Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

Sycylia wyspa Słońca

Włochy / Palermo / Sycylia

Sycylia wyspa Słońca

★★★★

POLECAMY

Profil: wczasy, wycieczka, zagraniczne

Udogodnienia: klimatyzacja, WC

Cena: na zapytanie

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 882 114 244

Opis:

UWAGA !!!

Po rezerwacji  prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1900 zł. na konto Biura Arka. Pozostałą kwotę 780 Euro dopłacamy na 30 dni przed wyjazdem.

 

Sycylia, największa wyspa na Morzu Śródziemnym od wieków fascynuje egzotyką, bogactwem zabytków i krajobrazami, które stały się natchnieniem dla wielu artystów. Już przez starożytnych nazywana Wyspą Słońca.

W cenie:

- zakwaterowanie w hotelu 3*** / 4 **** ( pokoje 2-sobowe i 3-osobowe)

  Katania : hotel  Santa Tecla Palace 4**** - Via Balestrate 100, 95024 Santa Tecla – Acireale (CT), Sicily, Italy / :  www.hotelsantatecla.it   

  Palermo – hotel Athenaeum 3*** Via L. Giannettino N. 490128 Palermo

- wyżywienie : Kolacje trzydaniowe + woda,  śniadanie -  bufet

- opłata klimatyczna w hotelu: Katania i Palermo

- autokar wg. programu (opłaty parkingowe i wjazdowe do zwiedzanych miast)

- opieka pilota mówiącego po polsku przez cały czas trwania pielgrzymki

- przewodnik lokalny w zwiedzanych miastach

- bilet lotniczy

- bilety wstępu na trasie wg planu zwiedzania 
- zestaw słuchawkowy

- ubezpieczenie NNW i KL rozszerzone o choroby przewlekłe i Covit-19

- TFG i TFP

Uwagi:

Cena nie obejmuje:

- transferu na i z lotniska w Warszawie,

- kolejki na Etnę - 67 Euro

-  napojów do kolacji,

- kosztów wymazu na Covid-19 jeśli będą wymagane

Plan:

Dzień 1 Warszawa - Catania

Dzień 1

Warszawa - Catania
Przelot na trasie Warszawa – Catania (z przesiadką). Zakwaterowanie w okolicach Catani.
Dzień 2 Arcireale - Catania

Dzień 2

Arcireale - Catania
Rano po śniadaniu ok godz. 09:00 – przejazd do Arcireale – Miasto posiada wiele cennych zabytków głównie z epoki baroku: Katedra (XVII w.), Basilica di San Sebastiano (XVIII w.), Basilica di San Pietro…
Powrót do Katanii – Katania jest drugim po Palermo największym miastem Sycylii i jednym z największych miast w całych Włoszech. Katania leży nad morzem, chociaż trudno powiedzieć, że część nadmorska jest integralną częścią miasta. To, co na pewno czyni Katanię wyjątkową, to bliskość największego aktywnego wulkanu w Europie – Etny: zobaczymy Katedrę poświęcona św. Agacie, rynek miejski, Fontannę Słonia, ratusz (w Palazzo dei Chierici)…. 18:30 – powrót do hotelu.
Dzień 3 Etna - Taormina

Dzień 3

Etna - Taormina
Po śniadaniu udamy się na punkt widokowy pod wulkanem ETNA, przy sprzyjających warunkach sejsmicznych wyjazd na stoki wulkanu. Następnie pojedziemy do TAORMINY, zwiedzanie miasta m.in.: Brama Mesyńska, Kościół Św. Katarzyny, Teatr Grecki , Plac IX Kwietnia z Wieżą Zegarową. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4 Siracusa

Dzień 4

Siracusa
Rano po śniadaniu udamy się na zwiedzanie miasta Siracusa zwiedzanie miasta, m.in.: ruiny Świątyni Apolla, legendarne Źródło Aretuzy, Plac Del Duomo. Przejazd do Parku Archeologicznego: ołtarz starożytny - Ara Di Ierone, Teatr Grecki, kamieniołom - Latomia Del Paradiso, Amfiteatr Rzymski, grota: Ucho Dionizosa. Powrót do Katanii – popołudnie na odpoczynek na plaży.
Dzień 5 Agrigento-Caltagirone

