Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023

Włochy / ITALIA / Rzym

Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu lotnicza 13.11.2023

POLECAMY

Profil: pielgrzymka, zagraniczne

Cena: 1 700 zł + 330 €

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 882 114 244

Opis:

Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu lotnicza

Na Uroczystości 400 – lecia męczeńskiej śmierci św. Jozafata Kuncewicza – patrona diecezji siedleckiej

Jozafat Kuncewicz- jego imię ze chrztu brzmi Jan. Urodził się w 1580 r. we Włodzimierzu Wołyńskim. Pochodził z rodziny mieszczańskiej. Rodzice wysłali go do Wilna, by nauczył się zawodu kupieckiego. Tam jednak zamiast kupcem, stał się bazyliańskim zakonnikiem. Wraz z habitem przyjął imię Jozafat.

W wieku 38 lat został arcybiskupem unickim w Połocku. Prowadził życie bardzo skromne i surowe. Swoje jednopokojowe mieszkanie dzielił z bezdomnym. Bronił unii z Kościołem Rzymskim, co narażało go na protesty prawosławnej ludności. 12 XI 1623 r. w Witebsku pod jego domem, doszło do zamieszek. Gdy wyszedł do demonstrującego tłumu został napadnięty i zabity, a jego sponiewierane ciało utopiono w rzece Dźwinie.

W 20 lat po męczeńskiej śmierci został beatyfikowany. Tak jak za życia dzielił los ubogich, tak i po śmierci jego relikwie odbyły tułaczą wędrówkę – aby uniknąć profanacji były ukrywane w miastach na Białorusi, Litwie i Polsce. Na początku XVIII w. umieszczono je w Zamku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej (dziś diecezja siedlecka), a  następnie w kościele ojców bazylianów. Stamtąd ewakuowane odbyły drogę do Wiednia, by ostatecznie, w 1949 r., spocząć w bazylice św. Piotra na Watykanie.

W ikonografii św. Jozafat Kuncewicz przedstawiany jest w stroju biskupim rytu wschodniego.

Atrybut Świętego: topór

Jest także patronem:  zakonu bazylianów, Rusi, Litwy, Wilna. Watykanie

 

 

Zapisy trwają do 1 maja 2023 r.
 

 

W cenie:

Cena zawiera opłaty za:

- bilet lotniczy

- zakwaterowanie w hotelu 3*** w centrum Rzymu ( via Marsala lub via Voltuno)

- Wyżywienie: 4 śniadania w postaci bufetu ( słodkie i wędlina)  i 4 obiadokolacje 3 dania + woda w lokalnej restauracji

- Autokar na transfery: Lotnisko Leonarda Davinci w Fiumicino – Hotel i Hotel – Lotnisko Leonarda Davinci w Fiumicino - Po Rzymie poruszamy się komunikacją miejską

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- wypożyczenie zestawów odbiorników radiowych: przewodnik-pielgrzym
- ubezpieczenie KL NNW + koszty kwarantanny/leczenia na Covid
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
- opiekę pilota i przewodnika oraz duchowa opieka księdza

Uwagi:

Cena nie uwzględnia:
- napojów do obiadokolacji nie przewidzianych w menu restauracji;
- dopłaty do pokoju jednoosobowego (ok. 98 euro).
- kosztów wymazu na Covid-19 (jeżeli będą wymagane)

- kosztów dojazdu na lotnisko i z lotniska w Polsce

Dodatkowe informacje:
– prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych dostępnymi na stronie www.arkapielgrzymki.pl
– z przyczyn niezależnych od Biura ARKA, kolejność nawiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 40 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej
w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem
§ 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport.
– Kod imprezy turystycznej: ITAL-2023-11-01

Plan:

Dzień 1 13.11.2023 poniedziałek

Dzień 1

13.11.2023 poniedziałek
Spotkanie na lotnisku Fryderyka Chopina Warszawa o godz. 4:00 przy kaplicy lotniskowej. Wylot o godz.7:00 (lot z przesiadką we Frankfurcie). Przylot do Rzymu o godz. 12:40 – odbiór bagaży. Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami – chwila wolnego czasu na kawę, następnie nawiedzenie Bazyliki i zapoznanie się z jej historią, godz. 15:00 – Msza święta. Przejazd do hotelu położonego w centrum Rzymu. Odpoczynek Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
Dzień 2 14.11.2023 wtorek

