Pielgrzymka do Fatimy. Czerwiec 2019

Fatima i nie tylko …

24-29 czerwca 2019 r. 
 

1. dzień, poniedziałek:  
Spotkanie z grupą w hali odlotów Warszawa-Chopin (WAW) o godz.19.30. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot samolotu linii WIZZAIR o godz.21.20, przylot na lotnisko Portela w Lizbonie w dniu 25.06.2019r. (wtorek) ok. godz. 00.35 (czasu portugalskiego). Transfer z lotniska autokarem portugalskim do hotelu w Fatimie Zakwaterowanie ok. godz. 03.00 rano./czasu portugalskiego/. Nocleg z dnia 24/25.06.2019r./poniedziałek/wtorek/. (W tym dniu ze względu na późną porę przybycia do hotelu kolacja z własnego prowiantu).

2. dzień, wtorek:
Śniadanie o godz.9.00 (czasu portugalskiego). Msza Święta-prywatna dla grupy w jednej z kaplic Sanktuarium o godz. 11.00. Po mszy wejście do muzeum „Światło i Pokój” gdzie znajdują się relikwie św. Jana Pawła II Wielkiego. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej z Fatimy w Cova da Iria (Dolina Pokoju). m.in Kaplicy Objawień, bazyliki Rożańca Świętego, gdzie znajdują się groby Świętych Dzieci: Hiacynty i Franciszka Marto oraz błogosławionej Łucji dos Santos następnie nowego kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej (2007r.). Czas wolny na modlitwę. Obiadokolacja o godz.19.00. Po kolacji udział w wieczornej uroczystej procesji maryjnej z lampionami o godz.21.30. Nocleg w hotelu z dnia 25/26.06.2019r. /wtorek/środa/.

3. dzień, środa:
Śniadanie o godz.8.00. /czasu portugalskiego/. Wyjazd do Batalha. Zwiedzanie bazyliki NMP Zwycięskiej (XV-XVIw.) Przyjazd do malowniczej Alcobaca. Zwiedzanie katedry pw. Świętej Marii Zwycięskiej z opactwem cysterskim (XII-XVIw.) – największego obiektu sakralnego w Portugalii z najcenniejszymi grobowcami w stylu gotyckim króla Piotra I i jego żony Ines de Castro-nieszczęśliwych kochanków (XIVw.) Przyjazd do nadmorskiego kurortu Nazare i odwiedzenie sanktuarium Marki Boskiej z Nazaretu (XVIIw.) w którym znajduje się drewniana figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus (IVw.) Wejście na klif skalno-wapienny (110m wys.) Krótki wypoczynek na plaży nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja o godz.20.00. Po kolacji udział w wieczornej uroczystej procesji maryjnej z lampionami o godz.21.30. Nocleg w hotelu z dnia 26/27.06.2019r./środa/czwartek/.

4. dzień, czwartek:
Śniadanie. Droga Krzyżowa pieszo (15 stacji) do Aljustrel – miejsca urodzin trojga Pastuszków.-gdzie zachowały się domy rodzinne –obecnie muzea. Podjazd autokarem do Valinhos –miejsca Czwartego Objawienia Matki Boskiej –Pastuszkom (w dniu 19 sierpnia 1917r.) przejazd autokarem do kościoła parafialnego w Fatimie pw. Naszej Pani Radosnej z Dzieciątkiem Jezus, gdzie znajduje się chrzcielnica w której zostali ochrzczeni Pastuszkowie-Świadkowie Objawień Maryjnych. W tym kościele Łucja przyjęła pierwszą komunię. Obok znajduje się cmentarz parafialny, gdzie spoczywały do 1952 r. ciała dwojga Pastuszków (obecnie tablica pamiątkowa wskazująca miejsce pochówku oraz groby rodziców owych Pastuszków. Przyjazd do Tomar. Zwiedzanie m.in. Convento de Cristo – głównej siedziby słynnego klasztoru i zamku Templariuszy (1162r.), zbudowanego dla obrony chrześcijan przed napadami Maurów. Klasztor posiada piękne i dobrze zachowane krużganki z najsłynniejszym „Oknem Portugalii”-arcydzieła w stylu manuelińskim. Powrót do hotelu w Fatimie Obiadokolacja o godz.20.00. Po kolacji udział w wieczornej uroczystej procesji maryjnej z lampionami o godz.21.30. Nocleg w hotelu z dnia 27/28.06.2019r./czwartek/piątek/.

