Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła

Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła połączona ze zwiedzaniem oraz wypoczynkiem nad Morzem Egejskim
28 kwietnia – 4 maja 2017 r.


Pomyśl, może warto po zimie poczuć ciepło greckiego słońca i historii o której tak wiele słyszałeś…

 

1. dzień, 28.04., piątek:  
wylot do Grecji liniami Ryanair, lotnisko Warszawa Modlin, godz. 09.30. – lądowanie w Salonikach, godz. 12.45. Transfer do hotelu w okolicy Katerini, kolacja, czas wolny, nocleg.

2. dzień, 29.04., sobota:
śniadanie, wyjazd i zwiedzanie Salonik – miasta związanego z pobytem św. Pawła. Zwiedzamy Bazylikę Agia Sofia i św. Demeteriusza (patrona miasta), Białą Wieżę, Rotundę, Łuk Galeriusza. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3. dzień, 30.04., niedziela:
po śniadaniu wycieczka do starożytnego Dionu, i przejazd pod górę Olimpu, przejazd do miasteczka Paleos Panteleimonas. Powrót do hotelu kolacja, nocleg.

4. dzień, 01.05., poniedziałek:
śniadanie, a po śniadaniu całodzienny wypoczynek nad Morzem Egejskim. Wieczorem grecki wieczór (zabawa w rytmie Greka Zorby), kolacja, nocleg.

5. dzień, 02.05., wtorek:
po śniadaniu przejazd do Meteorów (to klasztory prawosławne wzniesione na samotnych skałach między niebem a ziemią z cudowną panoramą na okolice), gdzie zwiedzimy i poznamy także życie mnichów. Przejazd do Delf i zwiedzanie. Obiadokolacja, nocleg.

6. dzień, 03.05., środa:
przejazd w okolice Koryntu. Zwiedzanie najciekawszych obiektów Agrolidy: Starożytnego Epidauros, dobrze zachowanego teatru, który znany jest ze wspaniałej akustyki, starożytnych Myken – ze wspaniałą ”Bramą Lwów”, Korynt – kanał Koryncki. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7. dzień, 04.05., czwartek:
po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie Aten – greckiej stolicy z jej wspaniałymi zabytkami takimi jak: Akropol z ruinami Partenonu oraz Odeonu Herodota Attyka, Agory – starożytnego rynku, Wieży Wiatrów, Aeropagu, muzeum Narodowego – zaliczanego do najważniejszych muzeów świata, Stadion Olimpijski na którym odbyła się pierwsza nowożytna Olimpiada w 1896 r, Łuk Hadriana, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Parlament – grób nieznanego żołnierza i zmiana warty. Przyjazd na lotnisko w Atenach ok .godz.15.00. Wylot do kraju godz. 17.00 – lądowanie Warszawa Modlin godz. 18.45.

CENA: 1600 zł plus bilet lotniczy – około 1000 zł z bagażem podręcznym (o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 mała torebka o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm. Cena biletu na dzień 4 listopada 2016 r. Uwaga: cena biletu jest niezależna od Biura ARKA i może ulec zmianie. Jeżeli koszt biletu wzrośnie nie więcej niż 20% podanej wyżej wartości, organizator zastrzega możliwość kupna biletów bez konsultacji z zapisanymi osobami).

W cenie: przelot samolotem, 6 noclegów w hotelach ** i *** z wyżywieniem typu H/B, transfer autokarem na terenie Grecji, wycieczkę na Olimp, zabawa grecki wieczór z winem i zespołem tanecznym w rytmie Greka Zorby, bilety wstępu wg programu, przewodnik, opieka duchowa, ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera: transfer na i z lotniska w Polsce, dodatkowych atrakcji (wycieczek fakultatywnych), wstępów do muzeów nie wymienionych w programie, duży bagaż rejestrowany.