pielgrzymka

Główna  /  Pielgrzymki  /  Krajowe

Roztocze Radecznica Zamość

Polska / Lubelski / Zamość

Roztocze Radecznica Zamość

NOWOŚĆ

Profil: krajowe, pielgrzymka

Cena: na zapytanie

termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 882 114 244

Opis:

Roztocze to piękna kraina leżąca we wschodniej Polsce, pomiędzy Wyżyną Lubelską i Podolem. Ciekawe pod względem przyrodniczym Roztocze rozciąga się między Kraśnikiem w Polsce i Lwowem na Ukrainie.To również miejsce świętych Objawień. Zapraszamy na pielgrzymkę.

W cenie:

- przejazd autokarem;
- obiad
- obsługa przewodnika;
 - opieka pilota

- ubezpieczenie

- TFP i TFG

Uwagi:

Plan:

Dzień 1

Dzień 1

5:00 - wyjazd z Siedlec (parking Nove Kino) do Białej Podlaskiej
6:00 – wyjazd z Białej Podlaskiej do Radecznicy
9:00 - W Radecznicy zobaczymy: Sanktuarium i jedyne na świecie miejsce objawień św. Antoniego z Padwy, "Klasztor Ojców Bernardynów" ( to zgromadzenie, którego członkami są osoby w szczególny sposób wypełniające zasady religijne i pragnące żyć według ich norm. Każda osoba należąca do zakonu, utożsamia się z charyzmatem swojej zakonnej rodziny. Prowadzona jest deliberacja Boga w modlitwie.) , las ,źródełko i kapliczka na wodzie.
9.45 – Msza św.
10.15 – wyruszamy do Zamościa.
10:45-11:45 - Zwiedzimy: Ratusz, Rynek Wielki, Solny i Wodny, Renesansowe kamienice, Katedrę. Rynek w Zamościu należy do najpiękniejszych w Polsce, o którego uroku przesądzają wspaniałe renesansowe kamienice, zamykające plac ze wszystkich stron.
Przy każdej pierzei rynku znajduje się po osiem kamienic – oprócz tej, gdzie stoi ratusz. Większość kamienic ma swoje nazwy, pochodzące od właścicieli lub przeznaczenia.
Najbardziej okazałe są kamienice ormiańskie. Wyróżniają się bogato zdobionymi attykami i przepięknymi płaskorzeźbami, mają również charakterystyczne dla innych kamieniczek podcienie.
12:00 – przejazd do Zwierzyńca.
13:00 – zwiedzanie Zwierzyńca: Kościółek na wodzie to jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków w Zwierzyńcu i na całym Roztoczu. Malownicze położenie czyni z niego obowiązkowy punkt do zwiedzania w mieście. Staw i wyspa, na której wybudowano świątynię, także mają ciekawą historię. Zostały wybudowane w XVII wieku na rozkaz żony Jana Zamoyskiego, późniejszej królowej Marysieńki. Kościół powstał w tym miejscu dopiero sto lat później jako wotum dziękczynne Teresy z Michowskich i Tomasza Zamoyskich za narodziny upragnionego syna oraz w intencji powrotu do zdrowia ordynata. Kościółek na wyspie to typowy przykład architektury baroku.
14:00 – przejazd do Krasnobrodu
14:45 – obiad
15:45 - Krasnobród nazywany bywa "sercem Roztocza". Zbiornik wodny w centrum, zabytki architektury oraz szlaki turystyczne zachęcają do spędzenia w tym malowniczym zakątku wolnego czasu. Najpopularniejsze miejsca odwiedzane przez turystów to:
- Kościół Nawiedzenia NMP z zespołem klasztornym - Sanktuarium Maryjne z Muzeum Parafialnym
- Kaplica na Wodzie, Aleja NMP
- Kaplica Św. Rocha - obecna kapliczka pochodzi z XX wieku, ale kult tego Świętego trwa tutaj od XVII wieku
- Zespół klasztorny Dominikanów z XVII wieku
- Zalew w Krasnobrodzie - spory zalew rozlewający się na zachód od centrum miasta, z atrakcyjną plażą miejską i innymi formami rekreacji, wspaniałe miejsce dla mieszkańców i turystów

Galeria:

Roztocze Radecznica Zamość/1
Roztocze Radecznica Zamość/2
Roztocze Radecznica Zamość/3
Roztocze Radecznica Zamość/4
Roztocze Radecznica Zamość/5

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...