Pielgrzymka do Fatimy październik 2018

Fatima w rok po 100. rocznicy objawień.

12-16 października 2018 r. 
 

1. dzień:  
Spotkanie z grupą w hali odlotów Warszawa-Chopin (WAW) o godz.19.30. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot samolotu linii WIZZ o godz.21.30, przylot na lotnisko Portela w Lizbonie w dniu 13.10.ok. godz. 00.45 (czasu portugalskiego). Transfer autokarem portugalskim do hotelu. Zakwaterowanie w Fatimie. Nocleg w hotelu z 12/13.10.2018r./piątek/sobota/ (w tym dniu ze względu na późną porę przybycia kolacja z własnego prowiantu). Hotel FATIMA 4*

2. dzień:
Śniadanie o godz.9.00. Całodzienny pobyt w Fatimie i udział w uroczystościach Maryjnych wg. miejscowego programu. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej z Fatimy w Cova da Iria, kaplicy Objawień, bazyliki Różańca Świętego gdzie znajdują się groby Świętych Dzieci: Hiacynty i Franciszka oraz błogosławionej Łucji, kościoła Trójcy Przenajświętszej (2007r.), domy-muzea Pastuszków Łucji, Franciszka i Hiacynty, muzeum „ Światło i Pokój” – z relikwiami św. Jana Pawła II. Czas wolny na modlitwę i refleksję. Powrót do hotelu. Obiadokolacja ok.godz.19.00. Po kolacji udział w wieczornej uroczystej procesji Maryjnej z lampionami o godz.21.30.(czasu portugalskiego). Nocleg w hotelu z 13/14.10.2018r./sobota/niedziela/. Hotel FATIMA 4*

3. dzień:
Śniadanie o godz.8.00. Przyjazd do Batalha. Zwiedzanie bazyliki NMP. Zwycięskiej i klasztoru Augustianów (XV-XVI w.) Przyjazd do Alcobaca. Zwiedzanie katedry (XII-XVI w.) największego obiektu sakralnego w Portugali z najcenniejszymi grobowcami w stylu gotyckim króla Piotra I i jego żony Ines – nieszczęśliwych kochanków (XIV w.) W południe czas na tradycyjne danie portugalskie Bacalhau z solonego i suszonego dorsza z posiekanymi ziemniakami, warzywami z dobrym winem oraz wyśmienitą kawę z lodami i wiśniówką w miejscowej restauracji (płatne we własnym zakresie).Przyjazd do nadmorskiego kurortu Nazare i odwiedzenie sanktuarium Matki Boskiej z Nazaretu (XVII w.) w Sitio, zbudowanej na klifie skalno-wapiennym (110 m wys.) Krótki wypoczynek na plaży nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja ok. godz. 20.00. Po kolacji udział w wieczornej uroczystej procesji Maryjnej z lampionami o godz. 21.30. (czasu portugalskiego). Nocleg w hotelu z 14/15.10.2018r./niedziela/poniedziałek/. Hotel FATIMA 4*

4. dzień:
Śniadanie o godz.8.00. Wykwaterowanie grupy z hotelu. Wyjazd o godz.10.00. Przejazd do Lizbony aby nacieszyć się cudowną atmosferą tego kolorowego miasta położonego na siedmiu wzgórzach. Zaczniemy zwiedzanie od dzielnicy Belem ze wspaniałymi zabytkami-symbolami miasta m.in. Bazyliki Matki Boskiej Betlejemskiej jest to arcydzieła architektury manuelińskiej (XV-XVI w.) a także pamiątka bogatych czasów odkryć geograficznych. Miejsce podpisania traktatu lizbońskiego (13.12.2007r.). Następnie zobaczymy Wieżę Belem-maskotka Lizbony (XVI w.) dawna siedziba gubernatora oraz urzędu celnego wybudowanego na wodzie rzeki Tag, Pomnik Odkryć Geograficznych (XX w.) „ku czci żywych i umarłych na morzu”. W programie konieczna degustacja tradycyjnego kruchego ciastka z kremem z wyśmienitą kawą w najstarszej cukierni lizbońskiej (1837r. zwana Pasteis de Belem; we własnym zakresie). Po południu obiad w restauracji (wliczony w cenę pielgrzymki). Następnie przyjazd do dzielnicy Alfamy. Zwiedzanie katedry SE (XII w. w stylu romańsko-gotyckim)-miejsce chrztu św. Antoniego oraz bazyliki św. Antoniego patrona Portugali i Lizbony oraz młodożeńców wzniesiona w miejscu narodzin świętego. Przejazd do dzielnicy Bairro Alto i Chiado z ruinami klasztoru karmelitów od św. Nuno (XV w.). Wejście do kościoła św. Rocha (XVI w.) –świętego od dżumy, gdzie zobaczymy najdroższą na świecie kaplicę św. Jana Chrzciciela (1740 r.) Kolacja we własnym zakresie w okolicach Placu Rossio. Czas wolny do godz. 22.00. Zbiórka grupy i wyjazd na lotnisko Portela-Lizbona. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot samolotu linii WIZZ w dniu 16.10.2018r. o godz.1.30 (w nocy) czasu portugalskiego. Przylot samolotu na lotnisko Warszawa-Chopin (WAW) o godz. 6.20 (czasu polskiego).

CENA: 300 Euro/os (przy grupie min. 20 osób) plus 1250 zł./os. Uwaga! Cena zawiera cenę biletu lotniczego z kalkulacją ceny biletu na na dzień 26 września i niezależnie od Biura Arka może ulec zmianie.

Wszystko w cenie:
Przelot samolotem z bagażem podręczny do 10 kg (wymiar 55 x 40 x 23 cm), transport autokarem na terenie Portugalii, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie HB oraz obiad w Lizbonie, bilety wstępu wg programu, opieka duchowa księdza oraz pilota/przewodnika, ubezpieczeni KL i NNW

Cena nie zawiera:
Transfer na lotnisko w Polsce, napoi nie ujętych w darmowym menu restauracji, dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
 
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 20 osób.
– W terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest ważny dowód osobisty.
– Kod imprezy turystycznej: FATI-2018-10

 
Zadzwoń: 882 114 244