Dzień 2

14.11.2023 wtorek
Po śniadaniu udamy się do Bazyliki św. Piotra – nawiedzenie Bazyliki zapoznanie się z jej historią. Godz. 10:00 – Diecezjalna Msza św. przy grobie św. Jozafata w 400 lecie Jego męczeńskiej śmierci. Następnie chwila wolnego czasu po którym udamy się na zwiedzanie Rymu „ Barokowego” – zamek św. Anioła, Plac Nawona, Panteon, Bazylika Santa Maria sopra Minerva -bazylika mniejsza w Rzymie, Kościół gotycki, zbudowany na miejscu wcześniejszej świątyni Minerwy, w latach 1280–1370, trójnawowy, na planie krzyża łacińskiego. Następnie udamy się do fontanny di Trevi – chwila odpoczynku na kawę a następnie spacer do Placu Hiszpańskiego gdzie zobaczymy Kolumnę Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia i słynne schody hiszpańskie. Jeżeli jeszcze będziemy mieć się udamy się na wzgórze Pincio z którego będziemy mogli podziwiać panoramę Rzymu. Na zakończenie dnia nawiedzimy kościół Santa Maria dell Popolo - Kościół zbudowano w 1099 r. na miejscu antycznego grobowca, rzekomo miejsca ostatniego spoczynku cesarza Nerona. Budowla ta powstała dzięki pomocy rzymskiego ludu, w dowód wdzięczności dla Maryi za wyzwolenie Grobu Świętego w Jerozolimie. Na przestrzeni wieków była kilkakrotnie przekształcana i przebudowywana, wzbogacana dziełami wybitnych artystów. Obecnie kościół tytularny kardynała Stanisława Dziwisza od 2006 roku. W kaplicy Cerasi, gdzie znajdują się jedne z najcenniejszych skarbów kościoła – dwa obrazy Caravaggia: „Ukrzyżowanie św. Piotra” i „Nawrócenie św. Pawła”. Powrót do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji i zasłużony odpoczynek.
Dzień 3 15.11.2023 środa

Dzień 3

15.11.2023 środa
Wcześnie rano udamy się na Plac św. Piotra aby wziąć udział w co środowej audiencji generalnej ( o ile papież będzie przebywał w Rzymie). Następnie udamy się na zwiedzanie najstarszej części Rzymu: Plac Wenecki, Kapitol, Fora imperiali, Koloseum ( z zewnątrz). Następnie udamy się do Bazyliki Santa Maria Maggiore – zapoznamy się z jej historią a o godz, 15:30 – weżniemy udział we Mszy św. Na zakończenie dnia udamy się do Bazyliki św. Alfonsa – jest to jeden z 3 kościołów Polskich na terenie Rzymu, opiekują się nim księża Redemptoryści, w nastawie ołtarzowej znajduje się obraz ( ikona) Matki Boskiej Nieustającej Pomocy , patronki najbardziej smutnych i potrzebujących, którzy odczuwają szczególnie potrzebę miłości i opieki ( ikona ta na przestrzeni wieków otrzymał dwa główne tytuły: Matka Boża Bolesna oraz Matka Boża Nieustającej Pomocy.). Powrót do hotelu, kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg. Odpoczynek.
Dzień 4 16.11.2023 czwartek

