Madryt. Śladami El Greca w Hiszpanii. Lipiec 2019

Śladami El Greca w Hiszpanii

26 – 29 lipca 2019r.


.

 
 

Wymagany dokument: dowód osobisty

Program:
1 Dzień: Zbiórka uczestników wycieczki o godz. 1.30 (w nocy) na parkingu przy katedrze siedleckiej. Odjazd autokaru na lotnisko Warszawa Modlin o godz. 2.00. Odprawa paszportowo-bagażowa o godz.4.00. Wylot samolotu linii Ryanair o godz. 6.00 Przylot samolotu na lotnisko Barajas w Madrycie ok. godz. 9.35. Przejazd autokarem z lotniska do hotelu. Pozostawienie bagaży w przechowalni hotelowej. Zaczynamy zwiedzanie Madrytu. Przejazd autokarem na Plac Hiszpański z pomnikiem Miguela Cervantesa-autora „Przygód Don Kichota z La Manchy”. Po środku placu stoi kamienny obelisk u którego stóp wzniesiono grupę ze złoconego brązu czyli Don Kichota i Sancho Pansy z wiernymi im wierzchowcami. Niedaleko znajduje się muzeum Cerralbo gdzie będziemy mogli zobaczyć dzieło El Greca „Święty Franciszek w Ekstazie” (1605r.). Nawiedzenie królewskiej katedry pw. Matki Bożej Almudena (Żywicielki), głównej świątyni Madrytu, konsekrowanej przez papieża św. Jana Pawła II Wielkiego ( w dniu 15.06.1993r.) W tejże katedrze brał ślub obecny król Filip VI Burbon (22.05.2004r.) W katedrze w ołtarzu bocznym prezbiterium znajduje się figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem –odnaleziona w cudowny sposób wśród ruin murów zamkowych. Spacer ulicami Starego Madrytu na Plac Mayor-(XVIIw.)-symbol Madrytu z pomnikiem konnym króla Filipa III, spaceru po ulicach Madrytu, możliwość degustacji różnych gatunków szynki w Museo del Jamon. Przejście na Puerta del Sol (Brama Słoneczna) gdzie na placu zainstalowany jest tzw. „kilometr zerowy”- punkt od którego mierzy się wszystkie odległości dróg w Hiszpanii, także ulubione miejsce spotkań i randek. Następnie obowiązkowe pamiątkowe zdjęcie na tle herbu Madrytu czyli pomnika Niedźwiedzia wspinającego się na „drzewko madronio” (poziomkowe). Dojście pieszo do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja (obok hotelu) w restauracji w Madrycie. Nocleg w hotelu w Madrycie z dnia 26.07./27.07.2019r./piątek/sobota/.

2 Dzień:Śniadanie. Wyjazd do miejscowości Illescas (na trasie do Toledo) . Zwiedzanie dawnego szpitala obecnie muzeum Hospital de la Caridad de Illescas, gdzie będziemy mogli zobaczyć 5 obrazów El Greca. W malowaniu tychże dzieł pomagał mu syn Jorge Manuel (ur.1578r.) Następnie przyjazd do Toledo. Zwiedzanie m.in.katedry prymasowskiej pw. Najświętszej Marii Panny zwanej „Bóstwem Toledańskim” (XIII-XVw.) wybudowanej w stylu gotyckim i mieszcząca przebogaty skarbiec a w nim słynna monstrancja (2,5m wys. i 200kg. wagi wykonana ze złota i srebra, udekorowana kamieniami szlachetnymi), wynoszona jest na barkach ludzkich na procesję Bożego Ciała. Wejdziemy do Zakrystii Wielkiej- gdzie znajduje się mnóstwo różnych obrazów znanych malarzy m.in. El Greca -16 dzieł. Znana potocznie jest jako „Mini Prado”. Spacerem przejdziemy do kościoła św. Tomasza Apostoła-zbudowanego w stylu mudejar, a we wnętrzu zobaczymy przełomowe arcydzieło w twórczości malarskiej El Greca znany obraz „Pogrzeb Hrabiego de Orgaza”-(4,4m.x3,6m.)-największy pod względem powierzchni obraz spośród pozostałych dzieł Mistrza. Następnie udamy się uliczkami starej dzielnicy żydowskiej, gdzie wejdziemy do muzeum El Greca-dawnego domu malarza w którym znajduje się 16 obrazów w tym 13 portretów Apostołów oraz słynna panorama Toledo pod nazwą „Widok Toledo z Planem” (1610r.) Następnie udamy się do muzeum Santa Cruz (XVIw.) mieszczące się w dawnym renesansowym szpitalu, gdzie zostało zgromadzonych wiele dzieł hiszpańskich mistrzów m.in.El Greca -11 dzieł. Odwiedzimy również kościół i klasztor św. Dominika z Silos-tutaj pochowany jest malarz El Greco (zm.07.04.1614r.). W tym miejscu El Greco po przybyciu do Toledo (1577r.) wykonał swoje pierwsze duże zlecenie –co otworzyło mu karierę w Toledo. Ponadto obejrzymy 9 obrazów z tego 3 w kościele . Następnie przejście do kaplicy św. Józefa gdzie będziemy mogli podziwiać 2 dzieła El Greca (obecnie muzeum prywatne)-zwiedzanie za specjalnym zezwoleniem. Na zakończenie pobytu w Toledo wjedziemy autokarem na wzgórze Toledańskie gdzie będziemy mogli podziwiać panoramę Toledo za rzeką Tag. Przyjazd do Madrytu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Madrycie z dnia 27.07./28.07.2019./sobota/niedziela/.

