Pielgrzymka do Włoch

na 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła II
11 – 19 maja 2020 r.

 
Weź udział w Mszy św. celebrowanej przez papieża Franciszka na Placu św. Piotra w Rzymie na 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła w dniu 17 maja 2020 r.
   
Wymagany dokument: dowód osobisty
 
Program:
1 dzień – 11.05.2020 (poniedziałek)
Siedlce – Tarvisio

Wyjazd spod katedry siedleckiej o godz. 01:00 i przejazd do Tarvisio. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
2 dzień – 12.05.2020 (wtorek)
Tarvisio – Padwa – Loreto

Po wczesnym śniadaniu, wyjazd do Padwy, nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Przejazd do Loreto, nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg w Loreto.
 
3 dzień – 13.05.2020 (środa)
Loreto – Manoppello – Lanciano – San Giovanni Rotondo

Rano udamy się do Bazyliki, aby uczestniczyć we Mszy świętej, chwila wolnego czasu na indywidualną modlitwę. Następnie udamy się do Manoppello, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Bożego Oblicza – Il Volto Santo. Następnie udamy się do Lanciano, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, w którym przechowuje się od przeszło dwunastu wieków pierwszy i największy cud Eucharystyczny Kościoła Katolickiego. Z Lanciano udamy się do San Giovanni Rotondo. Nocleg w San Giovanni Rotondo.
 
4 dzień – 14.05.2020 (czwartek)
San Giovanni Rotondo – Neapol

Rano nawiedzimy Grób O. Pio, następnie zapoznamy się z historią życia tego świętego, nawiedzimy miejsca związane ze św. O. Pio. Czas wolny na indywidualna modlitwę (drogę krzyżową). Ok. godz. 14:00 udamy się do Sanktuarium św. Michała Archanioła – na Monte Sant`Angelo jest ono najstarszym na świecie sanktuarium ku czci Świętego Michała Archanioła. Początki Sanktuarium sięgają przełomu V/VI w., a związane są z czterema objawieniami, które miały miejsce na przestrzeni wieków. Na nocleg udamy się do hotelu w ok. Neapolu
 
5 dzień – 15.05.2020 (piątek)
Neapol

Po śniadaniu udamy się do Neapolu – pierwsze kroki skierujemy do Kościoła Matki Bożej z Lourdes, w którym zostały złożone doczesne szczątki sługi Bożego ks. Dolindo, następnie udamy się na spacer po Neapolu: Katedra św. Januarego, ulica szopek bożonarodzeniowych, kościół il Gesu Nuovo – gdzie spoczywają doczesne szczątki św. Giuseppe Moscati, neapolitańskiego lekarza, Kościół św. Klary. Następnie udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Pompejańskiej. Przejazd do hotelu w ok. Rzymu
 
6 dzień – 16.05.2020 (sobota)
Rzym

Po śniadaniu udamy się do Rzymu. Pierwsze kroki skierujemy do Watykanu, nawiedzimy Bazylikę św. Piotra. Msza św. o godz. 08:45 przy grobie „naszego Papieża Świętego Jana Pawła II”. Po krótkim odpoczynku, udamy się na zwiedzanie Rzymu: Zamek Świętego Anioła, Plac Navona, Panteon, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, fontanna di Trevi oraz wzgórze Pincio, z którego będziemy mogli podziwiać panoramę Rzymu. Na zakończenie dnia nawiedzimy najważniejszą Bazylikę Rzymu i całego świata chrześcijańskiego – Bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody. Nocleg w ok. Rzymu.
 
7 dzień – 17.05.2020 (niedziela)
Rzym – Msza św. i Anioł Pański na Placu św. Piotra 

Po śniadaniu udamy się na Plac św. Piotra, aby wziąć udział we mszy św. z okazji 100 rocznicy ur. Św. Jana Pawła II – celebrowanej przez Papieża Franciszka. Czas wolny na kawę i odpoczynek oraz zakup pamiątek. Następnie spacer po najstarszej części Rzymu: Forum Romanum i For Imperiali, Koloseum oraz Kapitol. Plac Venecki. Wyjazd do Asyżu. Nocleg w ok. Asyżu.
 
8 dzień – 18.05.2020 (poniedziałek)
Asyż

Po śniadaniu udamy się do Asyżu – “Miasta Pokoju” (taką nazwę nadał mu Jan Paweł II 27 października 1986 r., kiedy po raz pierwszy spotkał się z przedstawicielami Kościołów, Wspólnot chrześcijańskich wielkich religii, i kiedy jedni obok drugich, modlili się o pokój). Nawiedzimy miejsca związane z życiem Św. Franciszka i Św. Klary, Bazylikę św. Franciszka i św. Klary, spacer po mieście: Rynek miejski, kościół Nowy – zbudowany w miejscu, gdzie znajdował się do rodzinny św. Franciszka. Przejazd na nocleg w ok. Tarvisio.
 
9 dzień – 19.05.2020 (wtorek)
Tarvisio – Siedlce

Śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.
 

Cena:
2600 zł + 50 euro
(euro płatne przewodnikowi we Włoszech) przy grupie min 45 osób.
Przy mniejszej ilości osób, organizator zastrzega możliwość wzrostu ceny.
 
U nas wszystko w cenie. Nic w trakcie nie dopłacasz do programu:
– przejazd komfortowym autokarem,
– zakwaterowanie w hotelu 2** / 3***, w pokojach 2-3 osobowych,
– 8 wzmocnionych śniadań (pieczywo, wędlina, ser, ciasta, ….),
– 8 kolacji trzydaniowych (pierwsze/drugie danie + deser oraz woda w karafkach),
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
– opiekę pilota i przewodnika oraz duchowa księdza na całe trasie,
– wypożyczenie zestawów odbiorników radiowych: przewodnik-pielgrzym,
– ubezpieczenia KL, NNW,
– podatek VAT, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
Cena nie uwzględnia:
– napojów do obiadokolacji nie przewidzianych w menu restauracji,
– dopłaty do pokoju jednoosobowego (ok. 70 euro),
– ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z pielgrzymki.
 
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 40 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Kod imprezy turystycznej: ITAL-2020-05
 
 
Zadzwoń:
882 114 244
25 741 05 25