Dzień 5

Agrigento-Caltagirone
Agrigento – miasto na południowym wybrzeżu Sycylii, na przestrzeni wieków kilkakrotnie zmieniało nazwę. W starożytności nosiło nazwę Akragas, później Agrigentum, następnie Girgenti i wreszcie od 1927 Agrigento. Zwiedzanie: Velle dei Templi, czyli Dolina Świątyń, to największy park archeologiczny na świecie! Następnie udamy się na spacer po starówce. Przejazd do Caltagirone : Caltagirone – miasteczko słynące z wyrobów ceramicznych. Kościoły: św. Franciszka, św. Piotra oraz Santa Maria del Monte (do którego prowadzą 142 schody z płytek ceramicznych). Wizyta w manufakturze ceramiki.
Dzień 6 Piazza Armerina - Palermo

Dzień 6

Piazza Armerina - Palermo
Po śniadaniu udamy się w drogę do Palermo – na krótką chwilę zatrzymamy się w Piazza Armerina gdzie będziemy mogli podziwiać ruiny willi rzymskiej okresu późnego Cesarstwa z dobrze zachowanymi mozaikami podłogowymi. Zakwaterowanie w Palermo.
Dzień 7 Palermo - Monreale

Dzień 7

Palermo - Monreale
Palermo – katedra NMP Wniebowziętej z grobem św. Rozalii, patronki miasta; kaplica Palatyńska w pałacu normandzkim z pięknymi mozaikami; kościół La Martorana; plac Quattro Canti. Monreale – normandzka katedra imienia NMP, wybudowana z inicjatywy króla Wilhelma II, z pięknymi mozaikami.następnie udamy się do Monreale – gdzie nawiedzimy Katedrę Santa Maria Nuova (wł.: Duomo di Monreale) – kościół katedralny pod wezwaniem Matki Boskiej Budowla znajduje się pod kuratelą archidiecezji Monreale. Nosi honorowy tytuł papieski bazyliki mniejszej. W 2015 katedra została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO razem z zabytkami architektury normańsko-arabskiej w Palermo oraz z katedrą w Cefalu.
Dzień 8 Cefalu

Dzień 8

Cefalu
Rano po śniadaniu udamy się do Cefalu - Pierwsze kroki po przyjeździe do miasta skierujemy w stronę katedry. Została wybudowana w 1131 roku przez Rogera II w podziękowaniu za szczęśliwe przybycie do brzegu Cefalu podczas sztormu. Katedra jest połączeniem kilku stylów: arabskiego, bizantyjskiego i normańskiego .Dla wytrwałych i odważnych spacer na Skałe – La Rocca - Trzeba pokonać długą drogę (wejście zajmuje ok. 1 godziny i rozpoczyna się od Piazza Garibaldi) ze szczytu rozciąga się fantastyczny widok na Sycylię. Naprawdę warto. Oprócz spektakularnej panoramy można podziwiać tu pozostałości po bizantyjskim zamku, fortyfikacjach oraz ruiny megalityczne Świątyni Diany. Następnie udamy się na odpoczynek na plaży; Powrót do Palermo na nocleg.
Dzień 9 Palermo - Warszawa

Dzień 9

Palermo - Warszawa
Wyjazd na lotnisko w Palermo. Przelot do Polski.

Galeria:

Sycylia wyspa Słońca/1
Sycylia wyspa Słońca/2
Sycylia wyspa Słońca/3
Sycylia wyspa Słońca/4
Sycylia wyspa Słońca/5
Sycylia wyspa Słońca/6
Sycylia wyspa Słońca/7
Sycylia wyspa Słońca/8
Sycylia wyspa Słońca/9
Sycylia wyspa Słońca/10

Terminy

Położenieplease wait ...

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...