Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

Ziemia Święta 27.11.2023

Izrael / Jerozolima / Betlejem

Ziemia Święta 27.11.2023

Profil: pielgrzymka, zagraniczne

Cena: 2 700 zł + 570 $

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 882 114 244

Opis:

Po rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 2700 zł. na konto Biura Arka. - 82 1020 4476 0000 8102 0377 6051

Pozostałą kwotę 570$ zabieramy ze sobą i wpłacamy przewodnikowi w Izraelu. 

 

Cena: 

2700 zł. + 570 $ ($ płatne w Izraelu) przy grupie min. 45 osób

 

W cenie:

- bilet lotniczy,

- transport komfortowym autobusem na terenie Izraela,

- zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2os. (jedynki za dopłatą – 199 USD),

-wyżywienie H/B (śniadania i obiadokolacje), ubezpieczenie KL, NNW rozszerzone o choroby przewlekłe i Covid-19( zachorowanie i kwarantanna),

- koszty zwiedzania wg programu,

- przewodnik z jęz. polskim,

- ubezpieczenie KL i NNW

- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

-  zestaw słuchawkowy tour guide.

Uwagi:

 

– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm – do 8 kg. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg.

– Przy wylotach do Izraela wymaganym dokumentem jest paszport, który musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.

– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.

– Wylot z Warszawy Okęcie

– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji  oraz transferu na/z lotnisko w Polsce.   

Dodatkowe informacje:

– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.

– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.

Plan:

Dzień 1

Dzień 1

27.11.2023. Poniedziałek
Spotkanie na lotnisku Warszawa Chopin godz. 20:00. Wylot o godz. 23:00.
Dzień 2 Przylot do Izraela - Karmel - Kana Galilejska - Nazaret

Dzień 2

Przylot do Izraela - Karmel - Kana Galilejska - Nazaret
28.11.2023. Wtorek
Przylot do Tel Aviv o godz. 03:45. Przekroczenie granicy. Odbiór bagaży.
Przejazd autokarem do miejscowości Cezarea Nadmorska. Spacer na Plaży przy starożytnych akweduktach. Wyjazd w kierunku Hajfy. A w Hajfie przejazd na Górę Karmel. Nawiedzenie kościoła Stella Maris, gdzie znajduje się Grota Proroka Eliasza. Spacer na taras widokowy skąd rozpościera się przepiękny widok na miasto Hajfa. Przejazd w kierunku miasta Kana Galilejska. W kościele pierwszego cudu Pana Jezusa, który opisany jest w ewangelii św. Jana, pary małżeńskie będą miały możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do Nazaretu. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania Anielskiego. Modlitwa przy Grocie Nawiedzenia. Spacer do Kościoła Domu św. Józefa. Zakwaterowanie w hotelu na obiadokolacje i nocleg.
Dzień 3 Góra 8 Błogosławieństw - Jezioro Galilejskie

Dzień 3

Góra 8 Błogosławieństw - Jezioro Galilejskie
29.11.2023. Środa
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw (Msza św.). Przejazd do jednego z kibuców, gdzie mieści się port nad jeziorem Galilejskim z którego popłyniemy na Rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do sanktuarium Rozmnożenia Chlebów i Ryb. A następnie wizyta w sanktuarium Prymatu św. Piotra. Zwiedzimy również ruiny miasta Kafar Naum, w którym mieści się sanktuarium Domu św. Piotra. Wyjazd do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.
Dzień 4 Betlejem

Dzień 4

Betlejem
30.11.2023 Czwartek
Śniadanie. Wyjazd do sanktuarium na Polu Pasterzy. Msza św. Po nawiedzeniu sanktuarium przejazd na zakupy pamiątek i dewocjonaliów w jednym z niewielu już w mieście Betlejem sklepów należących do chrześcijan. Po zakupach zapraszamy na nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Dzieciątka Jezus. Wizyta w Grocie Narodzenia. Czas wolny na spacer po centrum Betlejem. Spacer do Sanktuarium Groty Mlecznej, znanym inaczej jako sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg w Betlejem.
Dzień 5 Jerozolima

Dzień 5

Jerozolima
1.12.2023. Piątek
Śniadanie. Przejazd do miasta Jerozolima na Górę Oliwną. Opuszczamy autokar na 4 godziny by spacerując Drogą Niedzieli Palmowej i schodząc z góry oliwnej nawiedzić sanktuarium w Kościele „Pater Noster”, „Dominus Flevit” (msza św.) i Ogrody Getsemani z Bazyliką Agonii Pańskiej. Wracamy do autokaru by po 15 minutach przejechać pod jedną z bram Starego Miasta Jerozolima by wejść nią po największą świętość wyznawców Judaizmu jaką jest Ściana Płaczu. Następnie czas wolny w Dzielnicy Żydowskiej oraz spacer na Górę Syjon do sanktuarium Zaśnięcia N. M. P. oraz Wieczernika i Grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg w Betlejem.
Dzień 6 Jerozolima

Dzień 6

Jerozolima
2.12.2023. Sobota
Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta Jerozolima. Wejdziemy do starego miasta by uczestniczyć w Drodze krzyżowej. Pierwsza stacja tej drogi będzie dla nas miejscem mszy św. a po niej idąc uliczkami starego miasta dojdziemy przez kolejne stacje do Bazyliki Męki Pańskiej. Nawiedzimy Golgotę i Grób Pański. Następnie czeka na nas czas wolny na bazarach starego miasta. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.
Dzień 7 Jerycho

Dzień 7

Jerycho
3.12.2023. Niedziela
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Pustyni Judzkiej. Nawiedzenie sanktuarium w Betanii. Msza św. w Kościele pod wezwaniem Grobu Łazarza. Przejazd do najstarszego miasta Jerycho. Tu zobaczymy i przypomnimy sobie wersety ewangelii w których wspomina się Kuszenie Pana Jezusa na Górze Kuszenia oraz spotkanie z Zacheuszem. Przejazd nad Rzekę Jordan. Tu możemy odnowić swoje przyrzeczenia chrzcielne. Następnie czeka nas czas relaksu nad Morzem Martwym. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg
Dzień 8 Ain Karim - Tel Aviv - Jafa

Dzień 8

Ain Karim - Tel Aviv - Jafa
4.12.2023. Poniedziałek
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd w kierunku. Ain Karim. Nawiedzenie kościoła Nawiedzenia św. Elżbiety i Kościoła Narodzin. Jana Chrzciciela. Przejazd. w kierunku Tel Aviv i Jafa. Spacer po starowce Jafy a następnie przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo paszportowa. Wylot o godzinie 20:05. Przylot na lotnisko w Warszawie o godz. 23:10.
Ziemia Święta 27.11.2023/1

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...