Pielgrzymka do Libanu do św. Charbela

Pielgrzymka do Libanu, do św. Charbela.

Pielgrzymka organizowana przy współpracy z Katolickim Radiem Podlasie

18 – 26 czerwca 2019 r. 
 

1 DZIEŃ – wtorek 
Warszawa – Bejrut – Zbiorka na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 20.15. Wylot do Bejrutu o godz. 22.30. Lądowanie w Bejrucie o godz. 02.55. (środa). Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Hotel Canari de Byblos.

2 DZIEŃ – środa:
Bejrut – Harissa Śniadanie, wyjazd do Bejrutu, zwiedzanie miasta: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/IIw. n.e. – dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie między innymi spoczywała Hanka Ordonówna (Msza św.). Przejazd do Harissa – Narodowe Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

3 DZIEŃ – czwartek:
Kaftun – Trypolis – Klasztor Matki Bożej „Saidet an Natur” – Klasztor Matki Bożej Światła „Saidet an Nuryje” Śniadanie, przejazd do Kaftun, prawosławny kościół i klasztor, wraz z dobrze zachowanymi malowidłami ściennymi z II poł. XIIIw. n.e. Przejazd do Tripolisu, ruiny twierdzy krzyżowców (XIIw.); wielki meczet (XIIw., dawna katedra); bazary, mydlarnia i stara łaźnia turecka. Przejazd do Prawosławnego klasztoru z XVII wieku „Saidet an Nuryje” – Msza św. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień – piątek:
Becharre – Quadisha – Klasztor św. Elizeusza Śniadanie, przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickiego. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela (Msza św.), oraz Klasztor św. Elizeusza. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ – sobota:
Annaya – Sanktuarium św. Charbela, św. Rafki i św. Hardiniego Śniadanie, nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni Św. Charbela i Klasztorze Św. Maruna Annaya – grób Św. Charbela. Przejazd do Sanktuarium Świętej Rafki – patronki cierpiących i Świętego Hardini – mistrza nowicjatu Św. Charbela. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
06.30 – Śniadanie
07.30 – Wyjazd do Annaya
09.00 – Uczestnictwo w comiesięcznej Procesji
11.00 – Przerwa obiadowa połączona z degustacją wina w kantynie IXIR
13.00 – Przejazd do Sanktuarium Świętej Rafki i św. Hardiniego
13.30 – Msza święta w Sanktuarium Świętej Rafki
19.00 – Kolacja

6 DZIEŃ – niedziela:
Sydon – Tyr – Qana Śniadanie, przejazd do Sydonu, zwiedzanie: Zamek Morza (XIII w.), stare Miasto, Przejazd do Tyru – nekropolii z czasów rzymskich i bizantyjskich, zwiedzanie: akwedukt i hipodrom (IIw. n.e.). Qana Galilejska gdzie według lokalnej tradycji odbyło się wesele na którym obecny był Chrystus z Apostołami i Matką Bożą i dokonał przemiany wody w wino – Msza święta w grocie w której to zdarzenie miało miejsce. W drodze powrotnej wizyta w Magdouche – sanktuarium Matki Bożej Oczekującej. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ – poniedziałek:
Al – Macchnaka – Yanouh – Źródło Adonisa – Dolina Bekaa – Baalbek – Anjar – Ksara Śniadanie, przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze miejscowość Al Machnaka z rzymską świątynią z dobrze zachowanym ołtarzem Jupitera, widoki z tego miejsca na wąwóz Adonisa są przepiękne. Następnie miejscowość Yanouh z małą rzymską świątynią i dużym prostokątnym kościołem o nazwie Mar Jurios Azraq (Sw. Jerzy Niebieski). Nazwany tak na cześć niebieskich bloków wapiennych, z których została zbudowana świątynia rzymska przekształcona w kościół w czasach bizantyjskich. Obok świątyni stoi bizantyjska bazylika z końca V wieku. Z drugiej strony pozostałości średniowiecznej kaplicy, która w ostatnich latach została zrekonstruowana i przywrócona do kultu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus, Msza św. w kościele parafialnym wspólnoty maronickiej. Przejazd do Anjar, założonego w okresie Umajjadów przez Kalifa Walida Ibn Abd Al-Malaka (705-715). Miasto Anjar jest doskonałym świadkiem cywilizacji Umajjadów. Na koniec, kantyna Ksara – słynna fabryka libańskiego wina, zwiedzanie połączone z degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ – wtorek:
Deir El Kamar – Beit El Din Ponowna wizyta w Annaya – pożegnanie ze Św. Charbelem w Jego pustelni i klasztorze Św. Maruna – Msza św.). Powrót do hotelu, pożegnalna obiadokolacja w stylu libańskim w Santa Preri, nocleg.

9 DZIEŃ – środa:
Transfer na lotnisko 00.00 – Poczęstunek przed wyjazdem – 00.30 – Transfer na lotnisko. O godz. 03.30 wylot do Warszawy. Lądowanie w Warszawie o godz. 06.30.

UWAGA! Plan jest ramowy. Istnieje możliwość zamiany kolejności odwiedzanych w Libanie miejsc. Podane godziny lotów niezależnie od Biura ARKA mogą ulec zmianie.

CENA: 730 USD plus 1800 zł.

WSZYSTKO W CENIE. U nas nie ma kosztów ukrytych-nic w trakcie nie dopłacasz:
W cenie wliczone są wszystkie punkty programu oraz ubezpieczenie NNW, KL i uczestnik nic nie musi dopłacać.
Przewodnik Kazimierz Gajowy – Polski Misjonarz od 1987 mieszkający w Libanie
1. Program pielgrzymki obejmuje zwiedzanie wszystkich najważniejszych zabytków i Sanktuariów Libanu.
2. Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Libanu (w paszporcie nie może być pieczątki z Izraela) 4. W miejscach kultu obowiązuje skromny strój.
5. Napięcie elektryczne: 220 V, gniazdka jak w Polsce
6. Zakwaterowanie w komfortowym Hotelu w centrum Byblos (Hotel Canari de Byblos). Wyżywienie dwa razy dziennie (śniadanie w formie bufetu, obiadokolacje serwowane) – transport klimatyzowanym autokarem – opieka pilota/przewodnika w języku polskim – realizacja programu pielgrzymki.
7. Cena nie zawiera – ewentualnych napiwków i innych świadczeń nie ujętych w programie.
8. Wg. obecnych przepisów w gotówce można przewozić do 10 000 EURO.
 
 
 
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się:20 osób.
– W terminie do 30 dni przed rozpoczęciem poinformujemy Państwa, czy zebrała się minimalna ilość uczestników i czy impreza odbędzie się.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu.
W paszporcie nie może być pieczątki z Izraela
– Kod imprezy turystycznej: CHAR-2019-06

Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244

  ;