Madryt-Barcelona

Śladami El Greca w Hiszpanii

26 lipca – 01 sierpnia 2019r.


.

 

 

Wymagany dokument: dowód osobisty

Program:
1 Dzień: Zbiórka uczestników wycieczki o godz. 1.00 (w nocy) na parkingu przy katedrze siedleckiej. Odjazd autokaru na lotnisko Warszawa Modlin o godz. 1.30 Odprawa paszportowo-bagażowa o godz.4.00. Wylot samolotu linii Ryanair o godz. 6.00 Przylot samolotu do Madrytu-Barajas ok. godz. 9.35.Przejazd autokarem z lotniska do hotelu. Krótki odpoczynek w hotelu. Zwiedzanie Madrytu rozpoczniemy od nawiedzenie królewskiej katedry pw. Matki Bożej Almudena (Żywicielki), głównej świątyni Madrytu, konsekrowanej przez papieża św. Jana Pawła II Wielkiego ( w dniu 15.06.1993r.) W tejże katedrze brał ślub obecny król Filip VI Burbon (22.05.2004r.) W katedrze w ołtarzu bocznym prezbiterium znajduje się figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem –odnaleziona w cudowny sposób wśród ruin murów zamkowych. Przejście ulicami Starego Madrytu na Plac Mayor-(XVIIw.) – symbol Madrytu z pomnikiem konnym króla Filipa III. spaceru po ulicach Madrytu możliwość degustacji różnych gatunków szynki w Muzeo del Jamon. Przejście na Puerta del Sol (Brama Słoneczna) gdzie na placu zainstalowany jest tzw. „kilometr zerowy”- punkt od którego mierzy się wszystkie odległości dróg w Hiszpanii, także ulubione miejsce spotkań i randek. Następnie obowiązkowe pamiątkowe zdjęcie na tle herbu Madrytu czyli pomnika Niedźwiedzia wspinającego się na „drzewko madronio” (poziomkowe). Następnie udamy się na Plac Hiszpański z pomnikiem Miguela Cervantesa-autora „Przygód Don Kichota z La Manchy”. Po środku placu (1928r.) postawiono mu kamienny obelisk o którego stóp wzniesiono grupę ze złoconego brązu czyli Don Kichota i Sancho Pansy z wiernymi wierzchowcami. Niedaleko znajduje się muzeum Cerralbo, gdzie chętni będą mogli zobaczyć dzieło El Greca „Święty Franciszek w Ekstazie”(1605r.) (3 euro/os). Obiadokolacja w hotelu w Madrycie z dnia 26.07./27.07.2019r./piątek/sobota/.

