Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Izrael z Jordanią. Druga grupa. Lista rezerwowa.

16-23 lutego 2020 r.

 
Dotknij źródeł swojej wiary…
 
Wymagany dokument: paszport

Program:
1 Dzień – 16.02.2020:
Spotkanie grupy na lotnisku o godz. 20:00. Odprawa paszportowa. Wylot do Tel Avivu o godz. 22:15.
 
2 Dzień – 17.02.2020:
Przylot do Izraela o godz. 02:50. Przejazd do hotelu w Betlejem. Krótki nocleg. Śniadanie o godz. 09:00. Przejazd na Pole Pasterzy. Nawiedzenie niezwykłego kościoła, zbudowanego na miejscu, na którym spali pasterze, kiedy przyszedł do nich anioł ogłosić dobrą nowinę. Przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego – jednego z najważniejszych miejsc w Ziemi Świętej, kościoła działającego nieprzerwanie od IV wieku, najdłużej na świecie, modlitwa w Grocie Narodzenia. Spacer po uliczkach i centrum Betlejem do Sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej (Grota Mleczna) – to tu, wg. tradycji, Maria i Józef zatrzymali się podczas ucieczki do Egiptu, by nakarmić Dzieciątko. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.
 
3 Dzień – 18.02.2020:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd w kierunku Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych ruin akweduktów, które stanowiły część miasta zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Krótki spacer po plaży, a następnie przejazd do miasta Hajfa. Przejazd przez miasto na górę Karmel,skąd rozpościera się przepiękny widok na Ogrody Bahaitów. Przejazd do Nazaretu, gdzie zobaczymy Bazylikę Zwiastowania i Grotę, w której Anioł Gabriel oznajmił Marii, iż zostanie Matką Zbawiciela. Przejazd do Kany Galilejskiej. Wizyta w Kościele Pierwszego Cudu Pana Jezusa. Msza Św. Dla chętnych małżeństw możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie na obiadokolację i nocleg.
 
4 Dzień – 19.02.2020:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw na mszę św. Następnie przejazd do Sanktuarium Rozmnożenia Chleba i Ryb nad Jeziorem Galilejskim. Spacer do Sanktuarium Kościoła Prymatu św. Piotra. Przejazd do Sanktuarium Domu św. Piotra w mieście Kafarnaum. Przejazd do portu nad Jeziorem Galilejskim, skąd czeka nas rejs po Jeziorze Galilejskim. Obiad – „Ryba św. Piotra” – danie z jakiego słyną restauracje w rejonie Jeziora Galilejskiego. Wyjazd w kierunku granicy izraelsko-jordańskiej. Przekroczenie granicy, a następnie przejazd do hotelu w stolicy Jordanii do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
5 Dzień – 20.02.2020:
Śniadanie, wyjazd w kierunku Zaginionego Miasta Petra. Droga zajmie nam około 4 godzin, by przejechać do słynnego Źródła Mojżesza, jakie otrzymał od Pana, gdy szedł do Ziemi Obiecanej. Przejazd na parking, gdzie zostawiając autokar udamy się na spacer około 2 km. do zaginionego miasta Petra. Zwiedzanie zajmie nam około 4 godzin. Następnie wrócimy do autokaru i udamy się w drogę powrotną na obiadokolację i nocleg w Amman.
 
6 Dzień – 21.02.2020:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu w Ammanie. City Tour po Ammanie. Zobaczymy m.in. Starówkę tego miasta, jak i też będziemy mieli możliwość zrobić kilka pamiątkowych zdjęć z tarasów widokowych, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na stolicę Królestwa Jordanii. Przejazd w kierunku granicy jordańsko-izraelskiej. Po przejściu granicy, przejazd nad Rzekę Jordan. Przejazd do Miasta Jerycho na spotkanie z Górą Kuszenia. Następnie przejazd na relaksującą kąpiel nad Morzem Martwym. Następnie przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.
 
7 Dzień – 22.02.2020:
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną, skąd rozpościera się przepiękny widok na Stare Miasto Jerozolimy. Spacer Drogą Niedzieli Palmowej do niezwykłego kościoła w kształcie łzy – Dominus Flevit Msza Św. (Pan Zapłakał), gdzie Jezus w drodze do Jerozolimy spojrzał na miasto i zapłakał nad losem narodu wybranego. Droga Niedzieli Palmowej poprowadzi nas do Bazyliki Narodów w Ogrodzie Getsemani – gdzie Jezus pocił się krwią, a Judasz zdradził go pocałunkiem. Spacer do Starego Miasta na rozpoczęcie drogi Krzyżowej, która poprowadzi nas do Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na straganach Starego Miasta. 1 godzina. Spacer przez Dzielnicę Żydowską do największego sanktuarium świata żydowskiego, Ściana Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.
 
8 Dzień – 23.02.2020:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd do Domu Pokoju w Betlejem na mszę św. Następnie wyjazd w kierunku Tel Aviv i Jaffa. Spacer po starym mieście Jaffa. Przejazd na Lotnisko na godz. 15:00. Odprawa paszportowa. Wylot o godz. 18:15. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie o godz. 21:10.
 

Cena: 2000 PLN + 100 USD (płatne do biura pielgrzymkowego) plus 635 USD dodatkowo płatne w Izraelu.
Wszystko w cenie, u nas nic więcej nie dopłacasz: bilet lotniczy, transport komfortowym autobusem na terenie Izraela, zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2os. (jedynki za dopłatą – 260 USD), wyżywienie H/B (śniadania i obiadokolacje), ósmego dnia przed wylotem obiad, ryba św. Piotra nad jeziorem Galilejskim, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, koszty zwiedzania wg programu, przewodnik z jęz. polskim, rejs po Jeziorze Galilejskim, zestaw słuchawkowy tour guide.
 
Uwagi:
– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 55x40x23 cm cm. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg.
– Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.
– Wylot z Warszawy
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
 
Dodatkowe informacje: – Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych. – Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 25 osób (nie licząc księdza oraz pilota/przewodnika). – W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń. – Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych. – Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy. – Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu. – Kod imprezy turystycznej: ZIJ2-2020-02
 
Zadzwoń : 25 741 05 25 882 114 244