Pielgrzymka do Fatimy – czerwiec

Pielgrzymka do Fatimy w 100-lecie objawień
25.06-01.07.2017 r.


Taki czas jest raz na 100 lat…

 
 

Dzień 1: 
Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Warszawa-Okęcie. Wylot do LIZBONY. Przejazd do hotelu w FATIMIE. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie można zobaczyć jak mieszkało rodzeństwo Hiacynta i Franciszek Marto z rodziną oraz dom Łucji Santos i jej rodziny. Niedaleko wejścia do domu Hiacynty i Franciszka wisi ostatnie zdjęcie trójki dzieci zrobione właśnie na tle tego domu. Zwiedzanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg

Dzień 3:
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do BRAGI – jedno z najstarszych miast Portugalii – tam zwiedzanie kościoła Bom Jesus ze słynnymi schodami, Katedry, Dawnego Pałacu Biskupów, kaplicy Królewskiej. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA – zwiedzanie Sanktuarium św. Jakuba, Msza Św. Spacer po mieście, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 4:
Śniadanie, wykwaterowanie. Msza Pielgrzyma i przejazd do PORTO – miasta, które uzyskało nazwę „najpiękniejszej ruiny świata” – zwiedzenie m.in. Katedra, Muzeum i Kościół Św. Franciszka, spacer nabrzeżem po starej dzielnicy Ribeira, odwiedziny w wytwórni Porto i degustacja. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Zwiedzanie zespołu Klasztornego Santa Maria da Victória (Matki Boskiej Zwycięskiej) w miejscowości BATALHA – jest to wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie stolicy Portugali: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Powrót do kraju.

CENA: przy grupie min. 40 osób: 3390 zł. Przy mniejszej ilości osób, Biuro zastrzega możliwość proporcjonalnego wzrostu ceny (dotyczy złotówek)

W cenie:
•przelot samolotem (możliwa przesiadka)
• opłaty lotniskowe
• przejazd autokarem
• 6 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-osobowe)
• 6 śniadania i 6 obiadokolacji
• opiekę duszpasterza i pilota
• ubezpieczenie KL, NNW i chorób przewlekłych

Cena nie zawiera:
• biletów wstępu i przewodników lokalnych – około 70 Euro/os
• dopłaty do pokoju jednoosobowego (700PLN)
 
Zadzwoń: 882 114 244