Pielgrzymka do Włoch

na 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła II 11-19 maja 2020 r.

 
Weź udział w Mszy św. celebrowanej przez papieża Franciszka na placu św. Piotra w Rzymie w 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła w dniu 17 maja 2020
   
Wymagany dokument: dowód osobisty
 
Program:
1 dzień – poniedziałek 11.05 Siedlce – Tarvisio Wyjazd spod katedry siedleckiej o godz. 1.00 i przejazd do Tarvisio. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
2 dzień – wtorek 12.05 Tarvisio – Padwa – Loreto Po wczesnym śniadaniu, wyjazd do Padwy, nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Przejazd do Loreto, nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg w Loreto.
 
3 dzień – środa 13.05 Loreto – Manoppello – Lanciano – San Giovanni Rotondo Rano udamy się do Bazyliki aby uczestniczyć we Mszy świętej, chwila wolnego czasu na indywidualną modlitwę. Następnie udamy się do Manoppello gdzie nawiedzimy Sanktuarium Bożego Oblicza – Il Volto Santo – Następnie udamy się do Lanciano gdzie nawiedzimy Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w którym przechowuje się od przeszło dwunastu wieków pierwszy i największy cud Eucharystyczny Kościoła Katolickiego. Z Lanciano udamy się do San Giovanni Rotondo . Nocleg w San Giovanni Rotondo.
 
4 dzień – czwartek 14.05 San Giovanni Rotondo – Neapol Rano nawiedzimy Grób O. Pio następnie zapoznamy się z historią życia tego świętego, nawiedzimy miejsca związane ze św. O. Pio. Czas wolny na indywidualna modlitwę (drogę krzyżową). Ok. godz. 14:00 udamy się do Sanktuarium św Michała Archanioła – na Monte Sant`Angelo jest ono najstarszym na świecie sanktuarium ku czci Świętego Michała Archanioła. Początki Sanktuarium sięgają przełomu V/VI w., a związane są z czterema objawieniami, które miały miejsce na przestrzeni wieków. Na nocleg udamy się do hotelu w ok. Neapolu
 
5 dzień – piątek 15.05 Neapol Po śniadaniu udamy się do Neapolu – pierwsze kroki skierujemy do Kościoła Matki Bożej z Lourdes w którym zostały złożone doczesne szczątki sługi Bożego ks. Dolindo, następnie udamy się na spacer po Neapolu: Katedra św. Januarego, ulica szopek bożonarodzeniowych, kościół il Gesu Nuovo – gdzie spoczywają doczesne szczątki św. Giuseppe Moscati, neapolitańskiego lekarza, Kościół św. Klary. Następnie udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Pompejańskiej. Przejazd do hotelu w ok. Rzymu
 
6 dzień – sobota 16.05 Rzym Po śniadaniu udamy się do Rzymu. Pierwsze kroki skierujemy do Watykanu, nawiedzimy Bazylikę św. Piotra. Msza św. o 08.45 przy grobie „naszego Papieża Świętego Jana Pawła II”. Po krótkim odpoczynku udamy się na zwiedzanie Rzymu: Zamek Świętego Anioła, Plac Navona , Panteon, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, fontanna di Trevi oraz wzgórze Pincio – z którego będziemy mogli podziwiać panoramę Rzymu, Na zakończenie dnia nawiedzimy najważniejszą Bazylikę Rzymu i całego świata chrześcijańskiego – Bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody. Nocleg w ok. Rzymu.
 
7 dzień – niedziela 17.05 Rzym – Msza św. i Anioł Pański na Placu św. Piotra  Po śniadaniu udamy się na Plac św. Piotra aby wziąć udział we mszy św. z okazji 100 rocznicy ur. Św. Jana Pawła II – celebrowanej przez Papieża Franciszka. Czas wolny na kawę i odpoczynek oraz zakup pamiątek. Następnie spacer po najstarszej części Rzymu: Forum Romanum i for imperiali, Koloseum oraz Kapitol. Plac Venecki. Wyjazd do Asyżu. Nocleg w ok Asyżu.
 
8 dzień – poniedziałek 18.05 Asyż Po śniadaniu udamy się do Asyżu – “Miasta Pokoju” taką nazwę nadał mu Jan Paweł II 27 października 1986 r., kiedy po raz pierwszy spotkał się z przedstawicielami Kościołów, Wspólnot chrześcijańskich wielkich religii, i kiedy jedni obok drugich, modlili się o pokój. Nawiedzimy miejsca związane z życiem Św. Franciszka i Św. Klary, Bazylikę św. Franciszka i św. Klary, spacer po mieście: Rynek miejski, kościół Nowy – zbudowany w miejscu gdzie znajdował się do rodzinny św. Franciszka. Przejazd na nocleg w ok. Tarvisio.
 
9 dzień – wtorek 19.05 Tarvisio – Siedlce Śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.
 
Cena:2600 zł plus 50 euro (euro płatne przewodnikowi we Włoszech) przy grupie min 45 osób. Przy mniejszej ilości osób organizator zastrzega możliwość wzrostu ceny.
 
U nas wszystko w cenie. Nic w trakcie nie dopłacasz do programu: – przejazd komfortowym autokarem; – zakwaterowanie w hotelu 2** / 3*** , w pokojach 2-3 osobowych – 8 śniadań wzmocnione ( pieczywo, wędlina, ser, ciasta, ….) – 8 kolacji trzydaniowych (pierwsze/drugie danie + deser oraz woda w karafkach) – bilety wstępu do zwiedzanych obiektów; – opiekę pilota i przewodnika oraz duchowa księdza na całe trasie; – wypożyczenie zestawów odbiorników radiowych: przewodnik-pielgrzym – ubezpieczenia KL, NNW; – podatek VAT, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
 
Cena nie uwzględnia:
  – napojów do obiadokolacji nie przewidzianych w menu restauracji; – dopłaty do pokoju jednoosobowego (ok. 70 euro). – ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z pielgrzymki
 
Dodatkowe informacje: – Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych. – Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 40 osób. – W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń. – Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych. – Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy. – Kod imprezy turystycznej:ITAL-2020-05
   
 
 
Zadzwoń : 882 114 244 25 741 05 25