Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023

Włochy / ITALIA / Rzym

Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu lotnicza 13.11.2023

POLECAMY

Profil: pielgrzymka, zagraniczne

Cena: 1 700 zł + 330 €

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 882 114 244

Opis:

Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu lotnicza

Na Uroczystości 400 – lecia męczeńskiej śmierci św. Jozafata Kuncewicza – patrona diecezji siedleckiej

Jozafat Kuncewicz- jego imię ze chrztu brzmi Jan. Urodził się w 1580 r. we Włodzimierzu Wołyńskim. Pochodził z rodziny mieszczańskiej. Rodzice wysłali go do Wilna, by nauczył się zawodu kupieckiego. Tam jednak zamiast kupcem, stał się bazyliańskim zakonnikiem. Wraz z habitem przyjął imię Jozafat.

W wieku 38 lat został arcybiskupem unickim w Połocku. Prowadził życie bardzo skromne i surowe. Swoje jednopokojowe mieszkanie dzielił z bezdomnym. Bronił unii z Kościołem Rzymskim, co narażało go na protesty prawosławnej ludności. 12 XI 1623 r. w Witebsku pod jego domem, doszło do zamieszek. Gdy wyszedł do demonstrującego tłumu został napadnięty i zabity, a jego sponiewierane ciało utopiono w rzece Dźwinie.

W 20 lat po męczeńskiej śmierci został beatyfikowany. Tak jak za życia dzielił los ubogich, tak i po śmierci jego relikwie odbyły tułaczą wędrówkę – aby uniknąć profanacji były ukrywane w miastach na Białorusi, Litwie i Polsce. Na początku XVIII w. umieszczono je w Zamku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej (dziś diecezja siedlecka), a  następnie w kościele ojców bazylianów. Stamtąd ewakuowane odbyły drogę do Wiednia, by ostatecznie, w 1949 r., spocząć w bazylice św. Piotra na Watykanie.

W ikonografii św. Jozafat Kuncewicz przedstawiany jest w stroju biskupim rytu wschodniego.

Atrybut Świętego: topór

Jest także patronem:  zakonu bazylianów, Rusi, Litwy, Wilna. Watykanie

 

UWAGA !!!

Po rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1700 zł. na konto Biura Arka 82 1020 4476 0000 8102 0377 6051

Pozostałą kwotę 330 Euro  wpłacamy na 30 dni przed terminem wyjazdu na konto walutowe  32 1020 4476 0000 8302 0377 6077 lub w biurze Arka.

W cenie:

Cena zawiera opłaty za:

- bilet lotniczy

- zakwaterowanie w hotelu 3*** w centrum Rzymu ( via Marsala lub via Voltuno)

- Wyżywienie: 4 śniadania w postaci bufetu ( słodkie i wędlina)  i 4 obiadokolacje 3 dania + woda w lokalnej restauracji

- Autokar na transfery: Lotnisko Leonarda Davinci w Fiumicino – Hotel i Hotel – Lotnisko Leonarda Davinci w Fiumicino - Po Rzymie poruszamy się komunikacją miejską

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- wypożyczenie zestawów odbiorników radiowych: przewodnik-pielgrzym
- ubezpieczenie KL NNW + koszty kwarantanny/leczenia na Covid
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
- opiekę pilota i przewodnika oraz duchowa opieka księdza

Uwagi:

Cena nie uwzględnia:
- napojów do obiadokolacji nie przewidzianych w menu restauracji;
- dopłaty do pokoju jednoosobowego (ok. 98 euro).
- kosztów wymazu na Covid-19 (jeżeli będą wymagane)

- kosztów dojazdu na lotnisko i z lotniska w Polsce

Dodatkowe informacje:
– prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych dostępnymi na stronie www.arkapielgrzymki.pl
– z przyczyn niezależnych od Biura ARKA, kolejność nawiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 40 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej
w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem
§ 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport.
– Kod imprezy turystycznej: ITAL-2023-11-01

Plan:

