Indie

Indie.

Listopad 2017 r.


Są miejsca, których nie da się opisać…

 

1 dzień: 
Warszawa – Delhi.
Zbiórka uczestników na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie w hali odlotów, przelot do Delhi.

2 dzień:
Delhi (śniadanie + kolacja).
Przylot do Delhi (z jedną przesiadką) w godzinach rannych, tradycyjne indyjskie powitanie i przejazd do hotelu w Delhi (ok. 30 minut jazdy) zakwaterowanie w hotelu, po obiedzie zwiedzanie stolicy Indii: Radżpath (reprezentacyjna droga królewska), Rasztrpati Bhawan (była rezydencja wicekróla Angli, obecnie pałac prezydencki), Sansad Bhawan (Parlament Indii – z zewnątrz) i Bramy Indii (India Gate). W ciągu dnia lekki posiłek, odwiedzimy miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego oraz Gurudwarę – świątynię Sikhijską. Obiadokolacja, nocleg w Delhi.

3 dzień:
Agra (śniadanie , obiad , kolacja) Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu przejazd (ok. 3 godz. z jedną przerwą) do Agry, zwiedzanie Agra fort UNESCO (ok. 1,5 godz.) Zwiedzamy najbardziej imponującą część fortu- słynny Pawi Tron oraz komnaty królewskie. Następnie przejazd do hotelu (ok. 20 minut) obiad, czas wolny, odpoczynek przy basenie, wieczorem przejazd (20 minut) do warsztatu rękodzieł indyjskich oraz na przedstawienie muzyczne na indyjskim instrumencie muzycznym Sitar oraz Tabla (zespół dwuosobowy). (Na Sitar grał znany indyjski muzyk Pandit Ravi Shankar – ojciec Nory Jones, który komponował muzykę do zespółu The Beatels i otrzymał muzyczną nagrodę Grammy). Powrót do hotelu ok. 21:00, następnie spotkanie integracyjne grupy przy basenie. Nocleg w Agrze.

4 dzień:
Agra – Jaipur (śniadanie + lekki obiad w autokarze + kolacja).
Po śniadaniu, ok. 9:00 przejazd (ok. 20 min) cała grupa ubrana w strojach indyjskich specjalnie przygotowany dla nich (zwiedzanie ok. 1,5 godz.) uznane za jeden z siedmiu cudów świata. Tadż Mahal to kompleks świątynny z białego marmuru, wzniesiony w XVII w. przez cesarza Szach Dżahana z dynastii Mogołów, jako pomnik miłosci i grobowiec jego ukochanej żony Mumtaz Mahal. Powrót do hotelu, czas wolny przy basenie. Po obiedzie przejazd (ok. 10 minut) do wytwórni z rękodziełem z marmuru, sztuką wzorowaną na mozaikach Pietra Dura. Następnie przejazd do Jaipuru (podróż ok. 4,5 godz. z jedną przerwą w trakcie podróży, czas na zakup pamiątek z Indii), uczestnictwo i oglądanie nabożeństwa hinduistycznego w świątyni hinduistycznej. Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie, kolacja, spotkanie integracyjne grupy przy muzyce i napojach alkoholowych i bezalkoholowych, Nocleg w Jaipurze.

5 dzień:
Jaipur (śniadanie + obiad + kolacja).
Po śniadaniu ok. godz. 9:00 przejazd (ok. 20 minut),zwiedzanie Jaipuru, jednego z najpiękniejszych indyjskich miast. Ze względu na kolor zabudowań Jaipur nazywany jest Różowym Miastem (UNESCO). Stare Miasto otoczone jest 6-metrowym murem z wieloma majestatycznymi bramami. Zwiedzamy 400-letnie obserwatorium astrologiczne(UNESCO), jedno z najpiękniejszych i największych na świecie. Przejażdżka rikshami po kolorowych ulicach Jaipuru. Swoją urodą urzeka Hawa Mahal – Pałac Wiatrów (zwiedzany z zewnątrz), ozdobiony niezliczoną ilością okien, zza których kobiety zamknięte w królewskim haremie miały obserwować codzienne życie mieszkańców. Spacer kolorowymi ulicami Jaipuru. Zagościmy w kompleksie pałacowym City Palace (UNESCO), w którym mieszka obecny Maharadża Jajpuru. Następnie przejazd do wytwórni tekstyliów, pokaż wiązania Sari (strój indyjski dla kobiet) oraz pokaz wiązania Turbanu (charaktrystycznego nakrycia głowy, z 8 metrowego materiału). Pokaz malowania tkanin pochodzących z Jaipuru, z 15-go wieku, z charakterystycznymi pieczątkami z drzewa tekowego. Powrót do hotelu na obiad (ok. 14:00), czas wolny na basenie, przy muzyce i napojach alkoholowych i bezalkoholowych. Wieczorem kolacja z pokazem teatrzyku lalek, przygotowana specjalnie dla naszej grupy oraz zorganizowane spotkanie integracyjne przy muzyce tanecznej. Nocleg w Jaipur.