2 Dzień:Śniadanie. Wyjazd do miejscowości Illescas (na trasie do Toledo) . Zwiedzanie dawnego szpitala obecnie muzeum Hospital de la Caridad de Illescas, gdzie będziemy mogli zobaczyć 5 obrazów El Greca. W malowaniu tychże dzieł pomagał mu syn Jorge Manuel (ur.1578r.) Następnie przyjazd do Toledo. Zwiedzanie m.in.katedry prymasowskiej pw. Najświętszej Marii Panny zwanej „Bóstwem Toledańskim” (XIII-XVw.) wybudowanej w stylu gotyckim i mieszcząca przebogaty skarbiec a w nim słynna monstrancja (2,5m wys. i 200kg. wagi wykonana ze złota i srebra, udekorowana kamieniami szlachetnymi), wynoszona jest na barkach ludzkich na procesję Bożego Ciała. Wejdziemy do Zakrystii Wielkiej – gdzie znajduje się mnóstwo różnych obrazów znanych malarzy m.in. El Greca -16 dzieł. Znana potocznie jest jako „Mini Prado”. Spacerem przejdziemy do kościoła św. Tomasza Apostoła-zbudowanego w stylu mudejar, a we wnętrzu zobaczymy przełomowe arcydzieło w twórczości malarskiej El Greca znany obraz „Pogrzeb Hrabiego de Orgaza” – (4,4m.x3,6m.)-największy pod względem powierzchni obraz spośród pozostałych dzieł Mistrza. Następnie udamy się uliczkami starej dzielnicy żydowskiej, gdzie wejdziemy do muzeum El Greca-dawnego domu malarza w którym znajduje się 16 obrazów w tym 13 portretów Apostołów oraz słynna panorama Toledo pod nazwą „Widok Toledo z Planem” (1610r.) Następnie udamy się do muzeum Santa Cruz (XVI w.) mieszczące się w dawnym renesansowym szpitalu, gdzie zostało zgromadzonych wiele dzieł hiszpańskich mistrzów m.in.El Greca -11 dzieł. Odwiedzimy również kościół i klasztor św. Dominika z Silos-tutaj pochowany jest malarz El Greco (zm.07.04.1614r.). W tym miejscu El Greco po przybyciu do Toledo (1577r.) wykonał swoje pierwsze duże zlecenie –co otworzyło mu karierę w Toledo. Ponadto obejrzymy 9 obrazów z tego 3 w kościele. Chętni będą mogli udać się do dawnego szpitala de Tavera – obecnie muzeum gdzie są 4 obrazy El Greca (6 euro). Następnie przejście do kaplicy św. Józefa gdzie będziemy mogli podziwiać 2 dzieła El Greca (obecnie muzeum prywatne)-zwiedzanie za specjalnym zezwoleniem. Na zakończenie pobytu w Toledo wjedziemy autokarem na wzgórze Toledańskie gdzie będziemy mogli podziwiać panoramę Toledo za rzeką Tag. Przyjazd do Madrytu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Madrycie z dnia 27.07./28.07.2019./sobota/niedziela/. Po kolacji dla chętnych możliwość obejrzenia spektaklu Flamenco w Casa Patas w madryckiej sali koncertowej (38 euro).

3 Dzień: Śniadanie. Przyjazd do Eskurialu. Zwiedzanie m.in. zespołu pałacowo-klasztornego i kościelnego w San Lorenzo de El Escorial (45km. od Madrytu)., który według fachowców w dziedzinie architektury uznany jest jako 8 „cud świata”. Kompleks zbudowany jest z szarego miejscowego granitu w stylu późnego renesansu u stóp gór Sierra de Gaudarrama. Jest to również panteon hiszpańskich monarchów z dynastii Habsburgów i Burbonów (26 marmurowych grobowców). Eskurial posiada pinakotekę w której znajdują się bogate zbiory dzieł sztuki m.in. El Greca -6 dzieł, które znajdują się w apartamentach królewskich Cały obiekt zbudowany na planie Kraty na cześć św. Wawrzyńca, który poniósł śmierć na Ruszcie w Rzymie. Przyjazd do Madrytu. Zwiedzanie muzeum Prado gdzie znajduje się ponad 5 tysięcy obrazów znanych mistrzów pędzla m.in. El Greca (34 dzieła).Obok znajduje się muzeum Tyssen-Bornemisza gdzie z kolei znajduje się 5 obrazów El Greca. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu z dnia 28.07./29.07.2019r./niedziela/poniedziałek/.

4 Dzień: Śniadanie. Rano przejazd superszybkim pociągiem AVE z dworca Atocha o godz.10.30, przyjazd na dworzec Barcelona Sans ok. godz.13.15. Jazda należy do atrakcji turystycznej z maksymalną prędkością pociągu (320km/h). Przejazd trwa 2.45 min (662km.). Odjazd podstawionym autokarem spod dworca kolejowego Barcelona Sans. Przyjazd do hotelu w Barcelonie i zakwaterowanie . Po południu wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg z dnia 29.07./30.07.2019r./poniedziałek/wtorek/.

5 Dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Barcelony, jej najsłynniejszych miejsc. Będziemy podziwiali jedną z najbardziej znanych bazylik – bazylikę mniejszą Sagrada Familia (Świętej Rodziny zwany też kościołem Pokutnym), która jest symbolem i dumą mieszkańców Barcelony zbudowana w stylu secesyjnym – budowa uznana jest przez architektów jako cudowne dzieło Antonio Gaudiego i jego kontynuatora Józefa Marii Subirachsa (kościół nadal w budowie)-(XIXw.). Chętni będą mogli wejść do środka (20 euro). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Barcelonie z dnia 30.07/31.07.2019r./wtorek/środa/. Wieczorem możliwość udania się na spektakl Tańczących Fontan zwanych „Światło-Woda-Dźwięk” w godzinach 21.00-22.00 na wzgórzu Montjuic.