Dzień 1 13.11.2023 poniedziałek

Dzień 1

13.11.2023 poniedziałek
Spotkanie na lotnisku Fryderyka Chopina Warszawa o godz. 4:00 przy kaplicy lotniskowej. Wylot o godz.7:15. Przylot do Rzymu o godz. 9:25 – odbiór bagaży. Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami – chwila wolnego czasu na kawę, następnie nawiedzenie Bazyliki i zapoznanie się z jej historią, godz. 15:00 – Msza święta. Przejazd do hotelu położonego w centrum Rzymu. Odpoczynek Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
Dzień 2 14.11.2023 wtorek

Dzień 2

14.11.2023 wtorek
Po śniadaniu udamy się do Bazyliki św. Piotra – nawiedzenie Bazyliki zapoznanie się z jej historią. Godz. 10:00 – Diecezjalna Msza św. przy grobie św. Jozafata w 400 lecie Jego męczeńskiej śmierci. Następnie chwila wolnego czasu po którym udamy się na zwiedzanie Rymu „ Barokowego” – zamek św. Anioła, Plac Nawona, Panteon, Bazylika Santa Maria sopra Minerva -bazylika mniejsza w Rzymie, Kościół gotycki, zbudowany na miejscu wcześniejszej świątyni Minerwy, w latach 1280–1370, trójnawowy, na planie krzyża łacińskiego. Następnie udamy się do fontanny di Trevi – chwila odpoczynku na kawę a następnie spacer do Placu Hiszpańskiego gdzie zobaczymy Kolumnę Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia i słynne schody hiszpańskie. Jeżeli jeszcze będziemy mieć się udamy się na wzgórze Pincio z którego będziemy mogli podziwiać panoramę Rzymu. Na zakończenie dnia nawiedzimy kościół Santa Maria dell Popolo - Kościół zbudowano w 1099 r. na miejscu antycznego grobowca, rzekomo miejsca ostatniego spoczynku cesarza Nerona. Budowla ta powstała dzięki pomocy rzymskiego ludu, w dowód wdzięczności dla Maryi za wyzwolenie Grobu Świętego w Jerozolimie. Na przestrzeni wieków była kilkakrotnie przekształcana i przebudowywana, wzbogacana dziełami wybitnych artystów. Obecnie kościół tytularny kardynała Stanisława Dziwisza od 2006 roku. W kaplicy Cerasi, gdzie znajdują się jedne z najcenniejszych skarbów kościoła – dwa obrazy Caravaggia: „Ukrzyżowanie św. Piotra” i „Nawrócenie św. Pawła”. Powrót do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji i zasłużony odpoczynek.
Dzień 3 15.11.2023 środa

Dzień 3

15.11.2023 środa
Wcześnie rano udamy się na Plac św. Piotra aby wziąć udział w co środowej audiencji generalnej ( o ile papież będzie przebywał w Rzymie). Następnie udamy się na zwiedzanie najstarszej części Rzymu: Plac Wenecki, Kapitol, Fora imperiali, Koloseum ( z zewnątrz). Następnie udamy się do Bazyliki Santa Maria Maggiore – zapoznamy się z jej historią a o godz, 15:30 – weżniemy udział we Mszy św. Na zakończenie dnia udamy się do Bazyliki św. Alfonsa – jest to jeden z 3 kościołów Polskich na terenie Rzymu, opiekują się nim księża Redemptoryści, w nastawie ołtarzowej znajduje się obraz ( ikona) Matki Boskiej Nieustającej Pomocy , patronki najbardziej smutnych i potrzebujących, którzy odczuwają szczególnie potrzebę miłości i opieki ( ikona ta na przestrzeni wieków otrzymał dwa główne tytuły: Matka Boża Bolesna oraz Matka Boża Nieustającej Pomocy.). Powrót do hotelu, kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg. Odpoczynek.
Dzień 4 16.11.2023 czwartek

