Audycje radiowe

W podróż do Wilna


Posłuchaj:  http://archiwum.radiopodlasie.pl/NEW/2021/05/05/podroz-do-wilna/

 

W Czarno na białym 5 maja na antenie Katolickiego Radia Podlasie odbyła się audycja Diecezjalnego Centrum Pielgrzymkowo Turystycznego ARKA.

Zaprezentowaliśmy Państwu pielgrzymkę do Wilna.
W rozmowie z przewodnik po Wilnie Aliną Waluczko, przeniesiemy Państwa do Ostrej Bramy oraz miejsc związanych z siostrą Faustyną, w których został namalowany pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego i gdzie Pan Jezus podyktował Faustynie Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Przewodnik Alina z wileńskim akcentem opowie o najciekawszych miejscach Wilna w kontekście Bożego Miłosierdzia oraz o historii Wilna, mieście wielu religii i kultur. Powie o wielkich postaciach, profesorach, poetach związanych z Wilnem: Mickiewiczu, Słowackim, bł. Sopoćce, rodzinie Piłsudskiego.
Audycja Diecezjalnego Centrum Pielgrzymkowo Turystycznego ARKA pod redakcją dyrektora Ks. Dariusza Denisiuka.
Emisja audycji na antenie Katolickiego Radia Podlasie odbyła się 5 maja o 21.40.
 

Lourdes we Francji

Posłuchaj: http://archiwum.radiopodlasie.pl/NEW/2021/04/07/audycja-diecezjalnego-centrum-pielgrzymkowo-turystycznego-arka/

Audycja Diecezjalnego Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego „ARKA”

Autor: Ks. Dariusz Denisiuk – dyrektor
Nazwa audycji: Czarno na białym
Data emisji: 07-04-2021

Tego dnia w „Czarno na białym” przenieśliśmy się do Lourdes we Francji. Przewodnik biura Joanna Wyrębek-Berthelot zapoznała Państwa z Sanktuarium Matki Bożej, które odwiedza rocznie 6 milionów pielgrzymów oraz malowniczymi miejscami, które warto zobaczyć i w których dobrze się wypoczywa.
Proszę czekać ...