Pielgrzymka do Fatimy maj 2019

Fatima i nie tylko …

23-27 maja 2019 r. 
 

1. dzień, czwartek:  
Zbiórka uczestników pielgrzymki na parkingu przed katedrą siedlecką o godz. 7.30. Odjazd autokaru na lotnisko Warszawa Modlin o godz.8.00. Spotkanie z grupą w hali odlotów Warszawa Modlin ok. godz.10.20. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot samolotu linii Ryanair o godz.12.20, przylot na lotnisko Portela w Lizbonie ok. godz. 15.30 (czasu portugalskiego). Transfer z lotniska autokarem portugalskim do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu z dnia 23/24.05.2019r./czwartek/piątek/. Po kolacji udział w wieczornej uroczystej procesji maryjnej z lampionami o godz.21.30

2. dzień, piątek:
Śniadanie o godz.8.00 (czasu portugalskiego). Msza Święta-prywatna dla grupy w jednej z kaplic Sanktuarium o godz. 10.00. Po mszy wejście do muzeum „Światło i Pokój” gdzie znajdują się relikwie św. Jana Pawła II Wielkiego. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej z Fatimy w Cova da Iria (Dolina Pokoju). m.in Kaplicy Objawień, bazyliki Rożańca Świętego, gdzie znajdują się groby Świętych Dzieci: Hiacynty i Franciszka Marto oraz błogosławionej Łucji dos Santos następnie nowego kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej (2007r.). Czas wolny na modlitwę. Obiadokolacja o godz.19.00. Po kolacji udział w wieczornej uroczystej procesji maryjnej z lampionami o godz.21.30. Nocleg w hotelu z dnia 24/25.05.2019r. /piątek/sobota/.

3. dzień, sobota:
Śniadanie o godz.8.00. /czasu portugalskiego/. Wyjazd do Batalha. Zwiedzanie bazyliki NMP Zwycięskiej. Przyjazd do malowniczej Alcobaca. Zwiedzanie katedry pw. Świętej Marii Zwycięskiej z najcenniejszymi grobowcami w stylu gotyckim króla Piotra I i jego żony Ines de Castro-nieszczęśliwych kochanków (XIVw.) Przyjazd do nadmorskiego kurortu Nazare i odwiedzenie sanktuarium Marki Boskiej z Nazaretu (XVIIw.) w którym znajduje się drewniana figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus (IVw.) Wejście na klif skalno-wapienny (110m wys.) Krótki wypoczynek na plaży nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja o godz.20.00. Po kolacji udział w wieczornej uroczystej procesji maryjnej z lampionami o godz.21.30. Nocleg w hotelu z dnia 25/26.05.2019r./sobota/niedziela/.

4. dzień, niedziela:
Śniadanie. Droga Krzyżowa pieszo (15 stacji) do Aljustrel – miejsca urodzin trojga Pastuszków.-gdzie zachowały się domy rodzinne –obecnie muzea. Podjazd autokarem do Valinhos –miejsca Czwartego Objawienia Matki Boskiej –Pastuszkom (w dniu 19 sierpnia 1917r.) przejazd autokarem do kościoła parafialnego w Fatimie pw. Naszej Pani Radosnej z Dzieciątkiem Jezus, gdzie znajduje się chrzcielnica w której zostali ochrzczeni Pastuszkowie-Świadkowie Objawień Maryjnych. W tym kościele Łucja przyjęła pierwszą komunię. Obok znajduje się cmentarz parafialny, gdzie spoczywały do 1952 r. ciała dwojga Pastuszków (obecnie tablica pamiątkowa wskazująca miejsce pochówku oraz groby rodziców owych Pastuszków. Przejazd do Tomar i zwiedzanie miejscowych atrakcji. Powrót do hotelu w Fatimie Obiadokolacja o godz.20.00. Po kolacji udział w wieczornej uroczystej procesji maryjnej z lampionami o godz.21.30. Nocleg w hotelu z dnia 26/27.05.2019r. /niedziela/poniedziałek/

5. dzień, poniedziałek:
Wczesne śniadanie o godz.6.00 (czasu portugalskiego) Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd o godz.7.00 .Przyjazd do Lizbony. Zaczniemy zwiedzanie od katedry SE (XII w. w stylu romańsko-gotyckim)-miejsce chrztu św. Antoniego oraz bazyliki św. Antoniego patrona Portugali i Lizbony oraz młodożeńców wzniesiona w miejscu narodzin świętego-dzielnica Alfama. Następnie przejedziemy do dzielnicy Belem ze wspaniałymi zabytkami-symbolami miasta m.in. Bazyliki Matki Boskiej Betlejemskiej z mauzoleum królów z dynastii Avis wraz z klasztorem hieronimitów (XVI w.) są to arcydzieła architektury manuelińskiej (XV-XVI w.)-zwiedzanie z zewnątrz-(poniedziałek obiekty nieczynne). a także pamiątka bogatych czasów odkryć geograficznych. Miejsce podpisania traktatu lizbońskiego (13.12.2007r.). Następnie staniemy pod Wieżą Belem-maskotka Lizbony (XVI w.) dawna siedziba gubernatora oraz urzędu celnego wybudowanego na wodzie rzeki Tag, Pomnik Odkryć Geograficznych (XX w.) „ku czci żywych i umarłych na morzu”. W programie konieczna degustacja tradycyjnego kruchego ciastka z kremem z wyśmienitą kawą w najstarszej cukierni lizbońskiej (1837r. zwana Pasteis de Belem) we własnym zakresie. Czas wolny. Wyjazd na lotnisko Portela w Lizbonie o godz.14.00. Odprawa paszportowo-bagażowa o godz.14.40 (czasu portugalskiego) Wylot samolotu linii Ryanair o godz.16.40 (czasu portugalskiego).Przylot samolotu na lotnisko Warszawa Modlin o godz.21.35 (czasu polskiego). Transport z lotniska podstawionym autokarem do Siedlec. Przyjazd ok. godz.24.00.

CENA: 300 Euro/os (przy grupie min. 20 osób) plus 1150 zł./os. Uwaga! Cena zawiera cenę biletu lotniczego Ryanair z kalkulacją ceny biletu grupowego na na dzień 20 marca i niezależnie od Biura Arka może ulec zmianie.

Wszystko w cenie, u nas nic w trakcie nie dopłacasz:
Przelot samolotem z bagażem podręczny do 10 kg (wymiar 40 x 20 x 25 cm), transport autokarem na terenie Portugalii, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie w hotelu HB (śniadanie + obiadokolacja), bilety wstępu wg programu, opieka duchowa księdza oraz pilota/przewodnika, ubezpieczeni KL i NNW

Cena nie zawiera:
Transfer na lotnisko w Polsce, napoi nie ujętych w darmowym menu restauracji, dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych, większego bagażu (zwiększenie bagażu do rozmiaru 55x20x40 – około 10 euro).
 
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 15 osób.
– W terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest ważny dowód osobisty.
– Kod imprezy turystycznej: FATI-2019-05


Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244