Eger – termy i wino

2 – 4 października 2020 r.


  Zapisy bez konieczności wpłaty zaliczki !!!

Program wyjazdu:

Dzień 1 – 2.10.2020 (piątek)
Wyjazd autokaru z Siedlec ok. 1 w nocy, ciągły przejazd do Egeru, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek i skorzystanie z hotelowych basenów i spa. Wieczorny wyjazd na zwiedzanie winnicy oraz kolacja w jednej z piwnic w Dolinie Pięknej Pani, w której działa kilkadziesiąt winiarni. Wejścia wbudowane są w zbocza otaczających to miejsce wzgórz. Miękka, wulkaniczna skała, to jedno z bogactw północnych Węgier. Z samą skałą nie bardzo jest co robić, ale można w niej wyjątkowo łatwo ryć, w związku z czym cały region, z Doliną Pięknej Pani na czele, usiany jest malowniczymi piwnicami, a właściwie jaskiniami, w których przechowuje się wino.

Dzień 2 – 3.10.2020 (sobota)
Śniadanie, zwiedzanie Egeru z przewodnikiem. Zobaczymy m.in.:
• Historyczny zamek (Egri Vár) z XIII w. usytuowany na skalistym wzgórzu. Zamek znany jest z głównie z odparcia ataku tureckiego w 1552 roku. Dowódcą obrony był węgierski żołnierz Istvan Dobo. Na zamku znajdują się liczne wystawy związane z historią zamku, wystawa broni, figur woskowych, galeria sztuki węgierskich artystów.
• Minaret – 42 metrowa wieża, symbol okupacji tureckiej. Na wieży, w ciasnej, zamkniętej przestrzeni do pokonania jest ponad 90 schodów.
• Bazylika archikatedralna pod wezwaniem św. Jana Apostoła, św. Michała oraz Niepokalanego Poczęcia NMP. Jedna wśród trzech największych bazylik na Węgrzech. W bazylice odprawiana jest Msza Św. w języku polskim.
• Barokowy budynek Liceum Karola Eszterhazyego znajdujący się na przeciwko bazyliki. Gmach imponuje rozmiarami oraz rewelacyjną, pięknie i kunsztownie zdobioną biblioteką diecezjalną. Wisienka na torcie znajduje się tam, gdzie powinna być wisienka: na samej górze. To system peryskopów zwany camera obscura, coś w rodzaju kolorowej telewizji przeszłości. W małej kabinie na wysokości ósmego piętra znajduje się owalny ekran, na który – po całkowitym wygaszeniu światła – spływa z góry obraz. W ten sposób można sobie obejrzeć całe miasto oraz otaczające je malownicze Góry Bukowe.
• Ulica Széchenyi – jedna z obowiązkowych do przejścia ulic Egeru, na której znajdują się liczne sklepy oraz restauracje z tradycyjnym węgierskim jedzeniem. Przejazd do Egerszalok, gdzie zobaczymy niezwykłe mieszkania w skałach – W Egerszálók, na końcu ulicy Sáfrány znajdują się mieszkania – jaskinie wyżłobione w tufie, które używane były aż do połowy XX wieku! Można do takiego mieszkania wejść, obejrzeć z bliska jak pomysłowi byli wtedy ludzie i jak żyli. Można tutaj obejrzeć warsztaty ówczesnych rzemieślników, rękodzielników, majstrów. Po Południu wygrzejmy się w jeziorku termalnym w Demjen – Egri Korona Borhaz – Dom Wina, winnica, wioska winiarska, hotel, termy i spa, oprócz kąpieli skosztujemy tu doskonałych węgierskich potraw i spróbujemy słynnych, wielokrotnie nagradzanych win. Jeziorko Termalne – wg. założeń, ma przypominać kurort śródziemnomorski, stąd na brzegach basenów utworzono plażę, na której ustawiono leżaki i słomiane parasole. Obiekt składa się z 3 głównych zbiorników, w tym jednego brodzika, basenu z budynkiem termalnym na wyspie oraz basenu – jeziorka z długą dwutorową zjeżdżalnią. Poza tym, oferuje saunę i basen schładzający pod dachem, 2 boiska do siatkówki plażowej oraz wzgórze solne, z którego woda, poprzez małe niecki (dostępne do kąpieli), spływa w dół do basenów wprost z 2 źródeł termalnych na głębokości 1515 i 1625 m (temp. 73 i 81 st.C). Woda w Demjen jest typu siarkowego z dużą zawartością fluorków, żelaza, krzemionki, węglowodoru sodu i wapnia. Korzystnie wpływa na schorzenia narządów ruchu, zwyrodnieniowe choroby stawów, choroby reumatyczne, osteoporozę, artretyzm, wspomaga dokrwienie mięśnia sercowego, a także w rehabilitacji po złamaniach, uszkodzeniach kości i operacjach ortopedycznych.

Dzień 3 – 4.10.2020 (niedziela)
Śniadanie i wykwaterowanie. Pobyt w jaskiniach termalnych – kąpielisko w jaskini Cascade, zasilane jest wodą leczniczą wypływającą z głębokości 690 metrów. Woda o temperaturze 68°C ma dziesiątki tysięcy lat. W korytarzach podziemnych znajdziemy wszystko to, co sprawia, że kąpiel będzie niezapomniana: od basenów stalaktytowych z ciepłą wodą po XXI. wieczne zjeżdżalnie wodne. Temperatura wody wynosi od 30 do 38°C, w każdym z basenów jest inna. Zaczarowany podziemny świat wodny powoduje, że kąpiel staje się wyjątkowa dzięki grze kolorów i świateł. Obrazujący wybuchający wulkan, wielki kocioł z pierwotnego lasu, a w nim wieże ze zjeżdżalniami, wzmacniają wrażenia. W wielkim systemie jaskiń o powierzchni wody 1500m2 można się zabawić, wypocząć, zrelaksować, a także zadbać o swoje zdrowie. Czas wolny na obiad we własnym zakresie. Wyjazd z Egeru, przyjazd do Siedlec ok. 3 nad ranem w poniedziałek.


CENA:
1180 zł (min. 30 osób)
Przy mniejszej ilości uczestników, Biuro ARKA zastrzega możliwość proporcjonalnego wzrostu ceny.

WSZYSTKO W CENIE:
– 2 noclegi ze śniadaniami w hotelu **** z dostępem do SPA (Hotel Eger Park 4),
– autokar,
– pilot,
– przewodnik po Egerze,
– zwiedzanie piwnic, degustacja i kolacja w Dolinie Pięknej Pani,
– zwiedzanie winnicy, degustacja i kolacja w Dejmen,
– ubezpieczenie NNW, KR i KL,
– składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,
– dopłata do pokoju 1-osobowego (20 euro/noc)
 
DODATKOWE INFORMACJE:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych;
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 30 osób;
– W terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń;
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych;
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy;
– Wymaganym dokumentem jest dowód osobisty;
– Kod imprezy turystycznej: EGER-2020-10

Zadzwoń:
25 741 05 25
882 114 244