6 dzień:
Bikaner – Deshnok (śniadanie + obiad + kolacja)
Po śniadaniu przejazd jeepami do Amber fort (UNESCO) – kompleksu budowli obronnych i pałacowych. Dalej przejażdżka do fortu na królewskich słoniach (zwiedzanie ok. 1 godz.). Powrót do hotelu, obiad, wykwaterowanie z hotelu Zwiedzanie domów rodzin (Mahawat) które mieszkają z słoniami, te słonie są dla nich jak członek rodziny, ich dzieci bawią się z słoniami, te zwierzęta są jedynym żywicielami dla wielodzietnej rodziny na trzy pokolenie. Przejazd do Deshnok (ok. 4 godz.). Zwiedzanie Świątyni Mata (świątynia szczurów), jednej z najbardziej niepokojących, a zarazem fascynujących świątyń w Indiach. Wizyta w Świątyni Mata, to zadanie dla osób o mocnych nerwach, gdyż świątynię od wieków zamieszkują setki świętych szczurów. Przejazd do hotelu (ok. 1 godz.), Powitanie gości przed hotelem (pałac mający ponad 100 lat) przez zawodową orkiestrę honorową w pięknych kolorowych strojach, tak jak w dawnych czasach witano ważnych gości królewskich. zakwaterowanie w hotelu – pałacu maharadży w Bikaner, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień:
Bikaner (śniadanie + obiad + kolacja).
Po śniadaniu przejazd z hotelu tuk-tukami do miasta (ok. 30 minut). Zwiedzimy XVI – wieczną, wielobarwną świątynię dżinnijską. Powrót przez miasto bryczkami konnymi, przerwa na pamiątkowe zdjęcie przy ogromnym fort Junagarh (oglądamy z zewnątrz). Obiad w hotelu, czas wolny, odpoczynek. Wyjazd z hotelu ok. 16:00. Odwiedzimy jedyny w Azji instytut naukowy zajmujący się hodowlą wielbłądów (camel research center). Przejazd autobusem (ok. 40 minut) do wioski na pustyni Thar, gdzie poznamy życie mieszkańców wioski. Następnie wielka atrakcja – safari po pustyni na wielbłądach (ok. 30 minut), muzyka i tańce ludowe, wieczorna biesiada w zupełnie wyjątkowej scenerii. Powrót do hotelu, pokaż malowanie henną, kolacja. Nocleg w Bikaner.
.
8 dzień, piątek:
Bikaner – Mandawa (śniadanie + obiad + kolacja).
Po śniadaniu, do południa czas wolny, obiad. Następnie przejazd do Mandawa, (podróż ok. 4 godz. z jedną przerwą) odwiedzimy niewielkie miasteczko Mandawa, nazywane „radżastańską galerią pod gołym niebem”. Niegdyś Mandawa była ważnym ośrodkiem handlowym, położonym na Jedwabnym Szlaku, jednak po otwarciu portu w Bombaju utraciła swoje dotychczasowe znaczenie. Nadal pozostały w Mandawie ozdobione wspaniałymi malowidłami ściennymi rezydencje Haveli, które będziemy mogli podziwiać obiadokolacja, powrót do hotelu, kolacja przygotowana dla naszej grupy przy basenie. Integracja grupy przy muzyce .nocleg w Mandawie.

9 dzień:
Mandawa-Delhi (śniadanie + obiad + kolacja).
Po śniadaniu czas wolny spędzony przy basenie, drinkach i muzyki, przygotowanie do podróży, po obiedzie przejazd do Delhi (ok 5 godz.),transfer na lotnisko w Delhi, wylot do Polski.

10 dzień:
Delhi – Warszawa – Przylot do Polski

CENA: 7700 zł (przy 20 osobach)

W cenie:
Komunikacja po Indiach z klimatyzacją (ok. 1200 km).
Wiza Indyjska.
Noclegi w hotelach 4 gwiazdkowych, z klimatyzacją, basenem. Pokoje dwuosobowe z łazienką. W Bikanerze hotel w pałacu obecnego Maharadży.
Śniadania, 4 obiady i kolacje zgodnie z programem (stół szwedzki z indyjskimi i zachodnymi potrawami).
Napoje bezalkoholowe i miejscowy alkohol (whisky, rum, gin) – bez ograniczeń z baru w autokarze, oraz podczas zorganizowanych spotkań integracyjnych (serwowane przez stewardów).
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów turystycznych:
– Przejażdżka rikszami przez malowniczymi ulicami starego miasta Jaipur.
– Przejażdżka na bryczkach po wąskich ulicach Bikaneru.
– Wjazd na królewskich słoniach do fortecy Amber.
– Camel safari (jazda wielbłądami) na pustyni Thar.
– Przejazd jeepami z hotelu do Amer fort
Stroje indyjskie dla całej grupy jako prezent w dniu zwiedzania Tajmahal.
Licencjonowanych przewodników lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
Opieka polskojęzycznego pilota-opiekuna na miejscu.
licencjonowani przewodnicy lokalni we wszystkich obiektach historycznych.
Ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW 50,000 euro / os.
Przewidziane jest bezpłatne pranie odzieży w połowie trasy.
W każdym hotelu w pokojach i na basenach są ręczniki.
przelot na trasie: Warszawa – Delhi – Warszawa
opłaty lotniskowe + bagaż 23 kg

Cena nie zawiera:
dodatkowych posiłków; dopłaty do pokoju jednoosobowego (ok. 420 USD), transport na lotnisko w Polsce.