Pielgrzymka do Fatimy – lipiec

Pielgrzymka do Fatimy, a po drodze Madryt oraz Santiago de Compostela. LISTA ZAMKNIĘTA.

21-29 lipca 2017 r. 
 

1. dzień, 21.07., piątek:  
Godz. 20.20 wylot z Warszawa Modlin do Madrytu. Godz. 23.55 lądowanie w Madrycie, transfer do hotelu. Nocleg (w tym dniu ze względu na godzinę dotarcia do hotelu kolacja we własnym zakresie)

2. dzień, 22.07., sobota:
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Madrytu: Muzeum Prado (najwybitniejsze dzieła sztuki europejskiej), Muzeum Cerrablo, Katedra Madrycka, Puerta del Sol (brama słońca) – jeden z najważniejszych placów w Madrycie, Plaza de Espana, Plaza Mayor, Bazylika z figurą Jezusa Nazareńskiego. Kolacja

3. dzień, 23.07., niedziela:
3. dzień 23.07.: Śniadanie. Przejazd autokarem do Toledo i zwiedzanie pierwszej stolicy kraju, szlakiem El Greca: katedra NMP, najbardziej znacząca budowla gotycka w Hiszpanii, Casa del Greco (dom El Greco); Muzeum de Santa Cruz (z licznymi dziełami Mistrzów hiszpańskich, m.in. El Greco. Wieczorem, bezpośrednio z Toledo przejazd autokarem na dworzec kolejowy i podróż pociągiem do Santiago (około 5 godzin). Transfer do hotelu. Nocleg..

4. dzień, 24.07., poniedziałek:
Po śniadaniu zwiedzanie Santiago de Compostela. Po mszy pielgrzyma (godz. 12:00) przejazd do Bragi – jedno z najstarszych miast Portugalii – tam zwiedzenie kościoła Bom Jesus ze słynnymi schodami, Katedry, Dawnego Pałacu Biskupów, kaplicy Królewskiej. Następnie przejazd do Porto – zwiedzanie m.in. Katedra i kościół św. Franciszka, spacer nadbrzeżem po starej dzielnicy Ribeira. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Porto (okolica).

5. dzień, 25.07., wtorek:
Po śniadaniu przejazd do Fatimy i zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Po południu przejście do Ajustrel – zwiedzanie domów pastuszków: Łucji, Franciszka i Hiacynty, Droga Krzyżowa. Wieczorem procesja Różańcowa. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

6. dzień, 26.07., środa:
6. dzień 26.07: Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony – stolicy Portugalii: dzielnica Belem z Pomnikiem Odkrywców i kościołem Hieronimitów (wpisanym na listę Unesco), przejazd do najstarszej części miasta-spacer po Alfamie – katedra lizbońska i sanktuarium św. Antoniego. Następnie nowsza część miasta Baixa i plac Rossio. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

7. dzień, 27.07., czwartek:
Po śniadaniu wyjazd do Nazare – małej wioski rybackiej z kościołem Nossa Senora da Nazare. Alcobaça – opactwo Cystersów założone dla upamiętnienia wyzwolenia Santarem z rąk mauretańskich. Następnie przejazd do Batalha – zwiedzanie klasztoru Santa da Victoria (MB Zwycięskiej wpisany na listę Unesco). Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

8. dzień, 28.07., piątek:
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Tomar – zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego (wpisanego na listę Unesco). Natepnie przejazd do Coimbry – dawnej stolicy Portugalii oraz sanktuarium Dobrego Jezusa. Coimbra – miasto związane z kultem św. Elżbiety Portugalskiej; zwiedzanie – m.in. kościół św. Jakuba z rokokowym ołtarzem z pozłacanego drewna, Katedra Se Velha z XII w., klasztor w którym mieszkała s. Łucja Wizjonerka, najstarszy Uniwersytet w Portugalii. Obiadokolacja i nocleg w Porto (okolica).

9. dzień, 29.07., sobota:
Wykwaterowanie i dokończenie zwiedzania Porto lub czas wolny do 13:30 (transfer na lotnisko). Wylot o godz. 16:00

CENA: 550 Euro (przy grupie min 35 osób) plus bilet lotniczy 1325 zł z bagażem podręcznym standardu Ryanair. Cena biletu na dzień 24 lutego 2017 r. (Uwaga: cena biletu jest niezależna od Biura ARKA i może ulec zmianie. Jeżeli koszt biletu wzrośnie nie więcej niż 20% podanej wyżej wartości, organizator zastrzega możliwość kupna biletów bez konsultacji z zapisanymi osobami).

W cenie:
przelot samolotem, noclegi z wyżywieniem typu H/B, transfer autokarem na terenie Hiszpanii i Portugalii, bilety wstępu wg programu, bilety metra w Madrycie, przewodnik, opieka duchowa, ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera:
transfer na i z lotniska w Polsce, dodatkowych atrakcji (wycieczek fakultatywnych), wstępów do muzeów nie wymienionych w programie, duży bagaż rejestrowany.
 
Zadzwoń: 882 114 244