Meksyk 12 dni (grupowa)

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ Z GWADELUPE
MEKSYK – 12 dni1 dzień:
Przylot do miasta Meksyk. Kolacja i nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą WNMP – Msza Święta, Pałacem Prezydenckim, Zocalo, Park Chapultepec, Muzeum Antropologiczne, przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco. Kolacja i nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Do południa wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe połączona ze Mszą Święta. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Kolacja i nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy cywilizacji Tolteków – miasta Tula ze słynnymi posągami atlantów. Przejazd do Queretaro: spacer po starówce, odwiedzenie klasztoru Św. Krzyża. Przejazd na nocleg i kolację do miasta Meksyk.

5 dzień:
Śniadanie. Do południa odwiedzenie polskich misjonarzy pracujących w Meksyku w miejscowości Tenango del Aire. Po tym zawsze wzruszającym spotkaniu przejazd do malowniczą, biegnącą wokół wulkanów, drogą do Puebli. Zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla: Starówka, kościół Św. Dominika – Msza Święta, Katedra. Kolacja i nocleg.

6 dzień:
Śniadanie. Przejazd obok symbolu konkwisty – piramidy w Cholula do pobliskiego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Nawiedzenie Sanktuarium Nieustającej Pomocy w Cholula oraz Sanktuarium Matki Bożej z Ocotlan. Kolacja i nocleg w Puebla.

7 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Cuernavaca – krótki spacer po mieście. Następnie przejazd do największej, udostępnionej zwiedzającym jaskini w Meksyku – Cacahuamilpa. Wczesnym popołudniem przejazd do kolonialnego Taxco. Odwiedzenie warsztatu ze srebrem. Kolacja i nocleg.

8 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie tego słynącego z wyrobów jubilerskich miasta – spacer po krętych uliczkach oraz wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Po południu przejazd do słynnego kurortu Acapulco. All inclusive.

9 dzień:
Acapulco. Śniadanie. Wycieczka na lagunę Coyuca – pływanie łodzią po lagunie. Podziwianie tropikalnej przyrody i ptactwa. Podczas powrotu do hotelu pokaz słynnych skoków ze skały Quebrada. All inclusive.

10 dzień:
Acapulco. Śniadanie. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych. All inclusive.

11 dzień:
Śniadanie. Przejazd z Acapulco do Bazyliki Matki Bożej z Gwadelupe –Msza Święta. Kolacja na pokładzie samolotu. Przejazd na lotnisko i wylot do kraju.

12 dzień:
Przylot do Warszawy.
 
ŚWIADCZENIA:
• śniadania i kolacje, w Acapulco all inclusive
• opieka pilota-przewodnika na całej trasie
• transport klimatyzowanym samochodem lub autokarem
• bilety wstępu
• hotele 4* (standard meksykański), w Acapulco bezpośrednio położony przy plaży pokoje dwuosobowe z łazienką
• wycieczka na lagunę Coyuca + skoki
• rezerwacje miejsc w kościołach lub hotelach dla potrzeb odbycia codziennej Mszy Świętej

CENA:
10-15 osób – 1130 USD
16-20 osób – 1350 USD
21-25 osób – 1165 USD
26-30 osób – 1050 USD
31-35 osób – 970 USD
36-40 osób – 895 USD

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi: 350 USD
Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne ARKA zapewnia 1 miejsce gratis w pokoju 1-osobowym. pow. 20 osób
Dopłata w okresie wysokiego sezonu (lipiec, sierpień, święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Nowy Rok) wynosi 100 USD.

CENA NIE ZAWIERA
• napiwków dla kierowcy i przewodnika (25 USD)
• przelotów lotniczych – przykładowo: bilet w obie strony w terminie 1-12 luty 2016 r. około 4000 zł (cena na dzień 4 października 2015 r.)
• napojów do kolacji


Zadzwoń: 882 114 244