Armenia

13 – 17 maja 2020 r.

Armenia – to piękno przyrody w najlepszej odsłonie
oraz kraj, który jako pierwszy z chrześcijaństwa uczynił religię państwową…


1 DZIEŃ – 13.05.2020 (środa) 
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Wylot do Erywania PLL LOT o godz. 22:15. Różnica czasu +3h czas zimowy /+2 h w czasie letnim.

2 DZIEŃ – 14.05.2020 (czwartek)
Przylot do Erywania po godz. 04:00 rano, transfer busem do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie, odpoczynek po nocnym przelocie. Od godz. 11:00 – 12:00 zwiedzanie stolicy Armenii z przewodnikiem w języku polskim (spacer): Kaskada – niezwykłe połączenie 2780 schodów, fontann i budowli ogrodowych, Opera, Wernisaż (targ sztuki i staroci), bazar miejski, ruiny, Katedra zbudowana na 1700-lecie chrztu Armenii, Plac Republiki. Przyjazd do Matenadaranu – wizyta w słynnym muzeum starożytnych manuskryptów. Muzeum przechowuje jedne z największych kolekcji rękopisów na świecie oraz największą kolekcję dawnych rękopisów ormiańskich. Najstarszy z manuskryptów pochodzi z V – VI wieku. Zwiedzanie Pomnika i Muzeum Ludobójstwa. Przywitalna obiadokolacja w restauracji z folklorystyczną muzyką i tańcami. Nocleg w Erywaniu.

3 DZIEŃ – 15.05.2020 (piątek)
Śniadanie. Wycieczka z przewodnikiem w języku polskim na wschód od stolicy do Garni (region Ararat) – zwiedzanie pogańskiej świątyni z I w. p. n.e. i ruin dawnej rezydencji letniej władców Armenii oraz łaźni. Przejazd do częściowo wykutego w skale klasztoru Geghard – Świętej Włóczni, zbudowanego z kamiennych bloków, bez użycia jakiegokolwiek spoiwa. To tutaj przechowywano włócznię, którą przekłuto Ciało Ukrzyżowanego Jezusa. Obecnie włócznia ta wystawiona jest w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Od 2000 roku Klasztor Geghard znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO.  Dalej kierunek jeziora Sevan. Zwiedzanie klasztoru Sevanwank, pięknie wznoszącego się na półwyspie na Jeziorze Sevan (największe jezioro Armenii i całego Kaukazu, a zarazem jedno z największych wysokogórskich jezior świata). Obiadokolacja w miejscowej restauracji nad jeziorem. Powrót do Erywania. Nocleg w Erywaniu. 

4 Dzień – 16.05.2020 (sobota)
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z hotelu do klasztoru Khor Wirap – jednego z bardziej malowniczych miejsc w Armenii, miejscu, gdzie więziony był Grzegorz Oświeciciel i skąd roztacza się najpiękniejszy widok na biblijny Ararat (5165 m n.p.m.). Dalej wyjazd do miasta Eczmiadzyn (Vagharshaapat). nazywanego Watykanem Ormian – duchowego centrum Armenii, siedziby katolikosa. Zwiedzanie najważniejszej katedry wybudowanej przez św. Grzegorza Oświeciciela oraz kościołu św. Hripsime.  W drodze powrotnej do Erywania, zwiedzanie ruin katedry Zwartnoc z VII w. – zrujnowanej przez trzęsienie ziemi lub przez najazd Arabów. Kompleks katedralny w Eczmiadzynie został wpisany na listę UNESCO. Obiadokolacja w miejscowej restauracji. Powrót do Erywania. Krótki nocleg.

5 DZIEŃ – 17.05.2020 (niedziela)
Ok. godz. 02:00 wykwaterowanie z hotelu. Poranny, a właściwie nocny wyjazd busem na lotnisko i wylot do Polski o godz. 04:40. Przylot do Warszawy wg. polskiego czasu ok. godz. 07:00. Opóźnienia samolotu często pół godziny.


CENA:
2000 PLN (w cenie wliczony jest bilet lotniczy z dnia 20.02.2020r. i jego cena może ulec zmianie) + 271 USD (min. 17 osób)

WSZYSTKO W CENIE:
– przeloty samolotem PLL LOT z bagażem rejestrowanym,
– zakwaterowanie w pokojach 2-3os. (hotel 3*** Armenian Village Park Hotel),
– degustacja wina w fabryce Hin Areni,
– wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje),
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
– ubezpieczenie NNW, KL, KR,
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
– opieka pilota i lokalnych przewodników.

CENA NIE ZAWIERA:
– zwyczajowych napiwków,
– wyżywienia nieujętego w programie,
– napojów nie ujętych w darmowym menu restauracji,
– dopłaty do pokoju 1-os. (135 USD),
– dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych,
– transferu na lotnisko i z lotniska w Polsce.
 
DODATKOWE INFORMACJE:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 17 osób.
– W terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu.
– Kod imprezy turystycznej: ARME-2020-05

Zadzwoń:
25 741 05 25
882 114 244