Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Izrael z Jordanią. Druga grupa. Lista rezerwowa.

Ziemia Święta i Jordania. Druga grupa. Lista rezerwowa. 16-23 lutego 2020 r.

 
 
Dotknij źródeł swojej wiary…
 
Wymagany dokument: paszport
Program:
 
1 Dzień 16.02.2020: Spotkanie na lotnisku o godz. 20:00. Odprawa paszportowa. Wylot do Tel Avivu o godz. 22:15.
 
2 Dzień 17.02.2020: Przylot do Izraela o godz. 02:50. Przejazd do hotelu w BETLEJEM. Krótki nocleg. Śniadanie o godz. 09:00. Przejazd na Pole Pasterzy. Nawiedzenie niezwykłego kościoła, zbudowanego na miejscu, na którym spali pasterze, kiedy przyszedł do nich anioł, ogłosić dobrą nowinę. Przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego – jednego z najważniejszych miejsc w Ziemi Świętej, kościoła działającego nieprzerwanie od IV wieku, najdłużej na świecie, modlitwa w Grocie Narodzenia. Spacer po uliczkach i centrum Betlejem do Sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej (Grota Mleczna) – to tu wg tradycji Maria i Józef zatrzymali się podczas ucieczki do Egiptu, by nakarmić Dzieciątko, powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.
 
3 Dzień 18.02.2020: Śniadanie. Przejazd do JEROZOLIMY na Górę Oliwną, skąd rozpościera się przepiękny widok na Stare Miasto Jerozolimy. Nawiedzenie Kościoła Pater Noster, gdzie Pan nauczył Apostołów modlitwy Ojcze Nasz. Obecnie znajduje się tu Klasztor Sióstr Karmelitanek, a w ogrodzie klasztornym, pachnącym oszałamiająco żywicą cyprysów, można odszukać na jednej ze 140 tablic z językami z całego świata, tej samej modlitwy we własnej ojczystej mowie. Spacer drogą Niedzieli Palmowej do niezwykłego kościoła w kształcie łzy – Dominus Flevit (Pan Zapłakał), gdzie Jezus w drodze do Jerozolimy spojrzał na miasto i zapłakał nad losem narodu wybranego. Droga niedzieli palmowej poprowadzi nas do Bazyliki Narodów w Ogrodzie Getsemani – gdzie Jezus pocił się krwią a Judasz zdradził go pocałunkiem. Spacer do Starego Miasta na rozpoczęcie drogi Krzyżowej, która poprowadzi nas do Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na Straganach Starego Miasta. 1 godzina. Spacer przez Dzielnice Żydowską do największego sanktuarium świata żydowskiego, Ściana Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.
 
4 Dzień 19.02.2020: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd w kierunku Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych ruin akweduktów które stanowiły cześć miasta zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Krótki spacer po plaży a następnie przejazd do miasta Hajfa. Przejazd przez miasto na górę Karmel skąd rozpościera się przepiękny widok na Ogrody Bahaitów. Przejazd do Nazaretu, gdzie zobaczymy Bazylikę Zwiastowania i Grotę, w której Anioł Gabriel oznajmił Marii, iż zostanie matką zbawiciela. Przejazd do Kany Galilejskiej. Wizyta w Kościele Pierwszego Cudu Pana Jezusa. Dla chętnych małżeństw możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie na obiadokolacje i nocleg.
 
5 Dzień 20.02.2020:Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw na mszę św. Następnie przejazd do sanktuarium rozmnożenia Chleba i Ryb nad Jeziorem Galilejskim. Spacer do sanktuarium Kościoła Prymatu św. Piotra. Przejazd do sanktuarium Domu św. Piotra w mieście Kafarnaum. Przejazd do portu nad Jeziorem Galilejskim skąd czeka nas rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na obiad, gdzie podadzą nam „Rybę św. Piotra” danie z jakiego słyną restauracje w rejonie jeziora galilejskiego. Wyjazd w kierunku granicy Izraelsko Jordańskiej. Przekroczenie granicy a następnie przejazd do hotelu w stolicy Jordanii do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
 
6 Dzień 21.02.2020:Śniadanie, wyjazd w kierunku Zaginionego miasta Petra. Droga zajmie nam około 4 godzin by przejechać do słynnego Źródła Mojżesza jakie otrzymał od Pana, gdy szedł do Ziemi Obiecanej. Przejazd na parking, gdzie zostawiając autokar udamy się na spacer około 2 km. do zaginionego miasta Petra. Zwiedzanie zajmie nam około 4 godzin. Następnie wrócimy do autokaru i udamy się w drogę powrotną na obiadokolacje i nocleg w Amman.
 
7 Dzień 22.02.2020: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu w Ammanie. City Tour po Ammanie. Zobaczymy m.in. Starówkę tego miasta jak i też będziemy mieli możliwość zrobić kilka pamiątkowych zdjęć z tarasów widokowych, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na stolicę Królestwa Jordanii. Przejazd do miasta Madaba, gdzie znajduje się Kościół św. Jerzego, w którym mieści się Bizantyjska Mozaika Mapy Ziemi Świętej z VI w. Ukazuje ona szlaki pielgrzymów z okresu IV, V i VI wieku n.e. Przejazd do Sanktuarium Góry Nebo, gdzie mieści się ostatnie miejsce życia Mojżesza, gdzie ujrzał on Ziemię Obiecaną, Przejazd w kierunku granicy jordańsko – izraelskiej. Po przejściu granicy przejazd nad Rzekę Jordan. Przejazd do Miasta Jerycho na spotkanie z Górą Kuszenia. Następnie przejazd na relaksującą kąpiel nad Morzem Martwym. Następnie przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg w Betlejem.
 
8 Dzień 23.02.2020: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem o godzinie 07:00. Przejazd do Domu Pokoju w Betlejem na mszę św. Następnie wyjazd w kierunku Tel Aviv i Jaffa. Msza św. w Kościele św. Piotra. Spacer po starym mieście Jaffa. Obiad. Czas wolny na plażach Tel Aviv. Przejazd na Lotnisko na godz. 15:00. Odprawa paszportowa. Wylot o godz. 18:15. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie o godz. 21:10.
 
Cena: 2000 PLN + 100 USD (płatne do biura pielgrzymkowego) plus 635 USD dodatkowo płatne w Izraelu.
Wszystko w cenie, u nas nic więcej nie dopłacasz: bilet lotniczy, transport komfortowym autobusem na terenie Izraela, zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2-3 os. (jedynki za dopłatą – 260 USD), wyżywienie H/B (śniadania i obiadokolacje), ósmego dnia przed wylotem obiad, ryba św. Piotra nad jeziorem Galilejskim, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, koszty zwiedzania wg programu, przewodnik z jęz. polskim, rejs po Jeziorze Galilejskim, zestaw słuchawkowy tour guide.
 
Uwagi:
– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm cm. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg.
– Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.
– Wylot z Warszawy
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
 
 
 
Dodatkowe informacje: – Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych. – Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 25 osób (nie licząc księdza oraz pilota/przewodnika). – W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń. – Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych. – Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy. – Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu. – Kod imprezy turystycznej: ZIJ2-2020-02
 
Zadzwoń : 25 741 05 25 882 114 244