Białe Noce w Petersburgu

Tallin-Ryga-Wilno

26.06.-02.07.2020r.


Zobacz piękno świata

 
 

Wymagany dokument: paszport

Dzień 1 Siedlce – Tallin – 955 km.
Wyjazd grupy – Siedlce Katedra godz. 23.00. Przejazd przez Litwę, Łotwę, Estonię do Tallina. Rozpoczęcie zwiedzania miasta m.in: górne miasto: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto: Średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 – Tallin – Sankt Petersburg – 373 km.
Śniadanie. Dokończenie zwiedzania miasta, a następnie wyjazd do stronę Sankt Petersburga. Przyjazd do Petersburga w godzinach wieczornych obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – Sankt Petersburg – ok. 50 km.
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Petersburga m.in.: Sobór Smolny – najpiękniejsze dzieło architekta Rastrelliego; Krążownik „Aurora”, który obecnie jest na stale zacumowany przy nadbrzeżu Piotrogrodzkim; Twierdza Piotropawłowska – pierwszea budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta, na terenie Twierdzy znajduje się pierwsza cerkiew petersburska – cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła – grobowiec carów rosyjskich; Cypel największej wyspy w mieście – wyspy Wasilewskiej, gdzie za czasów Piotra I mieścił się port morski, oraz kolumny rostralne – byłe latarnie morskie; Nabrzeże Uniwersyteckie; Admiralicja; Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany” – postawiony ku czci pamięci założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej; Katedra pod wezwaniem św. Izaaka – przepiękna cerkiew, która została zbudowana według projektu architekta Monferranda, wnętrza katedry, ozdobione kamieniami półszlachetnymi, rzeźbami, obrazami i mozaikami, wywierają niezapomniane wrażenie; Katedra Kazańska – główna petersburska świątynia prawosławna, zbudowana na początku XIX wieku, w której znajduje się słynna ikona Matki Boskiej Kazańskiej, Plac Sztuk – zespół budynków muzealnych i teatralnych, zaprojektowany przez architekta Rossiego;

Dzień 4 – Sankt Petersburg – ok. 50 km.
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem zwiedzanie wnetrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata Ermitaż. Po południu zwiedzanie wnętrz Cerkiewi Zbawiciela na krwi – zbudowanej jako pomnik ku czci pamięci cara Aleksandra II; Newski prospekt – centralna i jedna z najpiękniejszych ulic miasta (czas wolny). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 – Sankt Petersburg – podmiejskie rezydencje ok. 100 km.
Śniadanie. Wyjazd do Carskiego Sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, budowanie którego rozpoczęto jeszcze za czasów Piotra I. Państwo zobaczą wnętrza Pałacu, w tym słynną Komnatę Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga. Czas wolny w ogrodach pałacowych. Po południu przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Piotr I, natchniony widokami Wersalu zbudował swój „mały Wersal” pod Petersburgiem – Park Dolny o powierzchni ponad 102 hektary, położony nad Zatoką Fińską, zdobią przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby, pałacyki. Obiadokolacja, powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 6 – Sankt Petersburg – Ryga – Wilno ok. 726 km.
Wczesne Śniadanie. Wyjazd z Petersburga i przejazd do Rygi. Zwiedzanie m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Dojazd do Wilna. Nocleg w Wilnie

Dzień 7 – Wilno – Siedlce ok. 451 km.
Śniadanie. Godz. wykwaterowanie i spotkanie z przewodniczką. Zwiedzanie Wilna, Góra Krzyży, nawiedzenie kaplicy z cudownym obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej i modlitwa przed cudownym obrazem. Cmentarz na Rossie, nawiedzenie miejsca kultu św. S. Faustyny – dom w której Pan Jezus podyktował Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Katedra św. Kazimierza. Kościół w którym znajduje się oryginalny (pierwszy) obraz Jezusa Miłosiernego. Powrót do Białej Podlaskiej.

Cena: 2650 zł (przy grupie min 45 os)

U nas wszystko w cenie. Nic w trakcie nie dopłacasz do programu:
– przejazd autokarem,
– zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 i 3 osobowe),
– wyżywienie HB,
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
– wiza do Rosji,
– zestaw nagłośnienia przewodnik-turysta,
– ubezpieczenie KL i NNW,
– podatek VAT, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
Cena nie uwzględnia:
– napojów do obiadokolacji nie przewidzianych w menu restauracji;
– dopłaty do pokoju jednoosobowego.
– ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z pielgrzymki
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 42 osób.
– W terminie do 14 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 180 dni od daty wyjazdu z Rosji.
– Kod imprezy turystycznej:PETE-2020-06

 
Zadzwoń :
882 114 244
25 741 05 25