Pielgrzymka do Fatimy maj 2019

Fatima i nie tylko …

24-28 maja 2019 r. 
 

1. dzień, piątek:  
Spotkanie z grupą w hali odlotów Warszawa-Chopin (WAW) (24. maja) o godz. 19.30. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot samolotu linii WIZZAIR o godz. 21.20, przylot na lotnisko Portela w Lizbonie w dniu 25.05.2019r. (sobota) ok. godz. 00.35 (czasu portugalskiego). Transfer autokarem portugalskim do hotelu. Zakwaterowanie w Lizbonie. Nocleg w hotelu z dnia 24/25.05.2019r./piątek/sobota/. (W tym dniu ze względu na późną porę przybycia kolacja z własnego prowiantu).

2. dzień, sobota:
Śniadanie o godz.9.00. Wykwaterowanie grupy z hotelu. Wyjazd autokarem o godz.10.00. Przejazd do Lizbony aby nacieszyć się cudowną atmosferą tego pięknego miasta położonego na siedmiu wzgórzach. Zaczniemy zwiedzanie od dzielnicy Belem ze wspaniałymi zabytkami-symbolami miasta m.in. Bazyliki Matki Boskiej Betlejemskiej z mauzoleum królów z dynastii Avis wraz z klasztorem hieronimitów (XVI w.) są to arcydzieła architektury manuelińskiej (XV-XVI w.) a także pamiątka bogatych czasów odkryć geograficznych. Miejsce podpisania traktatu lizbońskiego (13.12.2007r.). Następnie zwiedzimy Wieżę Belem-maskotka Lizbony (XVI w.) dawna siedziba gubernatora oraz urzędu celnego wybudowanego na wodzie rzeki Tag, Pomnik Odkryć Geograficznych (XX w.) „ku czci żywych i umarłych na morzu”.W programie konieczna degustacja tradycyjnego kruchego ciastka z kremem z wyśmienitą kawą w najstarszej cukierni lizbońskiej (1837r. zwana Pasteis de Belem) we własnym zakresie. Po południu obiad w restauracji (wliczony w cenę wycieczki). Następnie przyjazd do dzielnicy Alfamy. Zwiedzanie katedry SE (XII w. w stylu romańsko-gotyckim)-miejsce chrztu św. Antoniego oraz bazyliki św. Antoniego patrona Portugali i Lizbony oraz młodożeńców wzniesiona w miejscu narodzin świętego. Przejazd do dzielnicy Bairro Alto i Chiado z ruinami klasztoru karmelitów od św. Nuno (XV w.). Wejście do kościoła św. Rocha (XVI w.) –świętego od dżumy, gdzie zobaczymy najdroższą na świecie kaplicę św. Jana Chrzciciela (1740 r.). Czas wolny. Późnym popołudniem przyjazd do Fatimy.(ok.18.00-19.00). Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja ok. 19.30. Po kolacji udział w wieczornej procesji maryjnej z lampionami o godz.21.30 (czasu portugalskiego). Nocleg w hotelu z dnia 25/26.05.2019r. /sobota/niedziela/.

3. dzień, niedziela:
Śniadanie o godz.7.30 (czasu portugalskiego). Msza Święta Niedzielna-prywatna dla grupy w jednej z kaplic Sanktuarium o godz. 9.00. Po mszy wejście do muzeum „Światło i Pokój” gdzie znajdują się relikwie św. Jana Pawła II Wielkiego. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej z Fatimy w Cova da Iria (Dolina Pokoju). m.in Kaplicy Objawień, bazyliki Rożańca Świętego, gdzie znajdują się groby Świętych Dzieci: Hiacynty i Franciszka Marto oraz błogosławionej Łucji dos Santos następnie nowego kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej (2007r.) Po krótkim wypoczynku ok. 14.00 przejazd autokarem do kościoła parafialnego w Fatimie pw. Naszej Pani Radosnej z Dzieciątkiem Jezus, gdzie znajduje się chrzcielnica w której zostali ochrzczeni Pastuszkowie-Świadkowie Objawień Maryjnych. W tym kościele Łucja przyjęła pierwszą komunię. Obok znajduje się cmentarz parafialny, gdzie spoczywały do 1952 r. ciała dwojga Pastuszków (obecnie tablica pamiątkowa wskazująca miejsce pochówku oraz groby rodziców owych Pastuszków. Przyjazd do Aljustrel –miejsca urodzin trojga Pastuszków.-gdzie zachowały się domy rodzinne –obecnie muzea. Podjazd autokarem do Valinhos –miejsca Czwartego Objawienia Matki Boskiej –Pastuszkom (w dniu 19 sierpnia 1917r.).Zakup pamiątek i czas na modlitwę. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja o godz.19.00. Po kolacji udział w wieczornej uroczystej procesji maryjnej z lampionami o godz.21.30. Nocleg w hotelu z dnia 26/27.05.2019r./niedziela/poniedziałek/.

4. dzień, poniedziałek:
Msza św. i indywidualny czas na modlitwę przy Matce Bożej. Śniadanie o godz.7.30. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Batalha. Zwiedzanie bazyliki NMP Zwycięskiej i klasztoru Augustianów (XV-XVI w.). Przyjazd do nadmorskiego kurortu Nazare i odwiedzenie sanktuarium Marki Boskiej z Nazaratu (XVIIw.) w którym znajduje się drewniana figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus (IV w.) Wejście na klif skalno-wapienny (110m wys.) Krótki wypoczynek na plaży nad Oceanem Atlantyckim. Przejazd do Lizbony i czas wolny w centrum. Przejazd na lotnisko Portela w Lizbonie o godz.21.30. Odprawa paszportowo-bagażowa o godz.23.00 (czasu portugalskiego) Wylot samolotu linii WIZZAIR w dniu 28.05.2019r. (wtorek) o godz.1.15. (w nocy czasu portugalskiego). Przylot samolotu na lotnisko Warszawa Chopin o godz.6.05 (czasu polskiego).

CENA: 300 Euro/os (przy grupie min. 20 osób) plus 1100 zł./os. Uwaga! Cena zawiera cenę biletu lotniczego z kalkulacją ceny biletu grupowego na na dzień 19 stycznia i niezależnie od Biura Arka może ulec zmianie.

Wszystko w cenie:
Przelot samolotem z bagażem podręczny do 10 kg (wymiar 40 x 30 x 20 cm), transport autokarem na terenie Portugalii, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie HB oraz obiad w Lizbonie, bilety wstępu wg programu, opieka duchowa księdza oraz pilota/przewodnika, ubezpieczeni KL i NNW

Cena nie zawiera:
Transfer na lotnisko w Polsce, napoi nie ujętych w darmowym menu restauracji, dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
 
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 20 osób.
– W terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest ważny dowód osobisty.
– Kod imprezy turystycznej: FATI-2019-05


Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244