Pielgrzymka – rekolekcje kapłańskie w Ziemi Świętej

Pielgrzymka dla księży z udziałem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy 14-22 kwietnia 2020 r.

 
 
 
Dotknij źródeł swojej wiary…
   
Wymagany dokument: paszport
Program wyjazdu.
1 Dzień, 14.04.20.wtorek: Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 20:00. Odprawa paszportowa. Wylot do Tel Avivu o godzinie 22:55.
 
2 Dzień, 15.04.20.środa: Przylot do Izraela w Tel Aviv o godz. 03:45. Następnie przejazd do hotelu w Betlejem. Krótki odpoczynek. Śniadanie o godzinie 09:00. Wyjazd w kierunku sanktuarium na Polu Pasterzy. Msza św. Następnie przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego oraz nawiedzenie kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Czas wolny, a następnie spacer po centrum Betlejem do sanktuarium Matki Bożej w Grocie Mlecznej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
3 Dzień, 16.04.20.czwartek:Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Gorę Oliwną. Nawiedzenie takich miejsc jak: Miejsce wniebowstąpienia Pana Jezusa, kościół Pater Noster (Ojcze Nasz), kościół Dominus Flevit (Pańska Łza). Msza św. w Bazylice Agonii Pańskiej w ogrodach Getsemani. Przejazd pod Ścianę Płaczu. Spacer przez dzielnicę żydowską na Górę Syjon. Nawiedzenie kościoła Zaśnięcia NMP, Wieczernika, grobu króla Dawida, a następnie kościoła św. Piotra in Gallicantu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
4 Dzień, 17.04.20.piątek: Śniadanie. Wyjazd z hotelu w Betlejem w kierunku noclegu w Tyberiadzie. Po drodze zwiedzanie: Cezarei Nadmorskiej, kościoła Stella Maris na Górze Karmel, Bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa w Nazarecie oraz kościoła pierwszego cudu Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
5 Dzień, 18.04.20.sobota:Śniadanie. Przejazd do sanktuarium Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Msza św. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, następnie nawiedzenie sanktuarium rozmnożenia chleba i ryb (Tabgha). Spacer do kościoła prymatu św. Piotra. Wizyta w Kafarnaum. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Czas na obiad – ryba św. Piotra. Wyjazd z Galilei w kierunku hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.
 
6 Dzień, 19.04.20.niedziela: Śniadanie. Przejazd do Betanii. Msza św. w sanktuarium Domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd przez Pustynie Judzką do Jerycha na spotkanie z Górą Kuszenia i sykomorą Zacheusza. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych nad Rzeką Jordan. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
7 Dzień, 20.04.20.poniedziałek: Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny, sadzawka Betesda, przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Msza św. w Kaplicy Biczowania Pana Jezusa. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na targu jerozolimskim. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
8 Dzień, 21.04.20.wtorek: Śniadanie. Wizyta w Ain Karim, mieście narodzin Jana Chrzciciela. Wizyta w kościele nawiedzenia św. Elżbiety i w kościele narodzin św. Jana Chrzciciela. Msza św. W drodze powrotnej wizyta w Domu Pokoju dla sierot prowadzonego przez polskie Siostry Elżbietanki w Betlejem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
9 Dzień, 22.04.20.środa: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv. Odprawa paszportowo bagażowa. Wylot do Polski o godzinie 11:25 czasu izraelskiego. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie o godzinie 14:20.
 
Cena: 2000 PLN plus 550 USD/os. USD płatne w Izraelu.
 
Wszystko w cenie, u nas nic więcej nie dopłacasz:
bilet lotniczy (PLL LOT),
transport komfortowym autobusem na terenie Izraela,
zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2os. (jedynki za dopłatą – 260 USD),
wyżywienie H/B (śniadania i obiadokolacje),
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu,
koszty zwiedzania wg programu,
przewodnik z jęz. polskim,
zestaw słuchawkowy tour guide.
 
Uwagi:
– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm – do 8 kg. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg i maksymalnych wymiarach 158 cm (długość + wysokość + szerokość).
Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Wylot z Warszawy
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz transportu na/z lotnisko w Polsce..
 
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych. – Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy. – Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu. – Kod imprezy turystycznej: ZIS2-2020-04
 
 
 
Zadzwoń : 882 114 244