Pielgrzymka do Ziemi Świętej luty/marzec 2019

Ziemia Święta. 23 luty – 2 marca r.


Dotknij źródeł swojej wiary…

 
 

Wymagany dokument: paszport
Opieka duchowa: ks. prałat Grzegorz Suchodolski, proboszcz parafii katedralnej w Siedlcach.

Program:
1 Dzień: Spotkanie na lotnisku w WARSZAWIE o godz. 12:00. Odprawa paszportowa. Wylot do Izraela o godzinie 14:35. Przylot do Tel Aviv o godzinie 19:15. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień:Śniadanie. Przejazd do sanktuarium na Polu Pasterzy. Msza św. Następnie przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego oraz nawiedzenie Kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Czas wolny a następnie spacer po centrum Betlejem do sanktuarium Matki Bożej Mlecznej. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

3 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Gorę Oliwną. Nawiedzenie takich miejsc jak: Miejsce wniebowstąpienia Pana Jezusa. Kościół Pater Noster (Ojcze Nasz). Kościół Dominus Flevit (Pańska Łza) Msza św. Sanktuarium ogrodów Getsemani z Bazylika Agonii Pańskiej. Przejazd pod Ścianę Płaczu. Spacer przez dzielnice Żydowską na Górę Syjon. Nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia N.M.P. Wizyta w Wieczerniku a następnie spacer do Grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

4 Dzień: Śniadanie. Wyjazd z hotelu w Betlejem w kierunku noclegu w Tyberiadzie lub Nazarecie. Po drodze zatrzymamy się w takich miejscach jak: Cezarea Nadmorska, Kościół Stella Maris, Bazylika Zwiastowania w Nazarecie oraz Kościół pierwszego cudu Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej. Msza św. Tu mamy możliwość dla par małżeńskich odnowienia przyrzeczeń ślubnych. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

5 Dzień: Śniadanie. Przejazd do sanktuarium na Górę Tabor. Msza św. Przejazd nad Jezioro Galilejskie na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Przejazd do Sanktuarium Rozmnożenia chleba i ryb (Tabgha). Spacer do Kościoła Prymatu św. Piotra. Wizyta w miesicie Piotra, Kafarnaum. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Czas na obiad, Ryba św. Piotra. Wyjazd z Galilei w kierunku hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

6 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Betanii. Sanktuarium Domu Mari, Marty i Łazarza. Msza św. Przejazd przez Pustynie Judzką do Jerycha na spotkanie z Górą Kuszenia i Sykomora Zacheusza. Przejazd nad Rzekę Jordan. Czas nad Morzem Martwym w tym relaksująca kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg. W drodze powrotnej zapraszamy na Pustynię Judzką.

7 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny, Sadzawka Betesda, Przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Msza święta w Kaplicy Biczowania Pana Jezusa. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targowiskach Starego miasta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem

8 Dzień: Wizyta w Domu Pokoju u sióstr Elżbietanek w Betlejem. Msza św. Przejazd przez zachodnią Jerozolimę pod Parlament Izraela. Przejazd do Ain Karim, miasta narodzin Jana Chrzciciela. Nawiedzenie dwóch kościołów. Narodzin Jana Chrzciciela i Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv. Odprawa paszportowo bagażowa. Wylot do Warszawy na lotnisko Chopina o godzinie 20:05. Przylot do Warszawy o godzinie 23:10.

Cena: 2000 PLN plus 450 USD dodatkowo płatne w Izraelu (przy grupie min. 40 osób). Uwaga. Uczestnik może pomniejszyć koszt wyjazdu wykupując jedynie bagaż podręczny (około 400 zł). Cena Pielgrzymki kalkulowana jest z uwzględnieniem cen biletów (Wizz Air) na dzień 13 września i niezależnie od Biura ARKA może ulec zmianie.

Wszystko w cenie, u nas nic więcej nie dopłacasz:
bilet lotniczy, transport komfortowym autobusem na terenie Izraela, zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2os. (jedynki za dopłatą – 199 USD), wyżywienie H/B (śniadania i obiadokolacje), ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, koszty zwiedzania wg programu, przewodnik z jęz. polskim, zestaw słuchawkowy tour guide.
 
Uwagi:
– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm. Bagaż główny (rejestrowany) do 20 kg.
– Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.
– Wyloty z Warszawy
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 35 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu.
– Kod imprezy turystycznej: ZISW-2018-02

 
Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244