Dzień 4

16.11.2023 czwartek
Rano a raczej bardzo rano udamy się do Bazyliki św. Piotra aby o godz. 07:00 – wziąć udział w co czwartkowej Mszy św. odprawianej w języku Polskim przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie powrót do hotelu na śniadanie. Następnie udamy się na Zatybrze - (Trastevere) jest bez wątpienia jedną z najbardziej charakterystycznych dzielnic całego Rzymu, Nawiedzimy tam prawdziwy klejnot dzielnicy – bazylikę Santa Maria in Trastevere ze średniowiecznymi mozaikami i freskami. Korzenie świątyni sięgają czasów Chrystusa, kiedy to na tym miejscu wytrysnęło źródło oleju (fons olei) – zinterpretowane przez chrześcijan jako znak narodzin Zbawiciela, oraz Bazylikę św. Cecylii, według tradycji, stoi w domu pary rzymskich męczenników, Cecylii i jej męża Waleriana. Pierwszy kościół ku ich czci powstał w VI w. n.e., drugi kościół kazał wznieść w IX w. papież Paschalis I, za którego czasu znaleziono w katakumbach św. Kaliksta nietknięte przez czas ciało Cecylii. W 1599 r. kardynał Sfondrati, w trakcie kolejnej renowacji kościoła, nakazał wydobyć ciało świętej z grobowca, aby ocenić jego stan zachowania – ciało ciągle było w idealnym stanie…O ile czas pozwoli i siły udamy się do Bazyliki św. Bartłomieja znajdującej się na Wyspie Tyberyjskiej (wł. Basilica di San Bartolomeo all'Isola) – poświęconej św. Bartłomiejowi jednemu z 12 Apostołów Jezusa Chrystusa. Kościół powstał pod koniec X wieku z inicjatywy cesarza Ottona III pod wezwaniem świętych Paulina z Noli i Wojciecha z Pragi. W roku 2000 Jan Paweł II poświęcił kościół San Bartolomeo pamięci męczenników chrześcijaństwa z XX w i czasów najnowszych. Ich upamiętnieniem zajmuje się Wspólnota Sant’Egidio. Poszczególne kaplice boczne kościoła poświęcone są męczennikom za wiarę w różnych regionach świata (Afryka, obie Ameryki, Europa, Daleki Wschód, Azja Południowo-wschodnia). Powrót do hotelu, obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
Dzień 5 17.11.2023 piątek

Dzień 5

17.11.2023 piątek
Po śniadaniu na zakończenie naszego pobytu w Rzymie udamy się do Katedry Rzymu – Bazyliki św. Janów na Lateranie – ( Msza św. godz. 09:00) Bazylika św. Jana na Lateranie, jej pełna nazwa to: Papieska arcybazylika Najświętszego Zbawiciela, św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty na Lateranie. Matka i Głowa Wszystkich Kościołów Miasta i Świata. Bazylika była częścią rezydencji kolejnych papieży od roku 313. Po przeniesieniu siedziby przez Benedykta XI do Perugii, a następnie (podczas pontyfikatu Klemensa V) do Awinionu, Lateran został spalony (1308) i ograbiony[1]. Dlatego papież Grzegorz XI, wracając z Awinionu, przeniósł siedzibę na Watykan. Msza święta. Następnie udamy się na św. Schody - czyli Papieskie Sanktuarium Świętych Schodów (Scala Santa) stanowi ważną część Laterańskiego Zespołu Architektonicznego w Rzymie. Sanktuarium powstało z przebudowy jedynej ocalałej części Patriarchatu – dawnego pałacu biskupów Rzymu, po którym pozostało zaledwie kilka pomieszczeń, w tym słynna kiedyś kaplica św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika, zwana SANCTA SANCTORUM (Święte Świętych). Do tego ważnego miejsca kultu prowadzą schody – 28 kamiennych stopni, które stały się powszechnie znane w Rzymie w przededniu Roku Świętego 1450, i które zostały zaprezentowane wiernym jako domniemane schody z pałacu Piłata w Jerozolimie, zbroczone kiedyś krwią samego Jezusa Chrystusa. A następnie udamy się do Bazyliki św. Krzyża Jeruzalemskiego - jest ona skarbonką, w której kryją się najstarsze i najświętsze relikwie chrześcijaństwa przywiezione do Rzymu przez matkę Konstantyna, Św. Helenę.
Przejazd na lotnisko. Wylot o godz. 15:35 ( lot z przesiadką w Monachium). Lądowanie w Warszawie o godz. 22:35. Zakończenie pielgrzymki.

Galeria:

Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/1
Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/2
Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/3
Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/4
Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/5
Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/6
Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/7
Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/8

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...