5. dzień, piątek:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do Santarem – miasta Cudu Eucharystycznego jaki wydarzył się w tym mieście trzykrotnie. To wydarzenie związane jest z objawieniami Anioła-poprzedzającego spotkania z fatimskimi Pastuszkami. Zwiedzanie m.in. katedry jezuickiej (XVIIw.) oraz kościoła św. Szczepana zwanego też kościołem Świętego Cudu., gdzie znajduje się w złotej monstrancji Hostia na której widoczna jest zakrzepła krew. Relikwia darzona jest czcią i adoracją przez wiernych pielgrzymów. Przyjazd do Lizbony. Zaczniemy zwiedzanie od dzielnicy Belem ze wspaniałymi zabytkami-symbolami miasta m.in. Bazyliki Matki Boskiej Betlejemskiej (XVI w.) – pamiątka bogatych czasów odkryć geograficznych. Miejsce podpisania traktatu lizbońskiego (13.12.2007r.). Następnie zwiedzimy (z zewnątrz) Wieżę Belem-maskotka Lizbony (XVI w.) dawna siedziba gubernatora oraz urzędu celnego wybudowanego na wodzie rzeki Tag, Pomnik Odkryć Geograficznych (XX w.) „ku czci żywych i umarłych na morzu”. W programie konieczna degustacja tradycyjnego kruchego ciastka z kremem z wyśmienitą kawą w najstarszej cukierni lizbońskiej (1837r. zwana Pasteis de Belem) we własnym zakresie. Następnie przyjazd do dzielnicy Alfamy. Zwiedzanie katedry SE (XII w. w stylu romańsko-gotyckim)-miejsce chrztu św. Antoniego oraz bazyliki św. Antoniego patrona Portugali i Lizbony oraz młodożeńców wzniesiona w miejscu narodzin świętego. Przejazd do dzielnicy Bairro Alto i Chiado z ruinami klasztoru karmelitów od św. Nuno (XV w.). Wejście do kościoła św. Rocha (XVI w.) –świętego od dżumy, gdzie zobaczymy najdroższą na świecie kaplicę św. Jana Chrzciciela (1740 r.) Ok. godz.20.00 obiadokolacja w restauracji /wliczona w cenę pielgrzymki/. Wyjazd na lotnisko Portela w Lizbonie o godz.21.30. Odprawa paszportowo-bagażowa o godz.23.00 (czasu portugalskiego) Wylot samolotu linii WIZZAIR w dniu 29.06.2019r. (sobota) o godz.1.15. (w nocy czasu portugalskiego). Przylot samolotu na lotnisko Warszawa Chopin o godz.6.05 (czasu polskiego). Transport podstawionym autokarem do Siedlec. Powrót do Siedlec ok. godz.9.30.

CENA: 320 euro (przy 40 osobach płatnych) plus bilet lotniczy (WizzAir) 1100 zł z bagażem podręcznym. Uwaga! Cena zawiera cenę biletu lotniczego WiizAir z kalkulacją ceny biletu grupowego na dzień 9 maja i niezależnie od Biura Arka może ulec zmianie.

Wszystko w cenie, u nas nic w trakcie nie dopłacasz:
Przelot samolotem z bagażem podręczny do 10 kg (wymiar 40 x 30 x 20 cm), transport autokarem na terenie Portugalii, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie w hotelu HB (śniadanie + obiadokolacja), bilety wstępu wg programu, opieka duchowa księdza oraz pilota/przewodnika, ubezpieczeni KL i NNW

Cena nie zawiera:
Transfer na lotnisko w Polsce, napoi nie ujętych w darmowym menu restauracji, dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych, większego bagażu (zwiększenie bagażu do rozmiaru 55x20x40 – około 10 euro).
 
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 40 osób.
– W terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest ważny dowód osobisty.
– Kod imprezy turystycznej: FATI-2019-06


Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244