Indie 2020. Pielgrzymka do Matki Teresy z Kalkuty

Indie. Pielgrzymka śladami Matki Teresy z Kalkuty

Z ARKĄ jedziemy tam już kolejny raz…

25 stycznia-8 lutego 2020 r.
 
 

Dzień 1. WARSZAWA – DELHI: 
Spotkanie na lotnisku. Przelot do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich portów.

Dzień 2. DELHI :
Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej całodzienne zwiedzanie miasta z przerwą na obiad i krótką regenerację w hotelu. Tego dnia zobaczymy meczet Dźama Masdźid w Starym Delhi – największy meczet w Indiach, pochodzący z XVII w., piękny Grobowiec Humajuna, położony w relaksującym parkowym otoczeniu a na koniec spacer w pobliżu Pałacu Prezydenckiego i Bramy Indii. Nocleg w Delhi.

Dzień 3. DELHI – DŹAJPUR:
Po śniadaniu przejazd autokarem do Kutb Minar – wspaniałego kompleksu ruin z zachwycającą 73 m wieżą z przełomu XII i XIII w. Następnie przejazd do Różowego Miasta, stolicy półpustynnego, kolorowego stanu Radżasthan. Po południu zwiedzanie monumentalnego fortu Amber, dawnej stolicy klanu Kaćhćhawaha, z baśniowymi pałacami na tle pięknej, górskiej scenerii. Po zwiedzaniu wizyta w emporium z biżuterią. Nocleg w Dżajpurze.

Dzień 4. DŹAJPUR – AGRA:
Po śniadaniu zwiedzanie Hawa Mahal – Pałacu Wiatrów z koronkową fasadą oraz Kompleksu Pałacowego, rezydencji maharadży i obserwatorium astronomicznego Dźantar Mantar. Następnie przejazd w kierunku Agry. Nocleg w Agrze.

Dzień 5. AGRA – MATHURA – AGRA:
Zwiedzanie słynnego Tadź Mahal – najsłynniejszego pomnika miłości na świecie, o cudownej architekturze, będącego najważniejszym symbolem Indii. Następnie odwiedzimy potężny Czerwony Fort, dawną cesarską siedzibę oraz pierwowzór Tadźu – filigranowy Baby Tadź. Po południu przejazd do Mathury, jednego ze świętych miast Indii, związanego z kultem boga Kryszny. Nocleg w Agrze.

Dzień 6. AGRA – ORĆHHA – KHADŹURAHO:
Po śniadaniu udamy się na dworzec kolejowy, skąd wyruszymy pociągiem do miejscowości Dźhansi, a następnie busem do malowniczego miasteczka Orććha. Tutaj zwiedzimy pałace na wyspie na rzece Betwa i przespacerujemy się do monumentalnej świątyni Ćhaturbhudź. Następnie dalsza podróż busem do Khadźuraho. Wieczorem możliwość obejrzenia lokalnych, tradycyjnych tańców. Nocleg w Khadźuraho.

Dzień 7. KHADŹURAHO:
Rano zwiedzimy słynne, przepiękne hinduskie świątynie z przed tysiąca lat, dekorowane kunsztownymi płaskorzeźbami. Następnie przejazd do Parku Narodowego Panna, gdzie jadąc dżipami będziemy mieli możliwość obserwacji lokalnej przyrody a przy odrobinie szczęścia zobaczyć tygrysa bengalskiego. Kolacja nad rzeką Ken. Wieczorny przejazd na stację kolejową i podróż w kierunku Waranasi.

Dzień 8. KHADŹURAHO – WARANASI:
Po dotarciu do Waranasi przejazd do hotelu. Czas wolny. Po południu przejazd nad Ganges, gdzie odbywa się wieczora ceremonia aarti. Waranasi jest najświętszym miejscem w Indiach, w którym śmierć ma szczególne znaczenie. Oddanie swoich prochów świętym wodom Gangesu równa się oczyszczeniu duszy. Nocleg w Waranasi.

Dzień 9. WARANASI:
Wczesnym rankiem rejs po Gangesie w stronę ghatu Hariśćandra. Później udamy się do Sarnath, miejsca na obrzeżach Waranasi, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie, wkrótce po dostąpieniu nirwany. Po południu wizyta w warsztacie tkackim, gdzie powstają słynne sari z Waranasi. Następnie kierujemy się w stronę lotniska. Lot do Kalkuty. Wieczorny przejazd do hotelu w Kalkucie.

Dzień 10. KALKUTA:
Wcześnie rano przyjazd pociągiem do Kalkuty i transfer do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu główny punkt programu jakim jest wizyta w sierocińcu prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości, założonego przez błogosławioną Matkę Teresę z Kalkuty. Po poruszającej wizycie u Misjonarek Miłości zwiedzanie miasta, m.in. dzielnica kolonialna, ulica książek na College Street oraz najpiękniejsza budowla Kalkty – Victoria Memorial – postawiona ku czci królowej Wiktorii. Nocleg w Kalkucie.

Dzień 11. KALKUTA – GOA:
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot na Goa. Transfer do hotelu. Nocleg w Goa.

Dzień 12. GOA:
Po śniadaniu czas wolny. Nocleg w Goa.

Dzień 13. GOA:
Po śniadaniu półdniowa wycieczka na zwiedzanie Starego Goa oraz wizytę w farmie z przyprawami, gdzie zjemy pyszny obiad. Stare Goa to niegdysiejsza wspaniałą stolica portugalskich wschodnich kolonii, wpisana na listę UNESCO. W bazylice Bon Jesus znajdują się prochy świętego Franciszka Xaviera. Popołudnie wolne. Nocleg w Goa.

Dzień 14. GOA – BOMBAJ:
Poranny przelot do Bombaju – biznesowej stolicy Indii. Zwiedzanie miasta: kolonialna część miasta na czele z symbolami Bombaju – Bramą Indii i hotelem Tadź, przejazd wzdłuż plaży Ćhaupathy, Dhobi ghat – największa pralnia Bombaju oraz nowoczesna część miasta. Udamy się także na przyjemną wycieczkę statkiem do niezwykłych grot Elephanta ze wspaniałymi liczącymi ponad tysiąc lat płaskorzeźbami. Wieczorem kolacja. Po kolacji przejazd na lotnisko i lot do Warszawy.

Dzień 15. BOMBAJ – WARSZAWA:
Nocny wylot z Bombaju do Warszawy przez jeden z europejskich portów. Poranny przylot do Warszawy.

CENA: 9800 zł plus 540 USD (min. 15 osób). Przy mniejszej ilości osób organizator zastrzega możliwość proporcjonalnego wzrostu ceny.

WSZYSTKO W CENIE:
– bilety lotnicze na trasie Warszawa – Delhi, Bombaj – Warszawa,
– zakwaterowanie w hotelach 4****, w pokojach dwuosobowych,
– śniadania i obiady/kolacje,
– transfery oraz zwiedzanie w klimatyzowanym autokarze,
– podatki i opłaty za drogi oraz parkingi,
– przejazd pociągiem na trasie Agra-Dźhansi, Khadźuraho-Waranasi, w klasie AC 2 lub 3
– lokalnych przewodników w Delhi, Agrze, Dźajpurze, Orććha, Khadźuraho, Waranasi, Kalkucie, Goa i Bombaju,
– bilety wstępu do obiektów opisanych w programie,
– safari w Parku Narodowym Panna,
– udział w ceremonii aarti i przejażdżkę łódką w Waranasi,
– występ artystyczny tancerzy z Radżastanu w Dźajpurze,
– bilety lotnicze na trasie Waranasi-Kalkuta, Kalkuta-Goa, Goa-Bombaj,
– opiekę polskiego, licencjonowanego pilota w trakcie całego wyjazdu,
– wizę indyjską wraz z serwisem wizowym,
– napiwki,
– ubezpieczenie – NNW, KL, bagaż.

CENA NIE OBEJMUJE:
– opłat za aparaty fotograficzne i kamery,
– napojów do posiłków,
– jakichkolwiek usług nie ujętych w programie,

CENA MOŻE ULEC NIEZNACZNEJ ZMIANIE W PRZYPADKU:
– jeżeli w trakcie procesu rezerwacji dojdzie do znaczącej podwyżki biletów lotniczych w Indiach,
– kurs USD/PLN zmieni się powyżej 10% w stosunku do dnia przedstawienia oferty.
 
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 13 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu.
– Kod imprezy turystycznej: INDI-2020-01

 
Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244