Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Izrael z Jordanią luty 2020

16-23 lutego 2020 r.

 
 
Dotknij źródeł swojej wiary…
 
Wymagany dokument: paszport
Program:
 
1 Dzień: Spotkanie na lotnisku o godzinie 12:00. Odprawa paszportowa. Wylot do Tel Avivu o godzinnie 15:25. Przylot do Izraela o godzinnie 20:10 czasu Izraela. A następnie przejazd do Betlejem na obiadokolacje i nocleg.
 
2 Dzień: Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy (Beit Shean), nawiedzenie niezwykłego kościoła, zbudowanego na miejscu, na którym spali pasterze, kiedy przyszedł do nich anioł, ogłosić dobrą nowinę. Przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego – jednego z najważniejszych miejsc w Ziemi Świętej, kościoła działającego nieprzerwanie od IV wieku, najdłużej na świecie, modlitwa w Grocie Narodzenia. Spacer po uliczkach i centrum Betlejem do Sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej (Grota Mleczna). Przejazd do Miasta narodzin Jana Chrzciciela, Ain Karim. Wizyta w kościele narodzin Jana. Powrót do hotelu w Betlejem na Obiadokolacje i nocleg.
 
3 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną, skąd rozpościera się przepiękny widok na Stare Miasto Jerozolimy. Nawiedzenie Kościoła Pater Noster, gdzie Pan nauczył Apostołów modlitwy Ojcze Nasz. Obecnie znajduje się tu Klasztor Sióstr Karmelitanek, a w ogrodzie klasztornym, pachnącym oszałamiająco żywicą cyprysów, można odszukać na jednej ze 140 tablic z językami z całego świata, tej samej modlitwy we własnej ojczystej mowie. Spacer drogą Niedzieli Palmowej do niezwykłego kościoła w kształcie łzy – Dominus Flevit (Pan Zapłakał), gdzie Jezus w drodze do Jerozolimy spojrzał na miasto i zapłakał nad losem narodu wybranego. Droga niedzieli palmowej poprowadzi nas do Bazyliki Narodów w Ogrodzie Getsemani – gdzie Jezus pocił się krwią a Judasz zdradził go pocałunkiem. Wejście do Starego Miasta, nawiedzenie kościoła św. Anny (Sadzawka Bethesda). Przejście na Via Dolorosa – drogę, którą kroczył Jezus obarczony ciężarem krzyża. Przejście do Bazyliki Grobu Bożego – najświętszego kościoła chrześcijan, gdzie znajduje się miejsce ukrzyżowania Pana Jezusa i Grób, w którym złożono jego ciało, aż do momentu zmartwychwstania. Po zakończeniu drogi krzyżowej i zwiedzeniu Bazyliki czas wolny na straganach Starego Miasta, gdzie można zakupić wiele pamiątek i poczuć atmosferę miasta. Spacer przez Dzielnicę Ormiańską i Żydowską pod miejsce modlitwy Żydów – Ścianę Płaczu – jedyny zachowany fragment zburzonej przez Rzymian Świątyni Jerozolimskiej. Następnie przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
4 Dzień: Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Jerycha na spotkanie z Górą Kuszenia i Sykomorą Zacheusza, gdzie spotyka Pana. Następnie przejazd do miasta Nazaret. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania Anielskiego. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie pary małżeńskie mają możliwość odnowienia przyrzeczeń małzenskich. Przejazd do miasta Tyberiada na Obiadokolacje i nocleg.
 
5 Dzień:Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Następnie przejazd do Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb. Spacer do Kościoła Prymatu św. Piotra. Wizyta w Sanktuarium Domu św. Piotra w ruinach miasta Kafanaum. Zapraszamy na rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd nad Rzekę Jordan. Możliwość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Wyjazd w kierunku granicy Izraelsko Jordańskiej. Przekroczenie granicy i przejazd. Po przekroczeniu granicy przejazd do stolicy Królestwa Jordanii Amman do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
 
6 Dzień:Śniadanie, wykwaterowanie, City Tour po AMMANIE. Zobaczymy Starówkę tego miasta jak i też będziemy mieli możliwość zrobić kilka pamiątkowych zdjęć z tarasów widokowych, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na stolicę Królestwa Jordanii. Przejazd do Sanktuarium Mojżesza na Górze Nebo. Przejazd do miasta Madaba. Wizyta w kościele św. Jerzego, gdzie znajduje się mozaika pokrywająca podłogę kościoła przedstawiająca mapę ziemi świętej z VI w. Przejazd do miasta Wadi Musa na obiadokolacje i nocleg.
 
7 Dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, spacer do słynnego i zaginionego miasta PETRA. Zwiedzanie miasta zajmie nam około 5 godzin a jednocześnie w tym czasie będziemy mogli zetknąć się z dawną kulturą Nabateńczyków. Przejazd na granice Jordańsko Izraelską. Przekroczenie granicy. Przejazd do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.
 
8 Dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd na lotnisko w Tel. Aviv. Odprawa paszportowo bagażowa. Wylot do Warszawy o godzinnie 11:25 czasu Izraelskiego. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie o godzinnie 14:25.
 
Cena: 2000 PLN plus 650 USD dodatkowo płatne w Izraelu.
Wszystko w cenie, u nas nic więcej nie dopłacasz: bilet lotniczy, transport komfortowym autobusem na terenie Izraela, zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2-3 os. (jedynki za dopłatą – 260 USD), wyżywienie H/B (śniadania i obiadokolacje), ryba św. Piotra nad jeziorem Galilejskim, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, koszty zwiedzania wg programu, przewodnik z jęz. polskim, rejs po Jeziorze Galilejskim, zestaw słuchawkowy tour guide.
 
Uwagi:
– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm cm. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg.
– Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.
– Wylot z Warszawy
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
 
 
 
Dodatkowe informacje: – Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych. – Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 25 osób (nie licząc księdza oraz pilota/przewodnika). – W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń. – Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych. – Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy. – Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu. – Kod imprezy turystycznej: ZIEJ-2020-02
 
Zadzwoń : 25 741 05 25 882 114 244