Opis:
UWAGA !!!
Po rezerwacji prosimy o wpłatę w wysokości 2700 zł. na konto Biura Arka 82 1020 4476 0000 8102 0377 6051
Pozostałą kwotę 750$ wpłacamy przewodnikowi w Libanie.
Święty Charbel urodził się w Libanie. Jest to ziemia, która, jak mówi legenda, pamięta kroki Adama, który po wygnaniu z raju osiadł w Libanie. To tu sam Bóg, według innej legendy, zszedł na ziemię i zasadził cedry.
Obejrzyj zdjęcia z ostatniej pielgrzymki w lutym 2022 zamieszczone na Facebooku:
https://www.facebook.com/arkapielgrzymki/
Obejrzyj filmy z wrześniowej pielgrzymki 2021 do Libanu:
https://www.youtube.com/watch?v=67b9-fXrgVk
https://www.youtube.com/watch?v=nWp5-rdpYX0&list=TLPQMTQxMjIwMjGEQumkxn8f1Q&index=1
W duchu humanitarnej solidarności z tymi którzy zostali zranieni i pamięci o tych którzy zginęli, pragniemy zaprezentować wideoklip zatytułowany „NIE ODCHODŹ BEJRUCIE” wyprodukowany w języku polskim i libańskim. Piosenka ma na celu przypomnienie całemu światu tego, co się wydarzyło i podkreślenie, że pomimo głębokich, trudnych do zagojenia ran, Bejrut będzie stale szedł w kierunku odzyskania świetności i pięknego uśmiechu, w czym tak wielu Polaków już mu pomogło i pomaga.
Zobacz videoklip przygotowany w rocznicę wybuchu portu w Bejrucie:
https://www.youtube.com/watch?v=Mmevck05oMA
Zachęcamy do wsparcia naszych braci w Bejrucie poprzez Fundację Fenicja im. Św. Charbela: http://swcharbel.org/
W cenie:
- przelot samolotem
- transfer lotnisko - hotel
- zakwaterowanie w komfortowym hotelu w Byblos nad morzem; obfite śniadania i obiadokolacje.
- blisko do plaży; możliwość korzystania z basenu.
- miejscowy przewodnik w języku polskim
- opieka pilota
- opieka duszpasterska księdza
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- ubezpieczenie NNW i KL rozszerzone o koszty leczenia na Covid-19 lub nieprzewidzianej kwarantanny
- TFG i TFP
U nas nie ma kosztów ukrytych – nic w trakcie nie dopłacasz.
Uwagi:
Podany program pielgrzymki jest ramowy. Istnieje możliwość zamiany kolejności odwiedzanych w Libanie miejsc.
1. Współorganizator wyjazdu – Kazimierz Gajowy
1. Program pielgrzymki obejmuje zwiedzanie wszystkich najważniejszych zabytków i Sanktuariów Libanu
2. Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Libanu (w paszporcie nie może być pieczątki z Izraela)
4. W miejscach kultu obowiązuje skromny strój
5. Napięcie elektryczne: 220 V, gniazdka jak w Polsce
6. Zakwaterowanie w komfortowym Hotelu w centrum Byblos, wyżywienie 2 razy dziennie (śniadanie w formie bufetu i obiadokolacje), transport klimatyzowanym autokarem, opieka pilota/przewodnika w języku polskim
7. Cena nie zawiera ewentualnych napiwków i innych świadczeń nie ujętych w programie
8. Wg. obecnych przepisów w gotówce można przewozić do 10 000 EURO
9. Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
10. Dopłata do pokoju jednoosobowego 280$.
Plan:
Dzień 1
Warszawa – Bejrut
Spotkanie na lotnisku Warszawa Chopin o godz. 19.00. Wylot o 22.00 – 02.35 lądowanie w Bejrucie
Dzień 2
Annaya – Sanktuarium św. Charbela - Byblos
Śniadanie, nawiedzenie Sanktuarium św. Charbela: wizyta w pustelni Św. Charbela i Klasztorze Św. Maruna Annaya – grób Św. Charbela (Możliwość odprawienia mszy św.). Powrót do Byblos– miasta z V w p.n.e. Zwiedzanie min. Kościoła Św. Jana Chrzciciela, teatru rzymskiego, zamku krzyżowców. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
Dolina Bekaa – Baalbek.
Śniadanie, przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus (Możliwość odprawienia mszy świętej w kościele parafialnym wspólnoty maronickiej). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4
Sydon - Tyr
Śniadanie, przejazd do Sydonu, zwiedzanie: Zamek Morza (XIII w.), Stare Miasto, targ i fabryka mydła (XV w.) Khan El Franj – karawansaraj (XVII w.). Przejazd do Tyru – nekropolii z czasów rzymskich i bizantyjskich, zwiedzanie: akwedukt i hipodrom (II w n.e.), port i termy rzymskie, starożytne forum. W drodze powrotnej wizyta w Magdouche – sanktuarium Matki Bożej Oczekującej (Możliwość odprawienia mszy św.). Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5
Annaya – Sanktuarium św. Charbela
6:30 - Śniadanie: 9:00 - Procesja z Pustelni do klasztoru. 10:00 -Masza Św. w rycie Maronicki. Przejazd do Sanktuarium Świętej Rafki – patronki cierpiących i Świętego Hardini – mistrza nowicjatu Św. Charbela. Około 19:00 - powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6
Becharre – Quadisha
Śniadanie, przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickieg, (Możliwość odprawienia mszy św.) Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7
Bejrut
Śniadanie, wyjazd do Bejrutu, zwiedzanie miasta: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. - dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie między innymi spoczywa Hanka Ordonówna (Możliwość odprawienia mszy św.). Znajdują się tam tzw. Stelle - tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (min. Faraona Ramzesa II). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8
Jeita Grotto – Harrisa – Bkerke – Ghazire
Śniadanie, wyjazd do Jeita Grotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną - łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów Przejazd do Harissa – Narodowe Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu (Możliwość odprawienia mszy św.). Ghazire – malownicze górskie miasteczko z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Powrót do hotelu, obiadokolacja + Wieczorek zapoznawczo pożegnalny, nocleg. 23.00 – Wyjazd na lotnisko w Bejrucie
Dzień 9
Powrót
– Wylot z Bejrutu – 03.35 – Lądowanie w Warszawie – 06.20
Galeria: