Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

Wilno - Troki - Pielgrzymka Szlakiem Miłosierdzia Bożego 12-14.04.2024

Wilno / Troki / Wilno

Wilno - Troki - Pielgrzymka Szlakiem Miłosierdzia Bożego 12-14.04.2024

POLECAMY

Profil: pielgrzymka, zagraniczne

Cena: na zapytanie

termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 882 114 244

Opis:

 Pielgrzymka Szlakiem Miłosierdzia Bożego

 

Opiekunowie  duchowi:

Ks. Piotr Śledź

Ks. Andrzej Falkowski 

 

 

UWAGA !!!

Po zapisie prosimy o wpłatę w wysokości 1150 zł. na konto Biura Arka. - 82 1020 4476 0000 8102 0377 6051

W cenie:

Cena zawiera opłaty za:

- przejazd autokarem;

- 2 noclegi w hotelu (pokoje 2-osobowe),

-  2 śniadania (sobota i niedziela) , 1 obiad kuchni karaimskiej  w Trokach pierwszego dnia pielgrzymki, 1 obiadokolacja w Wilnie (sobota) , 1 obiad w Wilnie w dniu wyjazdu.

- obsługa przewodnika;

- bilety wstępu;

- opieka pilota i opieka duszpasterska księdza;

- ubezpieczenie NNW i KL

- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Uwagi:

Cena nie uwzględnia:

- napoi nie ujętych w darmowym menu restauracji,

 

Dodatkowe informacje:
– prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych dostępnymi na stronie www.arkapielgrzymki.pl
– z przyczyn niezależnych od Biura ARKA, kolejność nawiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 8 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej
w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem
§ 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport.
– Kod imprezy turystycznej: WILN – 2024-04-01

Plan:

Dzień 1 12 kwietnia 2024 piątek  - Wyruszamy do Trok

Dzień 1

12 kwietnia 2024 piątek - Wyruszamy do Trok
Wyjazd autokaru z Siedlec o godz. 05:10 . Przejazd do Węgrowa. Wyjazd z Węgrowa o godz. 6.00. Przejazd do Trok. Przyjazd ok. 15.00 czasu litewskiego do Trok. Msza święta w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Trokach znajduje się tutaj słynący cudami obraz Matki Boskiej Trockiej. Cudowny obraz był drugim w kolejności koronowanym wizerunkiem Matki Bożej na ziemiach Rzeczypospolitej. Zwiedzanie miasteczka zamieszkałego przez jeden z najmniejszych narodów europejskich - Karaimów. Zwiedzanie zabytkowych budynków architektury karaimskiej, kenesę karaimską. Spacer nad jeziorami Galwe i Tataryszki. Obiad. Degustacja kibinów (regionalny przysmak kuchni karaimskiej)
Przejazd do Wilna. Zakwaterowanie, Nocleg.
Dzień 2 13 kwietnia 2024 sobota -  Zwiedzanie Wilna z miejscowym przewodnikiem

Dzień 2

13 kwietnia 2024 sobota - Zwiedzanie Wilna z miejscowym przewodnikiem
Po raz pierwszy do Wilna Siostra Faustyna przyjechała w lutym 1929 roku, by przez cztery miesiące zastąpić w kuchni siostrę wyjeżdżającą na III probację, a potem w maju 1933 roku skierowana do pracy w ogrodzie. Ten drugi pobyt trwał blisko trzy lata i był niezwykle ważny dla Apostołki Bożego Miłosierdzia nie tylko ze względu na jej życie duchowe, ale i na misję. Tutaj bowiem spotkała obiecaną od Boga pomoc w osobie spowiednika ks. Michała Sopoćki i tutaj otrzymała od Jezusa ważne zadania.

Antokol
Dom Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W 1933-1936 roku tu przebywała siostra Faustyna. Pracowała w ogrodzie. W Wilnie zapoznała się z ks. Michałem Sopoćką. Opowiedziała mu o swoich przeżyciach i objawieniach Jezusa Chrystusa. Tutaj Pan Jezus podyktował jej koronkę do Bożego Miłosierdzia

Dom Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego
Dom, w którym mieszkał ks. M. Sopoćko i malarz E. Kazimirowski, tu został namalowany obraz Jezusa Miłosiernego. Obecnie tu mieszkają siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Siostry opiekują się Sanktuarium Jezusa Miłosiernego oraz prowadzą jedyne hospicjum bł. M. Sopoćki na Litwie. W 1934 r. w Wilnie powstaje obraz Jezu, ufam Tobie. Obraz namalował malarz Eugeniusz Kazimirowski na podstawie osobistych wskazówek s. Faustyny.

Kościół św. Michała – tu początkowo powieszony był obraz „Jezu, ufam Tobie”
Przed opuszczeniem Wilna św. Faustyna przekazała ks. Sopoćce, że Jezus pragnie, by obraz wisiał w kościele. Kapłan spełnił życzenie mistyczki rok później: 4 kwietnia 1937 r. w
pierwszą niedzielę po Wielkanocy, obraz poświęcono i zawieszono w prezbiterium kościoła św. Michała

Kościół Ducha Świętego
Przy ul. Dominikańskiej znajdują się dwie świątynie ściśle związane z kultem Bożego miłosierdzia. Pierwsza to wspomniany kościół Ducha Świętego, zwany „polskim”, gdyż jest to jedyna świątynia w Wilnie, w której Msze odprawia się tylko w języku polskim. Od 1987 roku do 2005 wisiał tutaj obraz Jezusa Miłosiernego.

Ostra Brama
Ostra Brama (lit. Aušros Vartai) jest najcenniejszym skarbem Wilna z jej słynącym z cudów i łask obrazem Matki Miłosierdzia.

Dzień 3 14 kwietnia  2024 – niedziela   Dalszy ciąg zwiedzanie Wilna z miejscowym przewodnikiem

Dzień 3

14 kwietnia 2024 – niedziela Dalszy ciąg zwiedzanie Wilna z miejscowym przewodnikiem

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
W 2004 r. metropolita wileński kard. Audrys Juozas Baczkis podjął decyzję o utworzeniu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w znajdującym się przy tej samej ulicy kościółku Św. Trójcy. W 2005 roku przeniesiono tam obraz po dokonaniu jego renowacji.
Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu - najcenniejszy zabytek barokowy w Wilnie, Góra Trzech Krzyży – skąd rozlega się przepiękny widok na całe Wilno, Cmentarz na Rossie – najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński, na którym pochowana jest matka Marszałka J. Piłsudskiego oraz jego serce, a także inni wybitni, klasztor bazylianów – Cela Konrada (w której był więziony Adam Mickiewicz), plac Ratuszowy i Ratusz (w którym odbyła się premiera „Halki“ S. Moniuszki), dzielnica żydowska, Uniwersytet Wileński (najstarszy uniwersytet na terenie wschodnim), Pałac Prezydencki, katedra św. Stanisława z kaplicą Jagiellonów i grobowcem
św. Kazimierza, miejsca związane z pamięcią A. Mickiewicza, J. I. Kraszewskiego i J. Słowackiego, zakątek gotycki: kościół św. Anny i Bernardynów, pomnik A. Mickiewicza, Muzeum A. Mickiewicza.
Wyjazd z Wilna ok. 14.00/15.00

Galeria:

Wilno - Troki - Pielgrzymka Szlakiem Miłosierdzia Bożego 12-14.04.2024/1
Wilno - Troki - Pielgrzymka Szlakiem Miłosierdzia Bożego 12-14.04.2024/2
Wilno - Troki - Pielgrzymka Szlakiem Miłosierdzia Bożego 12-14.04.2024/3
Wilno - Troki - Pielgrzymka Szlakiem Miłosierdzia Bożego 12-14.04.2024/4
Wilno - Troki - Pielgrzymka Szlakiem Miłosierdzia Bożego 12-14.04.2024/5

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...