Pielgrzymka do Ziemi Świętej Sylwester 2018/2019

Sylwester w Ziemi Świętej.
27 grudnia 2018-2 stycznia 2019.


Dotknij źródeł swojej wiary…

 
 
Wymagany dokument: paszport

Program:
1 Dzień, czwartek 27 grudnia: Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godzinie 12:00. Odprawa paszportowo bagażowa. Wylot do Izraela o godzinie 14:35. Przylot na lotnisko w Tel Aviv o godzinie 19:15. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie i obiadokolacje. Nocleg w Betlejem.

2 Dzień, piątek 28 grudnia:Śniadanie. Wyjazd do sanktuarium na Polach Pasterzy. Przejazd do Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa. Wyjazd w kierunku Jerozolimy na Górę Oliwną, gdzie zobaczymy takie miejsca jak: Szczyt wniebowstąpienia. Kościół „Pater Noster” Ojcze Nasz. Kościół „Dominus Flevit” Pańska Łza. Bazylikę w Ogrodach Getsemani. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

3 Dzień:, sobota 29 grudniaŚniadanie. Wyjazd w kierunku Jerozolimy na zwiedzanie starego miasta. Spacer ulicami starego miasta przez „Via Dolorosa” gdzie zobaczymy 9 stacji drogi krzyżowej które mieszczą się poza Bazyliką Męki Pana. Następnie wizyta w Bazylice Grobu Pana, gdzie mieści się 5 pozostałych stacji drogi krzyżowej. Czas wolny na bazarach starego miasta a następnie spacer na Górę Syjon, gdzie zobaczymy Wieczernik, Grób Króla Dawida i Kościół Zaśnięcia N. M. P. Kolejny spacer przez dzielnice Żydowską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

4 Dzień, niedziela 30 grudnia:Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku północy Izraela do Cezarei nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny miasta jak i akweduktów zbudowanych przez Króla Heroda Wielkiego. Przejazd do Miasta Hajfa. Modlitwa na Górze Karmel u ojców karmelitów w kościele Stella Maris która skrywa w które miał mieszkać Prorok Eliasz. Przejazd do Nazaretu, gdzie zobaczymy Bazylikę Zwiastowania Anielskiego w której to mieści się domek Maryi. Spacer do domku św. Józefa w Nazarecie. Wyjazd w kierunku Kany Galilejskiej, gdzie zobaczymy miejsce pierwszego cudu pana Jezusa. Przejazd do Tyberiady na obiadokolacje i nocleg.

5 Dzień, poniedziałek 31 grudnia: Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Wyjazd w kierunku Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb. Spacer do Kościoła Prymatu św. Piotra. Przejazd do Kafar Naum, gdzie prócz ruin miasta zobaczymy sanktuarium domu św. Piotra. Czas na Rejs łodzią po jeziorze Galilejskim. Wyjazd w kierunku Góry Tabor, gdzie zobaczymy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Powrót do hotelu w Betlejem. Czas na Sylwestra.

6 Dzień, wtorek 1 stycznia: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Pustyni Judzkiej i Morza Martwego. Zobaczymy Górę Kuszenia w mieście Jerycho jak i Drzewo Sykomora, świadek spotkania Pana Jezusa z Zacheuszem. Przejazd nad Rzekę Jordan. Wyjazd w kierunku Morza Martwego na relaksującą kąpiel. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

7 Dzień, środa 2 stycznia: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez zachodnią cześć Jerozolimy pod Parlament Izraela, gdzie zobaczymy sobie rzeźbę Menory, herb Izraela. Przejazd do miasta Ein Karim, gdzie zobaczymy dwa miejsca związane z narodzinami Jana Chrzciciela jak i spotkania św. Elżbiety, z Marią która wypowiada Magnificat. Wyjazd do miasta Jaffa i Tel Aviv na spacer po starym mieście Jaffa skąd rozpościera się przepiękny widok na nowoczesne miasto Tel Aviv. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv. Odprawa Paszportowo Bagażowa. Wylot do Polski o godzinie 20:05.

Cena: 2100 PLN plus 450 USD dodatkowo płatne w Izraelu (przy grupie min. 40 osób). Uwaga. Uczestnik może pomniejszyć koszt wyjazdu wykupując jedynie bagaż podręczny (około 400 zł).

Wszystko w cenie, u nas nic więcej nie dopłacasz:
bilet lotniczy, transport komfortowym autobusem na terenie Izraela, zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2os. (jedynki za dopłatą – 199 USD), wy zywienie H/B (śniadania i obiadokolacje), ryba św. Piotra nad jeziorem Galilejskim, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, koszty zwiedzania wg programu, przewodnik z jęz. polskim, rejs po Jeziorze Galilejskim, zestaw słuchawkowy tour guide.
 
Uwagi:
– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm – do 10 kg. Bagaż główny (rejestrowany) do 20 kg.
– Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.
– Wylot z Warszawy
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
 
 
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 25 osób (nie licząc księdza oraz pilota/przewodnika).
– Uczestnik, który decyduje się wyłącznie na bagaż podręczny proszony jest, aby po rejestracji e-mailem (pielgrzymki@arkapielgrzymki.pl) przesłał wiadomość z informacją o swojej decyzji.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu.
– Kod imprezy turystycznej: ZIEM-2018-12

Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244