Pielgrzymka do Włoch. Maj 2019

Pielgrzymka do Włoch
27 kwietnia – 05 maja 2019 r.


Majówka we Włoszech
Od Wenecji przez m.in. Asyż i Rzym, aż do San Giovanni Rotondo

 
 

Wymagany dokument: dowód osobisty

Program:
1 Dzień: Spotkanie grupy w umówionym miejscu: Siedlce, Garwolin. Msza św. w Garwolinie. Przejazd malowniczą trasą przez Polskę, Czechy i Austrię. Przyjazd do Włoch – miasteczka Tarvisio. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień:Po śniadaniu udamy się do Wenecji słynnego miasta zbudowanego na wodzie. Spacer uliczkami Wenecji do Placu Św. Marka podziwiając wspaniałe budowle takie jak: Kościół św. Rocha, Szkoła Św. Rocha, Kościół Santa Maria dei Frari, Ponte Rialto, Plac św. Marka oraz Bazylikę św. Marka, most Westchnień. Msza św. w Wenecji. Drogę powrotną do autokaru pokonamy łodzią podziwiając przepiękne pałace, kościoły i rezydencje Przejazd do hotelu w ok. Padwy.

3 Dzień: Po śniadaniu udamy się do Asyżu – “Miasta Pokoju” – taką nazwę nadał mu Jan Paweł II 27 października 1986 r. Nawiedzimy miejsca związane z życiem Św. Franciszka i Św. Klary, Bazylikę Santa Maria degli Angeli, Bazylikę św. Franciszka i św. Klary. Msza św. w Asyżu. Przejazd na nocleg w ok. Rzymu.

4 Dzień: Po śniadaniu udamy się do Rzymu. Pierwsze kroki skierujemy do Watykanu, nawiedzimy Bazylikę św. Piotra oraz pomodlimy się przy grobie „naszego Papieża Świętego Jana Pawła II”. Tutaj też będziemy uczestniczyli w Mszy św. Po krótkim odpoczynku udamy się na zwiedzanie Rzymu Barokowego: Zamek Świętego Anioła, Plac Navona, Panteon, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, fontanna di Trevi oraz wzgórze Pincio – z którego będziemy mogli podziwiać panoramę Rzymu, następnie zejdziemy na plac dell Popolo, gdzie nawiedzimy Kościół Santa Maria dell Popolo – jest to kościół tytularny naszego kardynała Stanisława Dziwisza. W kościele tym będziemy mogli podziwiać dwa obrazy słynnego malarza z okresu baroku – Caravaggia – Ukrzyżowanie św. Piotra i Nawrócenie św. Pawła. Nocleg w ok. Rzymu.

5 Dzień: Po śniadaniu udamy się do Rzymu na Plac Św. Piotra aby wziąć udział w środowej audiencji z udziałem Papieża (o ile będzie on na terenie Watykanu) . Czas wolny na kawę i odpoczynek oraz zakup pamiątek.. Następnie zwiedzimy Rzym Cesarzy: Kapitol, Forum Romanum, Amfiteatr Flawiuszy zwany potocznie Koloseum, Łuk Konstantyna. Na zakończenie dnia nawiedzimy najważniejsza Bazylikę Rzymu i całego świata chrześcijańskiego – Bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody. Msza św. w Rzymie. Przejazd do hotelu w ok. Neapolu.

6 Dzień: Rano po śniadaniu udamy się do Neapolu, gdzie nawiedzimy miejsca związane z O. Dolindo, następnie Katedrę sw. Januarego – patrona Neapolu, a następnie odbędziemy krótki spacer po mieście. Msza św. W godz. popołudniowych – przejazd do San Giovanni Rotondo.

7 Dzień: Rano udamy się na Mszę św., a następnie nawiedzimy miejsca związane ze św. Ojcem Pio – czas wolny na indywidualną modlitwę. Następnie udamy się do Lanciano (lub Manoppello), gdzie nawiedzimy Sanktuarium Cudu Eucharystycznego – krótka modlitwa i przejazd do Loreto.

8 Dzień: Rano udamy się na Mszę św., następnie nawiedzimy Sanktuarium. Chwila wolnego czasu na indywidualna modlitwę. Przejazd do Padwy – nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Przejazd na nocleg w ok. Tarvisio.

9 Dzień: Śniadanie a po nim przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki

Cena: 2600 zł plus 60 euro (płatne przewodnikowi we Włoszech) przy grupie min 45 osób. Przy mniejszej ilości osób organizator zastrzega możliwość wzrostu ceny.

U nas wszystko w cenie. Nic w trakcie nie dopłacasz do programu:
– przejazd komfortowym autokarem;
– zakwaterowanie w hotelu 2** / 3***
– 8 śniadań wzmocnione ( pieczywo, wędlina, ser, ciasta, ….)
– 8 kolacji trzydaniowych (pierwsze/drugie danie + deser oraz woda w karafkach)
– przewodnik po Rzymie
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
– opiekę pilota i przewodnika oraz duchowa księdza na całe trasie;
– wypożyczenie zestawów odbiorników radiowych: przewodnik-pielgrzym
– ubezpieczenia KL, NNW;
– podatek VAT, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
Cena nie uwzględnia:
– napojów do obiadokolacji nie przewidzianych w menu restauracji;
– dopłaty do pokoju jednoosobowego (ok. 70 euro).
– ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z pielgrzymki
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 40 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Kod imprezy turystycznej:ITAL-2019-05

 
Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244