Relacja z pielgrzymki do Ziemi Świętej

Na samym początku chciałabym serdecznie podziękować za wspaniałą pielgrzymkę do Ziemi Świętej. To była cudowna podróż, pełna radości i optymizmu. Wszystko zostało perfekcyjnie zorganizowane i dopięte na „ostatni guzik”.
Największą radością jest dla mnie świadomość, że mogłam spełnić swoje kolejne marzenie. Człowiek, będąc w Ziemi Świętej cofa się w czasie do kolebki chrześcijaństwa. Czas tam spędzony płynie zupełnie inaczej. Pomimo tak wielu atrakcji i intensywności całego wyjazdu, nie czuje się zmęczenia.
Pan Przemek to wspaniały, niezwykle zaangażowany i pomysłowy przewodnik, który swoją wiedzą zadziwiał każdego dnia. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem! Jego opowieści można słuchać godzinami. Całą sobą chłonęłam wszystko, co mówił. Każda historia, opowiedziana była szczegółowo i ciekawie. Chyba każdy ze słuchaczy, nie mógł doczekać się kolejnej. Pan Przemek, to osoba bardzo pozytywna, ciepła z wielkim poczuciem humoru oraz z ogromną wiedzą na temat wszystkiego tego, co udało nam się podczas tego pobytu zobaczyć.
Serdeczne podziękowania składam również księdzu Kamilowi, który każdego dnia otaczał nas opieką duchową. Uczestnictwo ks. Kamila było bardzo ważne i na pewno miało ogromny wpływ na stan ducha każdego z Pielgrzymów. Jego homilie i rozważania były niezwykle poruszające, i pozwoliły nam wczuć się w „klimat” każdego z odwiedzanych miejsc, a także chwilę zastanowić się nad samym sobą.
Oprócz tego, muszę wspomnieć o wspaniałym kierowcy autokaru, który towarzyszył nam podczas całego pobytu. To prawdziwy „mistrz kierownicy”, który niejednokrotnie zaskoczył nas swoim sprytem i pomysłowością. Z Jego pomocą, szczęśliwie realizowaliśmy każdy punkt naszego programu.
Zakwaterowanie w hotelu St. Michael, to kolejny pozytywny element naszej pielgrzymki. Obsługa zadbała o każdy szczegół, nawet o naszą codzienną pobudkę, o wskazanej przez przewodnika porze. Byłam bardzo zaskoczona przepyszną kuchnią, którą chwalił niejeden pielgrzym. Byliśmy syto „nakarmieni” każdego dnia. Podczas całego pobytu, mieliśmy okazję poznać niejednego obywatela tego wyjątkowego kraju. Czas wolny dawał nam możliwość zrobienia zakupów w lokalnych sklepikach z pamiątkami, gdzie wszyscy witali nas z ogromną uprzejmością.
Z naszego programu, najbardziej w pamięć zapadł mi rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych nad rzeką Jordan, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Kanie Galilejskiej kilku par, które pielgrzymowały razem ze mną, a także droga krzyżowa, która kolejnymi stacjami poprowadziła nas do Grobu Pańskiego.
Moje przeżycia z pielgrzymki, tak niesamowite i pełne emocji, pozostaną ze mną na zawsze. Już dzisiaj widzę owoce tego wyjazdu. Każda Eucharystia, nie jest już tą samą eucharystią. Słysząc Ewangelię, wracam do miejsc, które było mi dane zobaczyć, „dotknąć” i tego wszystkiego doświadczyć…
Każdemu serdecznie polecam wyjazd do Ziemi Świętej jak i w każde inne miejsce z Biurem Pielgrzymkowo-Turystycznym „ARKA”. Jest to wspaniały organizator, który podchodzi indywidualnie do każdego Pielgrzyma 🙂
Wyrazy szczerego uznania dla całego Zespołu!
Zapewniam, że będę na bieżąco śledziła propozycje kolejnych pielgrzymek i z miłą chęcią polecała wszystkim skorzystanie z Państwa oferty.
Magda