Pielgrzymka do Ziemi Świętej-Izrael. Luty 2020

8-15 lutego 2020 r.Dotknij źródeł swojej wiary…

 
 

Wymagany dokument: paszport
Program wyjazdu.
1 Dzień, sobota: : Spotkanie na lotnisku Chopina w warszawie o godzinie 13:00. Odprawa paszportowo bagażowa. Wylot o godzinie 15:25 NR LOTU LO 155. Przylot na lotnisku w Tel Aviv o godzinie 20:10. Odbiór bagażu a następnie przejazd autokarem do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

2 Dzień, niedziela: Śniadanie. Przejazd autokarem na msze św. w sanktuarium Pola Pasterzy. Po mszy przejazd autokarem na zakupy dewocjonaliów w jednym z niewielu sklepów należących w miesicie Betlejem do chrześcijan mieszkających tam od wielu wieków a w ostatnich latach emigrujących z miasta Betlejem. Przejazd autokarem na parking skąd udamy się pieszo do centrum miasta Betlejem, gdzie nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego. To tu znajduje się Grota Narodzenia. Wizyta w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej pod którą znajduje się grota św. Hieronima ze Strydonu. Czas wolny na kawę lub zwiedzanie centrum miasta Betlejem. Po czasie wolnym spacer uliczkami Betlejem do sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej znanej również jako Grota Mleczna. Po wizycie w sanktuarium Groty Mlecznej powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

3 Dzień, poniedziałek:Śniadanie. Przejazd do miasta Jerozolima na Górę Oliwną. Tu nawiedzimy Klasztor sióstr Karmelitanek z kościołem Pater Noster. Tu znajdują się Tablice zdobiące klasztor z modlitwą Ojcze Nasz a w tym i Polska tablica pozostawiona przez żołnierzy Gen. Andersa. Następnie przespacerujemy się droga Niedzieli Palmowej na piękny widok roztaczający się nad starym miastem Jerozolima. Następnie kontynuując spacer przejdziemy do Kościoła Dominus Flevit na msze świętą w miejscu, gdzie Pan zapłakał nad miastem Jerozolima. Po mszy św. powędrujemy dalej schodząc z góry oliwnej do ogrodów Gentlemani, gdzie nawiedzimy miejsce, w którym Pan modlił się pocąc się krwią przed pojmaniem i zdrada Judasza. Tu wznosi się Bazylika Narodów upamiętniająca Agonie Pana Jezusa. Powrót do autokaru i przejazd na górę Syjon. Tu nawiedzimy takie miejsca jak Kościół Zaśnięcia N.M.P. oraz Wieczernik i Grób Króla Dawida. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

4 Dzień, wtorek: Śniadanie. Wczesne wykwaterowanie się z hotelu w Betlejem. Wyjazd w kierunku Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny akweduktu z czasów Króla Heroda Wielkiego. Następnie przejazd do miasta Hajfa na wznoszącą się nad miastem Górę Karmel. Tu znajduje się w Kościele O. Karmelitów Grota Proroka Eliasza. Wizyta na tarasie widokowym nad miastem Hajfa. Przejazd do miasta Kana Galilejska, gdzie w sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa pary małżeńskie będą mogły odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Następnie czas na zakupy pamiątkowego wina w jednym ze sklepów chrześcijańskich. Przejazd autokarem do miasta Nazaret, gdzie nawiedzimy i zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania Anielskiego w której to znajduje się Grota Nawiedzenia. Spacerkiem przejdziemy do kościoła św. Józefa, w którym znajdują się pozostałości domu, w którym wychowywał się Pan Jezus. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg w mieście Tyberiada.

5 Dzień, środa:Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na górę ośmiu błogosławieństw na msze św. w ogrodach przy Kościele, gdzie Pan wypowiada słynne Osiem Błogosławieństw. Przejazd autokarem do Kibucu, w którym znajduje się port łodzi a jedną z nich popłyniemy w Rejs po Jeziorze. Powrót do autokaru i przejazd do Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz spacer do Kościoła Prymatu św. Piotra nad Jeziorem Galilejskim. Przejazd do Kafarnaum miasta odkopanego i odnalezionego przez ojców franciszkanów w którym znajdują się ruiny sanktuarium Domu św. Piotra. Po wizycie w Kafarnaum czas na obiad. Naszą propozycją jest Ryba św. Piotra. Po obiedzie czeka nas powrót do hotelu w Betlejem na Obiadokolacje i nocleg.

6 Dzień, czwartek: Śniadanie. Wyjazd do miasta Betania, gdzie znajduje się sanktuarium Grobu Łazarza. Msza św. a następnie wizyta w Grobie Łazarza. Następnie przejazd w kierunku Pustyni Judzkiej i miasta Jerycho, w którym zobaczymy Drzewo Zacheusza jakim jest dzika figa oraz zatrzymamy się przed Górą Kuszenia, gdzie okoliczne sklepy będą nas kusić owocami jak i wyrobami kremów z Morza Martwego. Przejazd nad rzekę Jordan, gdzie mamy możliwość odnowienia przyrzeczeń Chrztu św. Powrót do Autokaru i przejazd na relaksującą kąpiel w Morzu Martwym. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

7 Dzień, piątek: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Starego Miasta Jerozolima. Wejście jedna z bram starego miasta do Kościoła św. Anny, gdzie dawniej znajdowała się Sadzawka Bethesda i gdzie jak domniema się dom, w którym urodziła się Maria Panna. Spacer uliczkami starego miasta do pierwszej stacji drogi krzyżowej. Msza św. a po niej udział w drodze krzyżowej uliczkami Jerozolimy, które powiodą nas od pierwszej do dziewiątej stacji jakie znajdują się we wnętrzu starego miasta a kolejne pięć stacji czekają na nas we wnętrzu Bazyliki Męki i Grobu Pańskiego. Po wizycie w Bazylice czas wolny na Bazarach Starego Miasta. Spacer uliczkami Dzielnicy Żydowskiej pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

8 Dzień, sobota: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem a następnie przejazd na Lotnisko w Tel Aviv. Odprawa paszportowo bagażowa. Wylot o godzinie 11:25. Przelot na lotnisko Chopina w Warszawie. Przylot o godzinie 14:35.

Cena: 2000 PLN przy 45 osobach plus 480 USD dodatkowo płatne w Izraelu. Przy mniejszej ilości osób organizator zastrzega możliwość proporcjonalnego wzrostu ceny, lub uszczuplenie programu (np., brak ryby św. Piotra, rejsu po j. Galilejskim – przy równoczesnym zachowaniu podanej powyżej ceny).

Wszystko w cenie, u nas nic więcej nie dopłacasz:
bilet lotniczy, transport komfortowym autobusem na terenie Izraela (w przypadku mniejszej grupy mini-bus), zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2-3 os. (jedynki za dopłatą – 199 USD), wy zywienie H/B (śniadania i obiadokolacje), ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, koszty zwiedzania wg programu, przewodnik z jęz. polskim, zestaw słuchawkowy tour guide.
 
Uwagi:
– Bagaż lotniczy – bagaż podręczny o wymiarach 55x40x23 cm, do 8 kg. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg.
Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.
– Wyloty z Warszawy
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 35 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu.
– Kod imprezy turystycznej: ZISW-2020-02

 
Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244