Pielgrzymka do Ziemi Świętej luty 2019

2-8 luty 2019 r.

Pielgrzymka organizowana przez Dzieło Biblijne Diecezji Siedleckiej
Lista rezerwowa.


Dotknij źródeł swojej wiary…

 
 

Opieka duchowa: ks. Piotr Mazurek.
Wymagany dokument: paszport
Program:
1 Dzień: Spotkanie na lotnisku w LUBLINIE o godzinie 03:45. Odprawa paszportowa. Wylot do Izraela. Lądowanie w Tel Aviv. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiad. Spacer po uliczkach Betlejem do Bazyliki Narodzenia Pańskiego oraz nawiedzenie Kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Spacer po centrum Betlejem do sanktuarium Matki Bożej Mlecznej. Msza św. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

2 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Gorę Oliwną. Nawiedzenie takich miejsc jak: Miejsce wniebowstąpienia Pana Jezusa. Kościół Pater Noster ( Ojcze Nasz). Kościół Dominus Flevit ( Pańska Łza) Msza św. Sanktuarium ogrodów Getsemani z Bazylika Agonii Pańskiej. Przejazd na Górę Syjon. Nawiedzenie Bazyliki Zaśnięcia N.M.P. oraz Wieczernika i Grobu Króla Dawida. Przejście do Kościoła Zaparcia się św. Piotra. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

3 Dzień: Śniadanie. Wyjazd z hotelu w Betlejem w kierunku noclegu w Nazarecie. Po drodze zatrzymamy się w takich miejscach jak: Cezarea Nadmorska, Kościół Stella Maris, Bazylika Zwiastowania w Nazarecie oraz Kościół pierwszego cudu Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej. Msza św. Tu mamy możliwość dla par małżeńskich odnowienia przyrzeczeń ślubnych. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

4 Dzień: Śniadanie. Przejazd do sanktuarium na Górę Tabor. Msza św. Przejazd nad Jezioro Galilejskie na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Przejazd do Sanktuarium Rozmnożenia chleba i ryb (Tabgha). Spacer do Kościoła Prymatu św. Piotra. Wizyta w miesicie Piotra, Kafarnaum. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Czas na obiad, Ryba św. Piotra. Wyjazd z Galilei w kierunku hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

5 Dzień:Śniadanie. Przejazd do Betanii. Sanktuarium Domu Mari, Marty i Łazarza. Msza św. Przejazd przez Pustynie Judzką do Jerycha na spotkanie z Górą Kuszenia i Sykomora Zacheusza. Przejazd nad Rzekę Jordan. Czas nad Morzem Martwym w tym relaksująca kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg. W drodze powrotnej zapraszamy na Pustynię Judzką.

6 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny, Sadzawka Betesda, Przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

7 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium na Polu Pasterzy. Wizyta u sióstr Elżbietanek w sierocińcu dla dzieci z Betlejem. Msza św. Przejazd prze nowe miasto Jerozolimy pod Parlament Izraela (Kneset) Wizyta pod Menorą, godłem Państwowym. Wyjazd w kierunku Ain Karem, gdzie znajdują się dwa sanktuaria: kościół nawiedzenia św. Elżbiety i kościół narodzin Jana Chrzciciela. Transfer na lotnisko w Tel Aviv, przelot do Warszawy. Wylot o godzinie 21:10. Przylot w godzinach 00:5 czasu Polskiego na lotnisko w Lublinie.

Cena: 2000 PLN plus 420 USD dodatkowo płatne w Izraelu.

Wszystko w cenie, u nas nic więcej nie dopłacasz:
bilet lotniczy, transport komfortowym autobusem na terenie Izraela, zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2os. (jedynki za dopłatą – 199 USD), wy zywienie H/B (śniadania i obiadokolacje), ryba św. Piotra nad jeziorem Galilejskim, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, koszty zwiedzania wg programu, przewodnik z jęz. polskim, rejs po Jeziorze Galilejskim, zestaw słuchawkowy tour guide.
 
Uwagi:
– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25 cm. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg.
– Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.
– Wylot z Lublina
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
 
 
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 25 osób (nie licząc księdza oraz pilota/przewodnika).
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu.
– Kod imprezy turystycznej: ZIEM-2019-02

Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244