Pielgrzymka do Ziemi Świetej z Jordanią maj 2019

22 – 28 maja 2019 r.


Dotknij źródeł swojej wiary…

 
 

Opieka duchowa: ks. Dariusz Mioduszewski.
Pilot/przewodnik: ks. Marek Paluszkiewicz (pierwszy dzień), Przemysław Marciński.
Wymagany dokument: paszport
Program:
1 Dzień: Spotkanie na lotnisku w Lublinie o godzinie 03:30. Odprawa paszportowo- bagażowa. Wylot na lotnisko w Tel Aviv o godzinie 05:50. Przylot na lotnisko Tel Aviv w Izraelu o godzinie 10:25 czasu lokalnego. Przejazd do Betlejem. Wizyta w Bazylice Narodzenia Pana Jezusa. Nawiedzenie Groty Narodzenia. Wizyta w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Spacer do sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej. Przejazd do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

2 Dzień: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Jerozolimy na Górę Oliwną. Wizyta w kościele Pater Noster, gdzie Pan Jezus nauczył swych uczniów modlitwy Ojcze Nasz. Spacer drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit (Pan Zapłakał) następnie spacer do Bazyliki W ogrodach Oliwnych Getsemani. Przejazd na Górę Syjon, gdzie będziemy w Kościele Zaśnięcia N. M. P. Następnie spacer do Grobu króla Dawida i Wieczernika. Spacer do kościoła Zaparcia się św. Piotra. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

3 Dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd do Nazaretu. Wizyta w Bazylice Zwiastowania. Spacer do Kościoła św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

4 Dzień: Śniadanie. Przejazd do sanktuarium na górę ośmiu błogosławieństw. Następnie przejazd do sanktuarium Rozmnożenia Chleba i Ryb. Spacer do kościoła Prymatu św. Piotra. Wizyta nad Jeziorem Galilejskim. Wizyta w Domu św. Piotra w mieście Kafarnaum. Czas na obiad w jedne z chrześcijańskich restauracji. Choć jest serwowane wiele potraw biuro Arka poleca Rybę św. Piotra. Po obiedzie przejazd na granice Izraelsko Jordanką. Przekraczamy granice około godziny 18:00. Po przekroczeniu granicy czeka nas przejazd do Ammanu na obiadokolacje i nocleg.

5 Dzień:Śniadanie. Przejazd przez stolice Jordanii w kierunku Góry Nebo do sanktuarium Mojżesza. Wyjazd do miasta Madaba gdzie zobaczymy w kościele św. Jerzego mozaikę z VI w. opisującą mapę ziemi św. Z tego okresu. Wyjazd w kierunku Petry na obiadokolacje i nocleg.

6 Dzień:Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w zaginionym mieście Petra. Po zwiedzeniu ruin wyjazd do miasta Aqaba na granice Jordańsko Izraelską. Po przekroczeniu granicy przejazd około 3 godzin nad Morze Martwe. Czas na relaksująca kąpiel w morzu. Następnie przejazd do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

7 Dzień: Śniadanie. Przejazd do starego miasta Jeruzalem. Wejście do miasta bramą św. Szczepana do pierwszej stacji drogi krzyżowej. Przejście drogą krzyżową do Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na bazarach starego miasta. Następnie spacer przez dzielnice żydowską pod Ścianę Płaczu. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot na lotnisko w Lublinie o godzinie 21:15. Przylot na lotnisko w Lublinie o godzinie 24:00.

Cena: 2000 PLN plus 595 USD dodatkowo płatne w Izraelu.

Wszystko w cenie, u nas nic więcej nie dopłacasz:
bilet lotniczy, transport komfortowym autobusem na terenie Izraela, zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2-3 os. (jedynki za dopłatą – 260 USD), wyżywienie H/B (śniadania i obiadokolacje), ryba św. Piotra nad jeziorem Galilejskim, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, koszty zwiedzania wg programu, przewodnik z jęz. polskim, rejs po Jeziorze Galilejskim, zestaw słuchawkowy tour guide.
 
Uwagi:
– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25 cm. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg.
– Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.
– Wylot z Warszawy
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
 
 
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 25 osób (nie licząc księdza oraz pilota/przewodnika).
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu.
– Kod imprezy turystycznej: ZIEJ-2019-05

Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244