Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

Medjugorie lotnicza 4.09.2023

Bośnia i Hercegowina / BOŚNIA I HERCEGOWINA / Medjugorie

Medjugorie lotnicza 4.09.2023

POLECAMY

Profil: pielgrzymka, zagraniczne

Cena: 2 000 zł + 330 €

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 882 114 244

Opis:

Pielgrzymka samolotowa do Medjugorie na

Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny

i  Podwyższenie Krzyża Świętego.

Zwiedzanie Mostaru i Splitu

 

UWAGA !!!

Po rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 2000 zł. na konto Biura Arka. Pozostałą kwotę 330 Euro zabieramy ze sobą i wpłacamy pilotowi w Medjugorie.. 

 

Min. 38 os - 2000 PLN + 330 Euro (Euro płatne pilotowi w Medjugorie)

 

Posłuchaj audycji o Medziugorie wyemitowanej na antenie Katolickiego Radia Podlasie 5 stycznia 2022 r.
http://archiwum.radiopodlasie.pl/.../audycja-o-medziugorje/

W cenie:

Wszystko w cenie:
- przelot samolotem liniami LOT

- przejazd autokarem na terenie Chorwacji
- noclegi
- wyżywienie HB (w miejscach zamieszkania śniadania i kolacje),
- obsługa przewodnika,
- opieka duchowa księdza,

- zestaw słuchawkowy
- ubezpieczenie KL i NNW, w tym koszty leczenia na covid-19 i kwarantanna.

- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
- bilety wstępu według programu.

Uwagi:

Cena nie zawiera:

- napoi do posiłków nie ujętych w menu restauracji
- posiłków w czasie przejazdu (w cenie posiłki tylko w miejscach zamieszkania)
- wydatków osobistych i innych świadczeń, nie ujętych w programie

Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport.
– Kod imprezy turystycznej: MEDJ-2023-09-01

- Księżą spowiadają codziennie.
- Podczas Mszy świętych jest zbierana taca na utrzymanie odwiedzanego kościoła.

- Program jest ramowy, kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Plan:

Dzień 1 4 września  2023 poniedziałek

Dzień 1

4 września 2023 poniedziałek
Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie przy kaplicy lotniskowej o godz. 10:50. Msza Św. o godz. 11:00. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot o godz. 14:20. Przelot liniami LOT do Splitu. Lądowanie w Splicie o 16.20. Przejazd autokarem ze Splitu do Medjugorie do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2 5 września 2023 wtorek

Dzień 2

5 września 2023 wtorek
Śniadanie, nawiedzenie parafialnego kościoła św. Jakuba w Medjugorie, spacer i zapoznanie z okolicą świątyni, figura Chrystusa Zmartwychwstałego, cmentarz Kovaćića, życie i posługa śp.o.Slavko Barbarića, modlitwa przy grobie. Katecheza ojca franciszkanina posługującego w parafii. Obiadokolacja, Modlitewny program wieczorny z adoracją Najświętszego Sakramentu
Dzień 3 6 września 2023 środa

Dzień 3

6 września 2023 środa
Śniadanie, Droga Krzyżowa na Górze Kriżevac, modlitwa na szczycie, gdzie w 1933 roku został wzniesiony betonowy krzyż wysokości 8,56 m, upamiętniający 1900 rocznicę Męki Pańskiej. Na przecięciu ramion krzyża zostały umieszczone relikwie krzyża Jezusa. Miejsce niezliczonych łask.
„Życie w Medziugorju płynie z krzyża”, wypowiedział prorockie słowa o. Jozo Zovko (proboszcz parafii Medziugorje na początku objawień), a tym samym ukazał istotę historii uzdrowień w tym miejscu: „W krzyżu jest zdrowie, w krzyżu jest życie, w krzyżu jest nadzieja!”. Nie możemy również zapominać, że tak jak kiedyś pod krzyżem stała Maryja, Matka Jezusa, tak i teraz stoi, aby prowadzić nas do kochającego Serca Jezusa, które jest otwarte dla wszystkich!
Dzień 4 7 września 2023 czwartek

