Główna  /  Dla szkół  / 

Biskupin Gniezno Poznań

Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Biskupin Gniezno Poznań

OFERTA DLA SZKÓŁ

Profil: dla szkół

Cena: na zapytanie

termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 882 114 244

Opis:

Cena od 700 zł. (cena uzależniona od ilości uczestników wyjazdu)

W cenie:

- przejazd autokarem

- noclegi
 - wyżywienie
 - obsługa przewodnika;
 - bilety wstępu
 - opieka pilota

- ubezpieczenie
 

Uwagi:

Cena nie zawiera:

- dodatkowych atrakcji nie ujętych w programie

- dodatkowych posiłków nie ujętych w programie, np. McDonald

Plan:

Dzień 1

Dzień 1

Wyjazd o godz. 7:00. Przejazd do Biskupina
Około godziny 13:00 – obiad w Przystani Biskupińskiej.
Około 14:00 – Udamy się na zwiedzanie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.
Po zwiedzaniu Muzeum czas wolny. Następnie zakwaterowanie na nocleg. Obiadokolacja w formie ogniska.
Dzień 2

Dzień 2

8:00 – śniadanie.
9:00 -przejazd do Gniezna.
10:00 - Spotkanie z przewodnikiem w Gnieźnie. Zwiedzanie Katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha , Muzeum Początków Państwa Polskiego.
Następnie Spacer po Trakcie Królewskim to lekcja historii o Pierwszej Stolicy Polski za pomocą posągów 5 - ciu pierwszych królów Polski, 15 królików nawiązujących do najważniejszych momentów i postaci z dziejów miasta, dwóch postaci z piastowskich legend, edukacyjnych makiety oraz tablic informacyjnych i interaktywnych infokiosków. Szlak turystyczny istnieje od 2018 roku.
14:00 – Obiad
15:00 - Przejazd do Poznania.
16:00 – 18:00 – zwiedzanie Poznania Szlakiem Powstania podczas której dzieci przechodzą szkolenie w celu dostania się do Armii Powstańczej z czasów Powstania Wielkopolskiego. Przewodnik w historycznym mundurze Powstańca przeprowadza szereg animacji, związanych z miejscami w których rozgrywane było Powstanie Wielkopolskie. Jedną z animacji jest rzucanie granatem do wrogiego "okopu". Wycieczka Szlakiem Powstania jest bardzo dobrym pomysłem na popołudnie, gdyż jest ona realizowana w formie zabawy i świetnie się sprawdzi na koniec dnia zwiedzania. Podczas tej wycieczki będziemy przed Biblioteką Raczyńskich i możemy podejść pod Muzeum Narodowe. Na pamiątkę dzieci otrzymują rozetę powstańca.
Po zakończonym zwiedzaniu kolacja i nocleg.
Dzień 3

Dzień 3

8:00 - śniadanie
9:00 -11:00 - Survival w Palmiarni animowana wycieczka, podczas której na terenie Palmiarni poza klasycznym przejściem przez wszystkie pawilony dokładamy animacje. Wykorzystujemy wszystkie zmysły i angażujemy dzieciaki np. rozpoznając tropikalne zapachy czy dźwięki egzotycznych zwierząt. Grupę oprowadzi przewodnik w stroju eksploratora dżungli przez co wszyscy zaangażują się w przebieg wycieczki. Na pamiątkę dzieci otrzymują poradnik survivalowy.
Przejazd na Stary Rynek, czas wolny do dyspozycji grupy, o 12:00 pokaz Koziołków na wieży ratuszowej.
12:15 - 15:15 wycieczka Detektywi Historii podczas której odwiedzimy Stary Rynek i jego najbliższe okolice, zobaczymy renesansowy ratusz, barokową farę, domki budnicze, zamek Królewski, gdzie został ustanowiony herb Polski. Cała wiedza jest przekazywana w sposób bardziej angażujący do dzieciaków, realizujemy różne animacje, mamy różne rekwizyty np. pokazujemy narzędzia katowskie, organizujemy mini turniej rycerski. Całe zwiedzanie odbywa się w formie kursu detektywistycznego, którego ukończenie kończy się otrzymaniem dyplomu. W wersji trzygodzinnej odwiedzamy także Ostrów Tumski i Bazylikę archikatedralną, która również znajduje się na liście punktów edukacyjnych. Możemy tez podejść wówczas pod Muzeum Archidiecezjalne, które również należy do listy. Możemy też zatrzymać się przed Muzeum Instrumentów Muzycznych i/lub Muzeum Wojskowym.
Powrót na Stary Rynek
15:30 -16:30 Obiad w przyrynkowej restauracji ( zupa, drugie danie i coś do picia)
16:40 – wyjazd w drogę powrotna do domu.

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...