Pielgrzymka do Ziemi Świętej – Izrael. Styczeń 2020

19-26 stycznia 2020 r.

 
 
Dotknij źródeł swojej wiary…
   
Wymagany dokument: paszport
Program wyjazdu.
1 Dzień, niedziela: : Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 19:30 Odprawa paszportowa. Wylot do Tel Avivu o godzinie 22:15. Przylot do Izraela w Tel Aviv o godz. 03:10. Następnie przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
 
2 Dzień, poniedziałek: Śniadanie. Przejazd do sanktuarium na Polu Pasterzy. Następnie przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego oraz nawiedzenie Kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Czas wolny a następnie spacer po centrum Betlejem do sanktuarium Matki Bożej Mlecznej. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
 
3 Dzień, wtorek:Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Gorę Oliwną. Nawiedzenie takich miejsc jak: Miejsce wniebowstąpienia Pana Jezusa. Kościół Pater Noster (Ojcze Nasz). Kościół Dominus Flevit (Pańska Łza) Msza św. Sanktuarium ogrodów Getsemani z Bazylika Agonii Pańskiej. Przejazd pod Ścianę Płaczu. Spacer przez dzielnice Żydowską na Górę Syjon. Nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia N.M.P. Wizyta w Wieczerniku a następnie spacer do Grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
 
4 Dzień, środa: Śniadanie. Wyjazd z hotelu w Betlejem w kierunku noclegu w Tyberiadzie lub Nazarecie. Po drodze zatrzymamy się w takich miejscach jak: Cezarea Nadmorska, Kościół Stella Maris, Bazylika Zwiastowania w Nazarecie oraz Kościół pierwszego cudu Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej. Tu mamy możliwość dla par małżeńskich odnowienia przyrzeczeń ślubnych. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
 
5 Dzień, czwartek:Śniadanie. Przejazd do sanktuarium na Górę Tabor. Msza św. Przejazd nad Jezioro Galilejskie na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Przejazd do Sanktuarium Rozmnożenia chleba i ryb (Tabgha). Spacer do Kościoła Prymatu św. Piotra. Wizyta w miesicie Piotra, Kafarnaum. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Czas na obiad – Ryba św. Piotra. Wyjazd z Galilei w kierunku hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.
 
6 Dzień, piątek: Śniadanie. Przejazd do Betanii. Sanktuarium Domu Mari, Marty i Łazarza. Msza św. Przejazd przez Pustynie Judzką do Jerycha na spotkanie z Górą Kuszenia i Sykomora Zacheusza. Przejazd nad Rzekę Jordan. Czas nad Morzem Martwym w tym relaksująca kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
 
7 Dzień, sobota: Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny, Sadzawka Betesda, Przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Msza święta w Kaplicy Biczowania Pana Jezusa. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem
 
8 Dzień, niedziela: Śniadanie. Przejazd na Mszę św. do Domu Pokoju sióstr Elżbietanek. Siostry prowadzą kilka domów w Ziemi świętej dla sierot którymi opiekują się od roku 1967. Wizyta w Ain Karim, mieście narodzin Jana Chrzciciela. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety i w kościele Narodzin św. Jana Chrzciciela. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv. Odprawa paszportowo bagażowa. Wylot do Polski o godzinie 18:15 czasu Izraela. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie o godzinie 21:10
 
Cena: 2000 PLN + 100 USD przy 45 osobach plus 380 USD dodatkowo płatne w Izraelu. Przy mniejszej ilości osób organizator zastrzega możliwość proporcjonalnego wzrostu ceny, lub uszczuplenie programu (np., brak ryby św. Piotra, rejsu po j. Galilejskim – przy równoczesnym zachowaniu podanej powyżej ceny).
Wszystko w cenie, u nas nic więcej nie dopłacasz: bilet lotniczy (ELAL), transport komfortowym autobusem na terenie Izraela (w przypadku mniejszej grupy mini-bus), zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2-3 os. (jedynki za dopłatą – 199 USD), wy zywienie H/B (śniadania i obiadokolacje), ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, koszty zwiedzania wg programu, przewodnik z jęz. polskim, zestaw słuchawkowy tour guide.
 
Uwagi:
– Bagaż lotniczy – bagaż podręczny o wymiarach 55x40x23 cm, do 8 kg. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg.
Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.
– Wyloty z Warszawy
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
Dodatkowe informacje: – Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych. – Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 35 osób. – W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń. – Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych. – Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy. – Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu. – Kod imprezy turystycznej: ZISW-2020-01
 
 
 
Zadzwoń : 25 741 05 25 882 114 244