Białe Noce w Petersburgu

Tallin-Ryga-Wilno

26 czerwca – 2 lipca 2020 r.

Odkryj najpiękniejsze miasta Europy…

 

Wymagany dokument: paszport

Dzień 1 – 26.06.2020 (piątek)
Siedlce – Tallin – 955 km

Wyjazd grupy – Katedra Siedlce o godz. 23:00. Przejazd przez Litwę, Łotwę, Estonię do Tallina. Rozpoczęcie zwiedzania miasta, m.in. górne miasto: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych, m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto: Średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 – 27.06.2020 (sobota)
Tallin – Sankt Petersburg – 373 km

Śniadanie. Dokończenie zwiedzania miasta, a następnie wyjazd w stronę Sankt Petersburga. Przyjazd do Petersburga w godzinach wieczornych obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – 28.06.2020 (niedziela)
Sankt Petersburg – ok. 50 km

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Petersburga, m.in.: Sobór Smolny – najpiękniejsze dzieło architekta Rastrelliego; Krążownik „Aurora”, który obecnie jest na stale zacumowany przy nadbrzeżu Piotrogrodzkim; Twierdza Piotropawłowska – pierwsza budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta, na terenie Twierdzy znajduje się pierwsza cerkiew petersburska – cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła – grobowiec carów rosyjskich; Cypel największej wyspy w mieście – wyspy Wasilewskiej, gdzie za czasów Piotra I mieścił się port morski oraz kolumny rostralne – byłe latarnie morskie; Nabrzeże Uniwersyteckie; Admiralicja; Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany”, postawiony ku czci pamięci założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej; Katedra pod wezwaniem św. Izaaka – przepiękna cerkiew, która została zbudowana według projektu architekta Monferranda, wnętrza katedry, ozdobione kamieniami półszlachetnymi, rzeźbami, obrazami i mozaikami wywierają niezapomniane wrażenie; Katedra Kazańska – główna petersburska świątynia prawosławna zbudowana na początku XIX wieku, w której znajduje się słynna ikona Matki Boskiej Kazańskiej, Plac Sztuk – zespół budynków muzealnych i teatralnych, zaprojektowany przez architekta Rossiego.

Dzień 4 – 29.06.2020 (poniedziałek)
Sankt Petersburg – ok. 50 km

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata Ermitaż. Po południu, zwiedzanie wnętrz Cerkwii Zbawiciela na krwi – zbudowanej jako pomnik ku czci pamięci cara Aleksandra II; Newski prospekt – centralna i jedna z najpiękniejszych ulic miasta (czas wolny), obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 – 30.06.2020 (wtorek)
Sankt Petersburg – podmiejskie rezydencje ok. 100 km

Śniadanie. Wyjazd do Carskiego Sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny – budowanie którego rozpoczęto jeszcze za czasów Piotra I. Zobaczą Państwo wnętrza Pałacu, w tym słynną Komnatę Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga. Czas wolny w ogrodach pałacowych. Po południu, przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Piotr I, natchniony widokami Wersalu zbudował swój „mały Wersal” pod Petersburgiem – Park Dolny o powierzchni ponad 102 hektary, położony nad Zatoką Fińską, zdobią go przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby, pałacyki. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 – 1.07.2020 (środa)
Sankt Petersburg – Ryga – Wilno ok. 726 km

Wczesne Śniadanie. Wyjazd z Petersburga i przejazd do Rygi. Zwiedzanie m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Dojazd do Wilna. Nocleg w Wilnie

Dzień 7 – 2.07.2020 (czwartek)
Wilno – Siedlce ok. 451 km

Śniadanie. Wykwaterowanie i spotkanie z przewodniczką. Zwiedzanie Wilna, Góra Krzyży, nawiedzenie kaplicy z Cudownym Obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej i modlitwa przed Cudownym Obrazem. Cmentarz na Rossie, nawiedzenie miejsca kultu św. S. Faustyny – dom w której Pan Jezus podyktował Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Katedra św. Kazimierza. Kościół, w którym znajduje się oryginalny (pierwszy) obraz Jezusa Miłosiernego. Powrót do Siedlec.


Cena:
2650 zł (przy grupie min 45 os.)

U nas wszystko w cenie. Nic w trakcie nie dopłacasz do programu:
– przejazd autokarem,
– zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 i 3 osobowe),
– wyżywienie HB,
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
– wiza do Rosji,
– zestaw nagłośnienia przewodnik-turysta,
– ubezpieczenie KL i NNW,
– podatek VAT, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
Cena nie uwzględnia:
– napojów do obiadokolacji nie przewidzianych w menu restauracji,
– dopłaty do pokoju jednoosobowego (ok. 140 euro),
– ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z pielgrzymki.

Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 42 osoby.
– W terminie do 14 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 180 dni od daty wyjazdu z Rosji.
– Kod imprezy turystycznej: PETE-2020-06

 
Zadzwoń :
882 114 244
25 741 05 25