3 Dzień: Śniadanie. Przyjazd do Segowii. Zwiedzanie m.in. starożytnego rzymskiego Akweduktu / I w./ który został zbudowany z granitowych bloków bez zaprawy murarskiej-cud inżynierii, , katedry gotyckiej Naszej Pani Wniebowziętej (XVIw.), Akazaru-zamku –wygląda jak zamek z bajki wybudowany na urwistej skale (XIV-XVIw.) z muzeum broni i bogato zdobionych sal królewskich. Spacer po Starym Mieście. Czas na dobrą kawę i tortillę na głównym Placu Mayor.Przyjazd do Eskurialu. Zwiedzanie m.in. zespołu pałacowo-klasztornego i kościelnego w San Lorenzo de El Escorial (45km. od Madrytu)., który według fachowców w dziedzinie architektury uznany jest jako „8 cud świata”. Kompleks zbudowany jest z szarego miejscowego granitu w stylu późnego renesansu u stóp gór Sierra de Gaudarrama. Jest to również panteon hiszpańskich monarchów z dynastii Habsburgów i Burbonów (26 marmurowych grobowców). Eskurial posiada pinakotekę w której znajdują się bogate zbiory dzieł sztuki m.in. El Greca -6 dzieł , które znajdują się w apartamentach królewskich Cały obiekt zbudowany na planie Kraty na cześć św. Wawrzyńca-męczennika, który poniósł śmierć na Ruszcie w Rzymie. Obok ok.8 km. znajduje się Valle de los Caidos, (Dolina Poległych) w której znajduje się mauzoleum poświęcone ofiarom wojny domowej (1936-1939r.) W wykutych podziemiach w granitowej skale znajdują się prochy uczestników wojny domowej a także groby gen. Francisko Franco, i Jose Antonio de Rivery-założyciela Falangi. Bazylika w wykutym tunelu jest jednonawowa i podzielona jest na dwie części. Posiada 262 m długości (wymiarami najdłuższy kościół na świecie). Nad bazyliką zwiedzającym rzuca się w oczy wielki biały krzyż (152 m wys.-najwyższy na świecie), wykonany z miejscowego granitu oraz ozdobiony cokołem na którym widoczne są wykute ponadwymiarowe postaci 4 ewangelistów. Powrót do Madrytu. Zwiedzanie muzeum Prado w godzinach (17.00-20.00 ) gdzie znajduje się ponad 5 tysięcy obrazów znanych mistrzów pędzla m.in. El Greca (34dzieła). Obiadokolacja w restauracji i nocleg w hotelu w Madrycie z dnia 28.07./29.07.2019r./niedziela/poniedziałek/.

4 Dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu do godz.9.00. Pozostawienie bagaży w przechowalni hotelowej. Zwiedzanie dworca kolejowego Atocha (XIXw.) z pomnikiem ofiar ku czci zamachów terrorystycznych z 11 marca 2004. Następnie zwiedzanie muzeum Tyssen-Bornemisza gdzie z kolei znajduje się 5 obrazów El Greca. Obiad w restauracji. Wyjazd autokarem na lotnisko Barajas o godz. 14.00. Odprawa paszportowo-bagażowa ok. godz.15.10. Wylot z Madrytu samolotem linii Ryanair o godz.17.10 .Przylot na lotnisko Warszawa Modlin ok. godz.20.40.Przejazd z lotniska podstawionym autokarem do Siedlec. Przyjazd ok. godz.23.30.

Cena: 310 euro plus 1200 zł. (przy grupie min. 20 osób)
Uwaga: W cenie wliczony jest bilet lotniczy (Ryanair). Cena biletu lotniczego jest wyceniana dla biletu grupowego na dzień 18 marca 2019 r. i niezależnie od Biura ARKA może ulec zmianie. Organizator zastrzega również, że przy mniejszej ilości uczestników jak również przy znacznym wzroście kosztów transportu w Hiszpanii cena może ulec wzrostowi.


U nas wszystko w cenie. Nic w trakcie nie dopłacasz do programu:
– Bilet lotniczy z bagażem podręcznym (40 x 30 x 20 cm.) ;
– hotele, wyżywienie HB (darmowe napoje wg menu restauracji);
– autokar w Hiszpanii;
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
– opiekę pilota i przewodnika oraz duchowa księdza na całe trasie;
– wypożyczenie zestawów odbiorników radiowych: przewodnik-pielgrzym
– ubezpieczenia KL, NNW;
– podatek VAT, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie uwzględnia:
– napojów do obiadokolacji nie przewidzianych w menu restauracji;
– dopłaty do pokoju jednoosobowego;
– ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z pielgrzymki;
– transfer do/z lotnisko w Polsce;
– wyżywienia nieujętego w programie oraz napoi nie ujętych w darmowym menu restauracji

Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 30 osób.
– W terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Kod imprezy turystycznej:ELGM-2019-07

 
Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244