Pielgrzymka do Fatimy – maj


Zobacz program pielgrzymki w październiku. Kliknij TUTAJ i pobierz program


 

Pielgrzymka do Fatimy na 100-lecie objawień.
12-16 maja 2017 r.


 

Program Pielgrzymki
Dzień 1: 12 maja, piątek. Wylot z lotniska Warszawa Okęcie godz. 21.30. Przylot do Lizbony 13 maja godz. 00.40. Transfer do hotelu w Nazare. (Ze względu na późny dojazd na nocleg w hotelu nie ma kolacji).
Dzień 2: 13 maja, sobota. Śniadanie. PRZEJAZD AUTOKAREM DO FATIMY. CAŁODZIENNE UCZESTNICTWO W UROCZYSTOŚCIACH 100-LECIA OBJAWIEŃ FATIMSKICH. W trakcie dnia zorganizowany obiad w restauracji (w cenie). Po wieczornych uroczystościach późny powrót do hotelu w Nazare. Ze względu na późną godzinę powrotu na nocleg w tym dniu nie przewiduje się obiadokolacji w hotelu.
Dzień 3: 14 maja, niedziela. Po śniadaniu przejazd do Nazare Sitio (położone nad urwistym brzegiem, na wysokości przekraczającej 100 m n.p.m.). Dominuje tutaj IGREJA de NOSSA SENHORA da NAZARÉ, kościół pierwotnie wzniesiony jako gotycki w 1377 roku, natomiast w XVIII wieku został gruntownie przebudowany w stylu barokowym. Kościół szczyci się pięknymi azulejos (ozdobne płytki ceramiczne) w transepcie z 1708 roku. Rangę świątyni jako lokalnego sanktuarium ugruntowała mieszcząca się w ołtarzu głównym figura Matki Bożej Karmiącej, która według miejscowej tradycji została wyrzeźbiona przez samego św. Józefa i przywieziona z Nazaretu w IV wieku n.e. Następnie przejazd do Alcobaça, Batalha i powrót do hotelu w Nazare. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4. 15 maja, poniedziałek. : Po śniadaniu przejazd do Lizbony i całodzienne zwiedzanie (Belem + centrum). W przerwie zwiedzania Eucharystia w Anotnim i czas wolny. Godz. 20. 00 kolacja w Lizbonie (w cenie). Po kolacji transfer na lotnisko.
Dzień 5. 16 maja, wtorek: Godz. 01.20 wylot do Warszawy. Godz. 06.10 lądowanie na lotnisku Okęcie Warszawa.
 
KOSZT: 290 EURO plus bilet lotniczy – 1100 zł. W cenie biletu jest tylko bagaż podstawowy standardu Wizz Air 42x32x25 cm, do 10 kg.
 
W cenie: przelot samolotem, przejazd autokarem w Portugalii, noclegi, wyżywienie w hotelu i poza hotelem wpisane w programie, pilot na całej trasie, przewodnik w 3 i 4 dniu pielgrzymki, ubezpieczenie KL, NNW.