Armenia

24 – 30 sierpnia 2020 r.

Armenia – to piękno przyrody w najlepszej odsłonie
oraz kraj, który jako pierwszy z chrześcijaństwa uczynił religię państwową…


Zapisy bez koniecznośći wpłaty ZALICZKI !!!

1 DZIEŃ – 24.08.2020 (poniedziałek) 
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie, przelot samolotem PLL LOT do Erywania 3,5h. Wylot o godz. 22:15. Różnica czasu +3h czas zimowy /+2 h w czasie letnim.

2 DZIEŃ – 25.08.2020 (wtorek)
Przylot do Erywania po 4:00 rano, transfer busem do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie, odpoczynek po nocnym przelocie. Od godz. 11:00 – 12:00 zwiedzanie stolicy Armenii z przewodnikiem w języku polskim (spacer): Kaskada – niezwykłe połączenie 2780 schodów, fontann i budowli ogrodowych, Opera, Wernisaż (targ sztuki i staroci), bazar miejski, ruiny, Katedra zbudowana na 1700-lecie chrztu Armenii, Plac Republiki. Przyjazd do Matenadaranu – wizyta w słynnym muzeum starożytnych manuskryptów. Muzeum przechowuje jedne z największych kolekcji rękopisów na świecie oraz największa kolekcję dawnych rękopisów ormiańskich. Najstarszy z manuskryptów pochodzi z V – VI wieku. Obiadokolacja. Nocleg w Erywaniu.

3 DZIEŃ – 26.08.2020 (środa)
 Po śniadaniu, wyjazd do miasta Eczmiadzyn /Vagharshaapat/, nazywanego Watykanem Ormian – duchowego centrum Armenii, siedziby katolikosa. Zwiedzanie najważniejszej katedry wybudowanej przez św. Grzegorza Oświeciciela oraz kościołów św. Hripsime i św. Gajane. W drodze powrotnej do Erywania, zwiedzanie ruin katedry Zwartnoc z VII w. – zrujnowanej przez trzęsienie ziemi lub przez najazd Arabów. Kompleks katedralny w Eczmiadzynie i ruiny katedry w Zwartnoc zostały wpisane na listę UNESCO. Obiadokolacja w miejscowej restauracji. Nocleg w Erywaniu.

4 Dzień – 27.08.2020 (czwartek)
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z hotelu do klasztoru Khor Wirap, jednego z bardziej malowniczych miejsc w Armenii – miejscu, gdzie więziony był Grzegorz Oświeciciel i skąd roztacza się najpiękniejszy widok na biblijny Ararat (5165 m n.p.m.). Przejazd do wsi Areni, w dolinie rzeki Arpa, w miejscu, gdzie zaczęła się historia winiarstwa ponad 6000 lat temu – zwiedzanie i degustacja win w miejscowej winiarni, z możliwością zakupu win i domowych wódek. Przejazd do Norawank – klasztor z XIII-XIV w. położonego w urzekającej scenerii skalnych ścian z kolorowego tufu, otaczającego go wąwozu. Przyjazd do Erywania. Obiadokolacja w miejscowej restauracji. Nocleg w hotelu.

5 DZIEŃ – 28.08.2020 (piątek)
Śniadanie, przejazd w kierunku jeziora Sewan. Zwiedzanie klasztoru Sevanawank, pięknie wznoszącego się na półwyspie na jeziorze Sevan (największe jezioro Armenii i całego Kaukazu, a zarazem jedno z największych wysokogórskich jezior świata). Przyjazd do Erywania. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

6 DZIEŃ – 29.08.2020 (sobota)
Śniadanie w hotelu. Wycieczka na wschód od stolicy do Garni – zwiedzanie pogańskiej świątyni z I w. p. n.e. i ruin dawnej rezydencji letniej władców Armenii oraz łaźni. Wycieczka z atrakcjnym przejazdem na „symfonię skał”, ewentualnie pokaz tradycyjnej techniki wypieku ormiańskiego chleba – lawaszu. Przejazd do częściowo wykutego w skale klasztoru Geghard – Świętej Włóczni, zbudowanego z kamiennych bloków, bez użycia jakiegokolwiek spoiwa. To tutaj przechowywano włócznię, którą przekłuto Ciało ukrzyżowanego Jezusa. Obecnie włócznia ta wystawiona jest w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Od 2000 roku Klasztor Geghard znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO. Powrót do Erywania. Po drodze zwiedzimy Boskie Podziemia Levona. Jest to ogromny, ręcznie rzeźbiony budynek, który powstał pod powierzchnią ziemi. Pożegnalna obiadokolacja. Krótki nocleg.

7 DZIEŃ – 30.08.2020 (niedziela)
Ok. godz. 02:00 wykwaterowanie z hotelu. Poranny, a właściwie nocny wyjazd busem na lotnisko i wylot do Polski o godz. 04:40. Przylot do Warszawy wg. polskiego czasu ok. godz. 06:35 – 07:15. Opóźnienia samolotu często pół godziny.


CENA:
2100 PLN (w cenie wliczony jest bilet lotniczy z dnia 20.02.2020r. i jego cena może ulec zmianie) + 385 USD (min. 17 osób)


WSZYSTKO W CENIE:
– przeloty samolotem PLL LOT z bagażem rejestrowanym,
– zakwaterowanie w pokojach 2-3os. (hotel 3*** Armenian Village Park Hotel),
– degustacja wina i koniaku wspomniana w programie,
– wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje),
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
– ubezpieczenie NNW, KL, KR,
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
– opieka pilota i lokalnych przewodników.

CENA NIE ZAWIERA:
– zwyczajowych napiwków,
– wyżywienia nieujętego w programie,
– napojów nie ujętych w darmowym menu restauracji,
– dopłaty do pokoju 1-os. (135 USD),
– dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych,
– transferu na lotnisko i z lotniska w Polsce.
 
DODATKOWE INFORMACJE:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 17 osób.
– W terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu.
– Kod imprezy turystycznej: ARME-2020-08

Zadzwoń:
25 741 05 25
882 114 244