6 Dzień: Śniadanie. Wyjazd autokarem na Montserrat czyli „Góra Piła”. Nawiedzenie bazyliki mniejszej i klasztoru benedyktyńskiego (XVI-XXw.) oraz miejscowego muzeum gdzie znajduje się jedno dzieło El Greca „Pokutująca Maria Magdalena”(1580-1585r.) Sanktuarium Maryjne należy do największych w Katalonii i Hiszpanii. Wewnątrz znajduje się niewielka drewniana romańska figurka (95cm. wys.) Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus zwana poufale La Moreneta czyli Czarnulka. Dla chętnych możliwość wjazdu kolejką szynową na górę św. Jana (wys.1005m. n.p.m, bilet dodatkowo płatny 6 euro ) – podziwianie panoramy i formacji skalnych. Po południu przyjazd do Barcelony i dalsze zwiedzanie m.in. spacer najsłynniejszą ulicą Barcelony zwaną Las Ramblas. Następnie zwiedzanie Placu Królewskiego i fontanny z latarniami projektu Antonio Gaudiego (XIX w.) Wjazd na wzgórze Montjuic, ze wspaniałymi widokami na miasto i port morski oraz obiektami olimpijskimi z (1992r.). Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu z dnia 31.07/01.08.2019r./środa/czwartek/.

7 Dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Złożenie bagaży do przechowalni hotelowej. Zwiedzanie Barcelony m.in. dzielnicy gotyckiej z katedrą i klasztorem św. Eulalii-patronki Barcelony (XIII-XIVw.) Czas wolny na zakupy. Obiad w restauracji w Barcelonie ok.godz.15.00. Po obiedzie przejazd na lotnisko El Prat w Barcelonie. Odprawa paszportowo-bagażowa ok. godz.17.40. Wylot z Barcelony samolotem linii WIZZAR o godz. 19.40.Przylot na lotnisko Warszawa Chopin ok. godz.22.45. Przyjazd autokarem do Siedlec ok. godz.1.00.|w nocy w dniu 02.08.2019r.

Cena: 680 euro (przy grupie min. 35 osób) plus 1200 zł (bilet lotniczy).
Uwaga: Cena biletu lotniczego jest wyceniana dla biletu grupowego na dzień 21 stycznia 2019 r. i niezależnie od Biura ARKA może ulec zmianie. Organizator zastrzega również, że przy mniejszej ilości uczestników jak również przy znacznym wzroście kosztów transportu w Hiszpanii – cena może ulec wzrostowi. Uczestnik może obniżyć koszt uczestnictwa w pielgrzymce wykupując jedynie opcję z bagażem podręcznym (około 300 zł). Rozmiar bagażu podręcznego: 40 x 30 x 20 cm.


U nas wszystko w cenie. Nic w trakcie nie dopłacasz do programu:– Bilet lotniczy (z bagażem rejestrowanym);
– hotele, wyżywienie HB (darmowe napoje wg menu restauracji);
– autokar w Hiszpanii;
-bilet na pociąg;
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (z wyjątkiem punktów programu zaznaczonych „Chętni”);
– opiekę pilota i przewodnika oraz duchowa księdza na całe trasie;
– wypożyczenie zestawów odbiorników radiowych: przewodnik-pielgrzym
– ubezpieczenia KL, NNW;
– podatek VAT, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie uwzględnia:
– napojów do obiadokolacji nie przewidzianych w menu restauracji;
– dopłaty do pokoju jednoosobowego;
– ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z pielgrzymki;
– transfer do/z lotnisko w Polsce;
– wyżywienia nieujętego w programie oraz napoi nie ujętych w darmowym menu restauracji

Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 30 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Kod imprezy turystycznej:ELGR-2019-07

 
Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244