolinos-Warszawa

 

 

Wymagany dokument: dowód osobisty

Program:
1 Dzień: Spotkanie z grupą w hali odlotów Warszawa Modlin o godz.12.00 Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot samolotu linii Ryanair o godz. 14.05 Przylot na lotnisko w Maladze ok. godz.18.00. Transfer autokarem do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w miejscowości Benalmadena, k/Torremolinos z dnia 14/15.05.2019r./wtorek/środa/.

2 Dzień:Śniadanie. Przejazd do Rondy- starożytna Arunda, miasto położone na skalistym masywie górskim, stanowi rodzaj naturalnej fortecy. Zwiedzanie m.in. Starego Miasta, z trzema mostami: Most Nowy/Puente Nuevo/ (100m wys.) łączy starą i nową część miasta (XVIIIw.), Most Stary/Punete Viejo/ (XVIIw.) i Most Świętego Michała/Puente San Miguel/-oraz dobrze zachowane Łaźnie arabskie (XIVw.), katedrę Matki Boskiej Większej (XIIIw.), dawny meczet ze świetnie zachowanym pomieszczeniem modlitewnym Mihrab. Następnie zwiedzanie najstarszej w Hiszpanii areny korridy oraz muzeum (z 1781r.).Przyjazd do Gibraltaru. Przekroczenie granicy hiszpańsko- brytyjskiej. W programie wjazd na punkt widokowy zwany Punktem Europy, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i Góry Atlas na kontynencie afrykańskim. Przejazd busami do rezerwatu przyrody, gdzie można zobaczyć słynne małpki bezogonowe, które mieszkają na skale-jest to wielka atrakcja turystyczna; Grota Michała Archanioła, która posiada wspaniałą akustykę, katolicka katedra pod wezwaniem Św. Marii (z 1874r.) oraz odwiedzenie symbolicznego pomnika gen. Władysława Sikorskiego, który zginął w katastrofie lotniczej w Gibraltarze 04.07.1943r. Przyjazd do miasta Jerez de la Frontera. W programie wizyta w lokalnej bodedze-winiarni połączona z degustacją słynnych regionalnych win sherry. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w miejscowości Rota k/Kadyksu z dnia 15/16.05.2019r./środa/czwartek/.

3 Dzień: Śniadanie. Udział w corocznych obchodach Święta Koni Andaluzyjskich – jarmark koni zwany /Feria de los Caballo/ połączonego z paradą konną, tańcami flamenco i innymi atrakcjami dla turystów. Przyjazd do Sewilli. Zwiedzanie m.in. największej katedry gotyckiej na świecie pw. NMP z grobowcem Krzysztofa Kolumba (XV/XVIw.) z wejściem na wieżę dzwonniczą La Giralda (XIIw.), skąd rozciąga się panorama miasta i lustra rzeki Guadalkiwir, Alkazaru Królewskiego –zamku mauretańsko-chrześcijańskiego z pięknymi ogrodami (VIII/XIVw.) Spacer starą żydowską dzielnicą zwaną obecnie Santa Cruz, bazyliki Macarena, gdzie przechowywana jest piękna figura Madonny „płaczącej diamentami”-patronki matadorów (XVIIw.), Plac Hiszpański /Plaza Espana/ (XXw.) Obiadokolacja i nocleg w okolicach Sewilli z dnia 16/17.05.2019r./czwartek/piątek/.

4 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Kordoby. Spacer po uliczkach Starego Miasta. Zwiedzanie Synagogi (XIVw.), Meczet-Katedra (VIII-XVIw.)-klejnot architektury arabsko-chrześcijańskiej, most rzymski nad rzeką Guadalkiwir z czasów imperium, (I w. p.n.e). Przyjazd do Granady. Zwiedzanie katedry i Kaplicy Królewskiej –z przepiękną dekoracją kamiennych ścian i sklepienia w której znajduje się mauzoleum Królów Katolickich z sarkofagami wykonanymi z białego marmuru kararyjskiego – są dziełami sztuki rzeźbiarskiej (XVIw.) oraz wyjątkowo pięknymi ołtarzami pokrytymi polichromia złotą. Obiadokolacja i nocleg w Granadzie z dnia 17/18.05.2019r./piątek/sobota/.(Dla chętnych po obiadokolacji wyjazd na flamenco do cygańskiej dzielnicy Granady –Sacromonte, spektakl trwa ok.1,5 godz.)

5 Dzień: Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Grenady m.in. kompleksu pałacowo-ogrodowego Alhambra-arcydzieła architektury arabsko-chrześcijańskiej (XIV-XVIw.) Przejazd przez malowniczą Sierra Nevada (najwyższy łańcuch górski w Hiszpanii –z 21 szczytami górskimi powyżej 3000m wys.) Krótki postój w malowniczym miasteczku Lanjaron- możliwość degustacji dojrzewającej szynki-zwanej Jamon Iberico – perła hiszpańskiego stołu. Przyjazd do Nerji- miejsca gdzie podziwia się widoki z otoczonego palmami punktu widokowego zwanego „Balkonem Europy”. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Nerja z dnia 18/19.05.2019r./sobota/niedziela/.

6 Dzień: Śniadanie. Całodzienny wypoczynek na plaży morskiej w miejscowości Nerja. |Czas wolny na zakupy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Nerja z dnia 19/20.05.2019r./niedziela/poniedziałek/.

7 Dzień: Śniadanie. Przyjazd do Malagi. Zwiedzanie Malagi jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. W programie m.in. katedra Wcielenia NMP (XVIw.), Alcazaba-Pałac Emirów Arabskich (VIII-XIw.), na szczycie wzgórza 130 metrów n.p.m zamek Gibralfaro- arabskie ruiny zamku sułtanów z Grenady (XIII-XIVw.); ponadto rzymski Amfiteatr /Anfiteatro Romano/z (Iw.). Wieczorem spacer uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni. Degustacja wina malaga + tapas. Obiadokolacja i nocleg w hotelu Benalmadena k/Torremolinos z dnia 20/21.05.2019r./poniedziałek/wtorek/.

8 Dzień: Śniadanie. Do południa wypoczynek nad morzem. Obiad. Przejazd autokarem na lotnisko w Maladze. Ok. 16.30.odprawa paszportowo-bagażowa. O godz. 18.35 odlot samolotu linii Ryanair. Przylot do Warszawy Modlin ok. godz. 22.30.

Cena: 2450 zł (przy 40 osobach płatnych) plus bilet lotniczy (Ryanair) 1000 zł.
UWAGA. Cena biletu lotniczego kalkulowana jest przy cenie grupowej na dzień 27 listopada 2018 r. i niezależnie od Biura ARKA może ulec zmianie. Ostateczna cena znana będzie w momencie zakupu biletów.

Wszystko w cenie:-przelot samolotem na trasie Warszawa Modlin-Malaga-Warszawa Modlin z bagażem rejestrowanym
-realizacja programu autokarem lokalnym
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
-7 noclegów w hotelach *** w pokojach 2 i 3 osobowych
-7 śniadań i 7 obiadokolacji + jeden obiad przed wylotem powrotnym
-ubezpieczenie NNW i KL
-opieka pilota-przewodnika na całej trasie
-zestawy słuchawkowe na całej trasie
 
Cena nie uwzględnia:
– (dla chętnych) spektakl flamenco (taniec i śpiew)-26,00 euro
– dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 35 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Kod imprezy turystycznej: ANDA-2019-05

 
Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244