Pielgrzymka do Włoch. Październik 2019.

Pielgrzymka do Włoch
Pielgrzymka anulowana


Odwiedź Włochy w miejscach najbardziej znanych i związanych ze znanymi świętymi, m.in. Franciszkiem, Janem Pawłem II, Ritą, o. Pio, św. Ritą…

 

 

Wymagany dokument: dowód osobisty

Program:
1 Dzień, poniedziałek: Godz. 00.30. Msza św. w kościele parafialnym w Zembrach. Wyjazd około godz. 01.00. Ok godz. 01.30 Siedlce przy McDonald na obwodnicy Siedlec. Przejazd na trasie Siedlce – Tarvisio. Zakwaterowanie w hotelu w Tarvisio, obiadokolacja (około godz. 20.00).

2 Dzień:Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Padwy, nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Przejazd do Loreto, nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej, Msza św. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg w Loreto.

3 Dzień: Rano udamy się do Bazyliki, aby uczestniczyć we Mszy świętej, chwila wolnego czasu na indywidualną modlitwę. Następnie udamy się do Manoppello – sanktuarium Boskiego Oblicza. Dalej nawiedzimy Lanciano, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, w którym przechowuje się od przeszło dwunastu wieków pierwszy i największy cud Eucharystyczny Kościoła Katolickiego. Z Lanciano udamy się do Sanktuarium św. Michała Archanioła – jest ono najstarszym na świecie sanktuarium ku czci Świętego Michała Archanioła. Początki Sanktuarium sięgają przełomu V/VI w., a związane są z czterema objawieniami , które miały miejsce na przestrzeni wieków. Nocleg w San Giovanni Rotondo.

4 Dzień: Rano nawiedzimy grób O. Pio, następnie zapoznamy się z historią życia Świętego, nawiedzimy miejsca związane ze św. O. Pio. Czas wolny na indywidualna modlitwę (drogę krzyżowa). Następnie udamy się na nocleg w ok. Neapolu.

5 Dzień: Po śniadaniu udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Pompejańskiej, a następnie przejedziemy do Neapolu gdzie nawiedzimy miejsca związane z O. Dolindo, następnie Katedrę św. Januarego – patrona Neapolu a następnie odbędziemy krótki spacer po mieście. Przejazd do hotelu w ok. Rzymu.

6 Dzień: Po śniadaniu udamy się do Rzymu. Pierwsze kroki skierujemy do Watykanu, nawiedzimy Bazylikę św. Piotra. oraz pomodlimy się przy grobie „naszego Papieża Świętego Jana Pawła II” Po krótkim odpoczynku udamy się na zwiedzanie Rzymu: Zamek Świętego Anioła, Plac Navona, Panteon, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, fontanna di Trevi oraz wzgórze Pincio – z którego będziemy mogli podziwiać panoramę Rzymu. Na zakończenie dnia nawiedzimy najważniejsza Bazylikę Rzymu i całego świata chrześcijańskiego – Bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody. Nocleg w ok. Rzymu.

7 Dzień: Po śniadaniu udamy się do Rzymu nasz spacer zaczniemy od najstarszej części Rzymu: Forum Romanum, Koloseum oraz Kapitol. Plac Venecki. Następnie udamy się na Plac Św. Piotra aby wziąć udział w niedzielnej modlitwie Anioł Pański. Czas wolny na kawę i odpoczynek oraz zakup pamiątek. Około godz. 14:00 wyjazd do Casci. Nawiedzenie Sanktuarium św. Rity – patronki od rzeczy trudnych wręcz niemożliwych w pojęciu człowieka – gdyż dla Boga nie ma nic niemożliwego. Msza św. Nocleg w Casci lub okolicy.

8 Dzień: Po Mszy św. i śniadaniu udamy się do Asyżu – “Miasta Pokoju” taką nazwę nadał mu Jan Paweł II 27 października 1986 r., kiedy po raz pierwszy spotkał się z przedstawicielami Kościołów, wspólnot chrześcijańskich wielkich religii i kiedy jedni obok drugich modlili się o pokój. Nawiedzimy miejsca związane z życiem Św. Franciszka i Św. Klary: Bazylikę Santa Maria degli Angeli, Bazylikę św. Franciszka i św. Klary. Przejazd na nocleg w ok. Tarvisio.

9 Dzień: Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Siedlec, a następnie przed kościół w Zembrach około godz. 23.00. Zakończenie pielgrzymki

Cena: 2600 zł plus 40 euro (płatne przewodnikowi we Włoszech) przy grupie min 45 osób. Przy mniejszej ilości osób organizator zastrzega możliwość wzrostu ceny.

U nas wszystko w cenie. Nic w trakcie nie dopłacasz do programu:
– przejazd komfortowym autokarem;
– zakwaterowanie w hotelu 2** / 3*** , w pokojach 2-3 osobowych
– 8 śniadań wzmocnione ( pieczywo, wędlina, ser, ciasta, ….)
– 8 kolacji trzydaniowych (pierwsze/drugie danie + deser oraz woda w karafkach)
– przewodnik po Rzymie
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
– opiekę pilota i przewodnika oraz duchowa księdza na całe trasie;
– wypożyczenie zestawów odbiorników radiowych: przewodnik-pielgrzym
– ubezpieczenia KL, NNW;
– podatek VAT, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
Cena nie uwzględnia:
– napojów do obiadokolacji nie przewidzianych w menu restauracji;
– dopłaty do pokoju jednoosobowego (ok. 120 euro).
– ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z pielgrzymki
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 40 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Kod imprezy turystycznej:ITAL-2019-10

 
Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244