Dzień 4

16.11.2023 czwartek
Rano a raczej bardzo rano udamy się do Bazyliki św. Piotra aby o godz. 07:00 – wziąć udział w co czwartkowej Mszy św. odprawianej w języku Polskim przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie powrót do hotelu na śniadanie. Następnie udamy się na Zatybrze - (Trastevere) jest bez wątpienia jedną z najbardziej charakterystycznych dzielnic całego Rzymu, Nawiedzimy tam prawdziwy klejnot dzielnicy – bazylikę Santa Maria in Trastevere ze średniowiecznymi mozaikami i freskami. Korzenie świątyni sięgają czasów Chrystusa, kiedy to na tym miejscu wytrysnęło źródło oleju (fons olei) – zinterpretowane przez chrześcijan jako znak narodzin Zbawiciela, oraz Bazylikę św. Cecylii, według tradycji, stoi w domu pary rzymskich męczenników, Cecylii i jej męża Waleriana. Pierwszy kościół ku ich czci powstał w VI w. n.e., drugi kościół kazał wznieść w IX w. papież Paschalis I, za którego czasu znaleziono w katakumbach św. Kaliksta nietknięte przez czas ciało Cecylii. W 1599 r. kardynał Sfondrati, w trakcie kolejnej renowacji kościoła, nakazał wydobyć ciało świętej z grobowca, aby ocenić jego stan zachowania – ciało ciągle było w idealnym stanie…O ile czas pozwoli i siły udamy się do Bazyliki św. Bartłomieja znajdującej się na Wyspie Tyberyjskiej (wł. Basilica di San Bartolomeo all'Isola) – poświęconej św. Bartłomiejowi jednemu z 12 Apostołów Jezusa Chrystusa. Kościół powstał pod koniec X wieku z inicjatywy cesarza Ottona III pod wezwaniem świętych Paulina z Noli i Wojciecha z Pragi. W roku 2000 Jan Paweł II poświęcił kościół San Bartolomeo pamięci męczenników chrześcijaństwa z XX w i czasów najnowszych. Ich upamiętnieniem zajmuje się Wspólnota Sant’Egidio. Poszczególne kaplice boczne kościoła poświęcone są męczennikom za wiarę w różnych regionach świata (Afryka, obie Ameryki, Europa, Daleki Wschód, Azja Południowo-wschodnia). Powrót do hotelu, obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
Dzień 5 17.11.2023 piątek

Dzień 5

17.11.2023 piątek
Po śniadaniu na zakończenie naszego pobytu w Rzymie udamy się do Katedry Rzymu – Bazyliki św. Janów na Lateranie – ( Msza św. godz. 09:00) Bazylika św. Jana na Lateranie, jej pełna nazwa to: Papieska arcybazylika Najświętszego Zbawiciela, św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty na Lateranie. Matka i Głowa Wszystkich Kościołów Miasta i Świata. Bazylika była częścią rezydencji kolejnych papieży od roku 313. Po przeniesieniu siedziby przez Benedykta XI do Perugii, a następnie (podczas pontyfikatu Klemensa V) do Awinionu, Lateran został spalony (1308) i ograbiony[1]. Dlatego papież Grzegorz XI, wracając z Awinionu, przeniósł siedzibę na Watykan. Msza święta. Następnie udamy się na św. Schody - czyli Papieskie Sanktuarium Świętych Schodów (Scala Santa) stanowi ważną część Laterańskiego Zespołu Architektonicznego w Rzymie. Sanktuarium powstało z przebudowy jedynej ocalałej części Patriarchatu – dawnego pałacu biskupów Rzymu, po którym pozostało zaledwie kilka pomieszczeń, w tym słynna kiedyś kaplica św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika, zwana SANCTA SANCTORUM (Święte Świętych). Do tego ważnego miejsca kultu prowadzą schody – 28 kamiennych stopni, które stały się powszechnie znane w Rzymie w przededniu Roku Świętego 1450, i które zostały zaprezentowane wiernym jako domniemane schody z pałacu Piłata w Jerozolimie, zbroczone kiedyś krwią samego Jezusa Chrystusa. A następnie udamy się do Bazyliki św. Krzyża Jeruzalemskiego - jest ona skarbonką, w której kryją się najstarsze i najświętsze relikwie chrześcijaństwa przywiezione do Rzymu przez matkę Konstantyna, Św. Helenę.
Przejazd na lotnisko. Wylot o godz. 19:40. Lądowanie w Warszawie o godz. 22:00. Zakończenie pielgrzymki.

Galeria:

Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/1
Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/2
Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/3
Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/4
Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/5
Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/6
Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/7
Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu  lotnicza 13.11.2023/8

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...