MAROKO

Kraj z „Baśni tysiąca i jednej nocy”

1 -5 kwietnia 2020 r.

 
Marrakech, Atlas Wysoki, piaski pustyni, Dolina rzeki Draa / 5 dni
 
 
   
Program:
Dzień 1: Przylot na lotnisko w Marrakeszu. Przejazd poprzez Atlas Wysoki, malowniczą drogą poprzez przełęcz Tizi-n-Tichka na 2260 m n.p.m. Ait Benhaddou, największy marokański ksaru, wpisanego w całości na listę UNESCO, położonym w krajobrazie księżycowym, gdzie kręcono liczne znane filmy: Babel, Gladiator, Aleksander, Królestwo Niebieskie i wiele innych. Spacer po ksarze i herbatka w jednym z zamieszkałych domów. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.
 
Dzień 2: Po śniadaniu przejazd poprzez region słynący z upraw róży z Damaszku. Przejazd do wąwozu rzeki Todry aż do przełomu gdzie 300 metrowe głazy tworzą wąskie przejście. Ten malowniczy wąwóz ukryty jest na skraju Atlasu Wysokiego. W dolinie, przy sporadycznie płynącej rzece, wrażenie robią uprawy palm daktylowych, granatowców, migdałowców itd. Natomiast na skarpach i wzdłuż wąskiej górskie drogi, poprzez 14 km, ciągną się gliniane wioski ufortyfikowane oraz tradycyjne wiejskie domy. Przełom to Todry to majestatyczne zacierające dech w piersiach, z majestatycznymi skałami, które coraz częściej ściągają amatorów wspinaczki górskiej, pozostają w tym zakresie wyzwaniem. Przejazd na pustynne tereny, gdzie można zobaczyć pozostałości danych podziemnych systemów rozprowadzania wody, tzw. khetary. Przejazd w pobliże wydm piaskowych Erg Chebbi i dalej przejazd na wielbłądach na pustynny camp przy wydmach. Erg Chebbi to niesamowite miejsce. Najwyższe w Maroku wydmy piaskowe, rozłożyste, ale szczególnie wysokie, sięgające 350 metrów wysokości. Noc na pustyni to niezapomniane przeżycie. Kolacja i nocleg pod namiotami pośród wydm Erg Chebbi.
 
Dzień 3: Przejazd poprzez tereny, na których jako jedyne, porozrzucane, rosną akacje saharyjskie. Dość często można tutaj spotkać rodziny koczowników ze stadami wielbłądów, a czasami baranów. Przejazd do malowniczej doliny rzeki Draa. Wzdłuż fragmentu rzeki, w którym cały rok jest choć trochę wody, ciągną się największe w Maroku i najbardziej spektakularne oazy. Wielkie uprawy palm daktylowych, a w ich cieniu uprawia się także inne rośliny. Region jest bardzo tradycyjny, sprawiając wrażenie cofnięcia się w czasie nawet o kilka wieków. Cały czas zamieszkałe są tutaj stare, gliniane wioski ufortyfikowane (ksary) oraz kazby. Wizyta w jednej z kazb. Nocleg i kolacja w kameralnym hoteliku w regionie, utrzymanym w lokalnych tradycjach.
 
Dzień 4: Po śniadaniu przejazd poprzez pokryty czarnymi kamieniami skraj Atlasu Wysokiego do Ouarzazate i dalej poprzez góry do Marrakeszu. Zakwaterowanie w kameralnym riadzie w medinie. Riady to dawne pałace lokalnej burżuazji, ukryte w wąskich uliczkach mediny, starego miasta Marrakeszu. Obecnie część z nich została przerobiona na kameralne hotele, utrzymane w lokalnym stylu z wewnętrznym patio i tarasem na dachu. Ponieważ położone są pośród gęstej zabudowy mediny, pokoje riadów nie oferują widoków, często są mniejsze ale każdy jest inny, są stylowe i klimatyczne. W riadach dużą przyjemność daje możliwość spędzenia czasu w częściach wspólnych, jak wewnętrzne patio i taras na dachu. Świetnie nadają się na krótsze pobyty, podczas których dużo czasu spędza się poza hotelem, zwiedzając.Popołudniem odkryjemy stare miasto przechodząc labiryntem wąskich uliczek poprzez mieszkalne i handlowe dzielnice starego miasta. Wizyta w Le Jardin Secret, ogrodach dawnego pałacu, ukrytego wewnątrz zaułków starego miasta. Spacer poprzez największy w Maroku souk. Na tym lokalnym targu można nie tylko zakupić kolorowe wyroby lokalnego rękodzieła, ale także zobaczyć jak się je produkuje. Malutkie manufaktury producentów butów, pasków, piłek, kowali artystycznych, czy stolarzy to jedna z ciekawostek marakeskiego souku.Wieczorem plac Jemma el Fna, gdzie wieczorami tętni życie, rozstawiają się garkuchnie, muzykanci, bębniarze, kwitnie handel itd. Okolice zachodu słońca, to szczyt życia placowego. Spróbujemy lokalnych specjałów w tradycyjnych garkuchniach, napijemy się herbatki piernikowej, spróbujemy ślimaków po berbersku, a nawet głowizny.
 
Dzień 5: Po śniadaniu transfer na lotnisko w Marrakeszu.
 
Cena: Cena za osobę w pokoju dwuosobowym, przy grupie min 12 osób: 450euro + bilet lotniczy z bagażem podręcznym 750 zł (cena z 26.11.2019)
 
Wszystko w cenie:
– przelot liniami Wizzair
– transfery z i na lotnisko w Marrakeszu
– realizacja programu samochodem lub minibusem (w zależności od ilości osób) mającym uprawnienia do przewozu turystów
– polski przewodnik
– 4 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami w wymienionych w programie hotelach (w przypadku braku miejsc w hotelach wymienionych w programie zaproponujemy noclegi w hotelach tej samej kategorii)
– wyjazd na wielbłądach na camp na wydmach Erg Chebbi
– degustacje w lokalnych garkuchniach na palcu Jemma El Fna
– wymienione w programie wstępy.

 
 
Cena nie zawiera:
Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 115 euro
Uwaga: napoje do posiłków są dodatkowo płatne
 
 
 
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 12 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport.
– Kod imprezy turystycznej: MARO-2020-03

 
Zadzwoń :
882 114 244
25 741 05 25