Dzień 4

7 września 2023 czwartek
Śniadanie, wyjazd do Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Eliasza w Tihaljinie. Msza św. i modlitwa przy łaskami słynącej figurze Matki Bożej, odpoczynek przy zachwycających Wodospadach Kravice. Przyrodnicza perła Bośni i Hercegowiny, Wodospad Kravica to wyjątkowa, naturalna atrakcja, w którym rzeka Trebižat spada po szerokim łuku, do szmaragdowego basenu. obiadokolacja, modlitewny międzynarodowy program wieczorny z adoracją Najświętszego Sakramentu
Dzień 5 8 września 2023 piątek ( Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny  )

Dzień 5

8 września 2023 piątek ( Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny )
Śniadanie, modlitwa różańcowa na Wzgórzu Objawień Podbrdo, niebieskie krzyże, katecheza we Wspólnocie Błogosławieństw i zawierzenie serc Trójcy Przenajświętszej przez Matkę Najświętszą, obiadokolacja, modlitewny program wieczorny z modlitwą przed krzyżem
Dzień 6 9 września 2023 sobota

Dzień 6

9 września 2023 sobota
Śniadanie, wyjazd do Mostaru, zwiedzanie z przewodnikiem. Zobaczymy min. Stary Most wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, Kujundżiluk carsija, czyli stare miasto, kościół św. Piotra i Pawła, W sercu urokliwej starówki Mostaru znajduje się Czarszija, czyli handlowe centrum miasta z czasów Imperium Osmańskiego. Jej powstanie datuje się na XVI wiek. Czarszija rozciąga się po obu stronach Starego Mostu, który dzieli miasto na część muzułmańską i chorwacką.
Po powrocie czas wolny na spowiedź, modlitwę osobistą, zakup pamiątek …
Dzień 7 10 września 2023 niedziela ( Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego )

Dzień 7

10 września 2023 niedziela ( Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego )
Śniadanie, dla chętnych wyjście na Kriżevac i udział w głównych uroczystościach u stóp krzyża, Różaniec i Msza św. Po powrocie przejazd do Chorwacji i nocleg w Splicie.
Dzień 8 11 września 2023 poniedziałek

Dzień 8

11 września 2023 poniedziałek
Śniadanie, zwiedzanie Splitu z przewodnikiem. Miasto położone na niewielkim półwyspie, otoczonym turkusowymi wodami ciepłego morza Adriatyckiego. Na nim monumentalny pałac Dioklecjana zbudowany na przełomie III i IV wieku dla rzymskiego cesarza to obecnie centrum miasta. Pałac Dioklecjana to jeden z najlepiej zachowanych pałaców rzymskich na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zobaczymy zachwycającą starówkę z Katedrą Wniebowzięcia NMP i Kościołem św. Rocha, dawny gotycki ratusz (Stara Gradska Vijećnica), renesansowy pałac rodziny Karepić, pałac Ciprianis wzniesiony w średniowieczu. Plac Republike przeniesie nas do włoskiej Wenecji. Plac pełen kawiarni, restauracji, o cudownym włoskim klimacie, Złota Brama, Deptak Marmontova, , Chorwacki Teatr Narodowy i wiele innych ciekawych miejsc oraz spacer piękną rivierą z widokiem na Adriatyk pełną kawiarenek i turystów. Czas wolny na spacer nad morzem, kawę na riwierze, zakup pamiątek… Przejazd na lotnisko. Wylot ze Splitu o godz. 17:10. Lądowanie w Warszawie o godz. 19:05. Przejazd do Siedlec

Galeria:

Medjugorie lotnicza 4.09.2023/1
Medjugorie lotnicza 4.09.2023/2
Medjugorie lotnicza 4.09.2023/3
Medjugorie lotnicza 4.09.2023/4
Medjugorie lotnicza 4.09.2023/5
Medjugorie lotnicza 4.09.2023/6
Medjugorie lotnicza 4.09.2023/7
Medjugorie lotnicza 4.09.2023/8

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...