Pielgrzymka do Matki Teresy z Kalkuty

Indie. Pielgrzymka śladami Matki Teresy z Kalkuty
Z ARKĄ jedziemy tam już kolejny raz…

12-25 stycznia 2020 r


 
     
Dzień 1. WARSZAWA – DELHI: 
Spotkanie na lotnisku o godz. 20.00. Bezpośredni przelot z Warszawy do Delhi.
Dzień 2. DELHI – AGRA:
Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej przejazd busem w kierunku Agry. Po dodze postój w Mathurze, jednym ze świętych miast Indii, związanego z kultem boga Kryszny. Nocleg w Agrze.
Dzień 3. AGRA – DŹAJPUR :
Zwiedzanie słynnego Tadź Mahal – najsłynniejszego pomnika miłości na świecie, o cudownej architekturze, będącego najważniejszym symbolem Indii. Następnie odwiedzimy potężny Czerwony Fort, dawną cesarską siedzibę oraz pierwowzór Tadźu – filigranowy Baby Tadź. Po południu przejazd do Różowego Miasta, stolicy półpustynnego, kolorowego stanu Radżasthan – Dźajpuru. Nocleg w Dźajpurze.
Dzień 4. DŹAJPUR:
Po śniadaniu zwiedzanie Dźajpuru: Hawa Mahal – Pałacu Wiatrów z koronkową fasadą oraz Kompleksu Pałacowego, rezydencji maharadży i obserwatorium astronomicznego Dźantar Mantar. Po południu zwiedzanie monumentalnego fortu Amber, dawnej stolicy klanu Kaćhćhawaha, z baśniowymi pałacami na tle pięknej, górskiej scenerii. Po zwiedzaniu wizyta w emporium z biżuterią. Nocleg w Dżajpurze.
Dzień 5. DŻAJPUR – DELHI:
Po śniadaniu przejazd w kierunku Delhi. Zwiedzanie Kutb Minar – wspaniałego kompleksu ruin z zachwycającą 73 m wieżą z przełomu XII i XIII w.
Dzień 6. DELHI:
Całodzienne zwiedzanie miasta z przerwą na obiad i krótką regenerację w hotelu. Tego dnia zobaczymy meczet Dźama Masdźid w Starym Delhi – największy meczet w Indiach, pochodzący z XVII w., piękny Grobowiec Humajuna, położony w relaksującym parkowym otoczeniu a na koniec spacer w pobliżu Pałacu Prezydenckiego i Bramy Indii. Nocleg w Delhi.
Dzień 7. DELHI – WARANASI:
Wcześnie rano przejazd na stację kolejową na superszybki pociąg do Waranasi. Po dotarciu do Waranasi przejazd do hotelu a następnie przejazd nad Ganges, gdzie odbywa się wieczorna ceremonia aarti. Waranasi jest najświętszym miejscem w Indiach, w którym śmierć ma szczególne znaczenie. Oddanie swoich prochów świętym wodom Gangesu równa się oczyszczeniu duszy. Nocleg w Waranasi.
Dzień 8. WARANASI :
Wczesnym rankiem rejs po Gangesie w stronę ghatu Hariśćandra. Później udamy się do Sarnath, miejsca na obrzeżach Waranasi, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie, wkrótce po dostąpieniu nirwany. Po południu wizyta w warsztacie tkackim, gdzie powstają słynne sari z Waranasi. Następnie kierujemy się w stronę lotniska. Lot do Kalkuty. Wieczorny przejazd do hotelu w Kalkucie.
Dzień 9. KALKUTA :
Po śniadaniu główny punkt programu jakim jest wizyta w sierocińcu prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości, założonego przez błogosławioną Matkę Teresę z Kalkuty. Po poruszającej wizycie u Misjonarek Miłości zwiedzanie miasta, m.in. dzielnica kolonialna, ulica książek na College Street oraz najpiękniejsza budowla Kalkuty – Victoria Memorial – postawiona ku czci królowej Wiktorii. Nocleg w Kalkucie.
Dzień 10. KALKUTA – GOA:
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot na Goa. Transfer do hotelu. Nocleg w Goa.
Dzień 11. GOA:
Po śniadaniu czas wolny. Nocleg w Goa.
Dzień 12. GOA:
Po śniadaniu półdniowa wycieczka na zwiedzanie Starego Goa oraz wizytę w farmie z przyprawami, gdzie zjemy pyszny obiad. Stare Goa to niegdysiejsza wspaniałą stolica portugalskich wschodnich kolonii, wpisana na listę UNESCO. W bazylice Bon Jesus znajdują się prochy świętego Franciszka Xaviera. Popołudnie wolne. Nocleg w Goa.
Dzień 13. GOA – BOMBAJ:
Poranny przelot do Bombaju – biznesowej stolicy Indii. Zwiedzanie miasta: kolonialna część miasta na czele z symbolami Bombaju – Bramą Indii i hotelem Tadź, przejazd wzdłuż plaży Ćhaupathy, Dhobi ghat – największa pralnia Bombaju oraz nowoczesna część miasta. Udamy się także na przyjemną wycieczkę statkiem do niezwykłych grot Elephanta ze wspaniałymi liczącymi ponad tysiąc lat płaskorzeźbami. Kolacja i nocleg w Bombaju.
Dzień 14. BOMBAJ – DELHI – WARSZAWA:
Wcześnie rano wyjazd na lotnisko. Lot do Delhi, a następnie przesiadka na lot do Warszawy. Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych.

CENA: 9800 zł plus 540 USD (min. 15 osób). Przy mniejszej ilości osób organizator zastrzega możliwość proporcjonalnego wzrostu ceny.

WSZYSTKO W CENIE:
– bilety lotnicze na trasie Warszawa – Delhi, Bombaj – Warszawa,
– zakwaterowanie w hotelach 4*, w pokojach dwuosobowych,
– śniadania i obiady/kolacje,
– transfery oraz zwiedzanie w klimatyzowanym autokarze,
– podatki i opłaty za drogi oraz parkingi,
– przejazd pociągiem na trasie Delhi -Waranasi,
– lokalnych przewodników w Delhi, Agrze, Dźajpurze, Waranasi, Kalkucie, Goa i Bombaju,
– bilety wstępu do obiektów opisanych w programie,
– udział w ceremonii aarti i przejażdżkę łódką w Waranasi,
– występ artystyczny tancerzy z Radżastanu w Dźajpurze,
– bilety lotnicze na trasie Waranasi-Kalkuta, Kalkuta-Goa, Goa-Bombaj, Bombaj-Delhi,
– opiekę polskiego, licencjonowanego pilota w trakcie całego wyjazdu,
– ubezpieczenie – NNW, KL, bagaż,
– pomoc wizową,
– wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:
– opłat za aparaty fotograficzne i kamery,
– wizy indyjskiej (25 USD),
– napojów do posiłków,
– jakichkolwiek usług nie ujętych w programie,
– napiwków (ok. 40 usd/os.)

CENA MOŻE ULEC NIEZNACZNEJ ZMIANIE W PRZYPADKU:
– jeżeli w trakcie procesu rezerwacji dojdzie do znaczącej podwyżki biletów lotniczych w Indiach
– kurs USD/PLN zmieni się powyżej 10% w stosunku do dnia przedstawienia oferty.
 
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 13 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy. – Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu.
– Kod imprezy turystycznej: INDI-2020-01
 
 
Zadzwoń:
25 741 05 25
882 114 244