Sycylia

Wakacje na Sycylii

11-18 lipca 2018 r.


Wakacje na pięknej wyspie. Zwiedzanie z wypoczynkiem

 
 

1 dzień:
Godz. 15.40, Warszawa Okęcie wylot na Sycylię. Przylot grupy na lotnisko w Katanii godz. 18:30, spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu obiadokolacja i nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Wycieczka na Etnę (dla chętnych wjazd kolejka na wulkan do wysokości 2800 m n.p.m.) i do Taorminy. Zwiedzanie teatru antycznego w Taorminie. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Wycieczka do Syrakuz i Noto. Sanktuarium Matki Boskiej Plączącej w Syrakuzach, wysepka Ortigia z katedrą i słynnym Źródłem Aretuzy. Zwiedzanie barokowego miasta Noto. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez środkową Sycylię w stronę północnego wybrzeża. Po drodze zwiedzanie Cefalù (katedra, pralnia średniowieczna). Przejazd na nocleg w okolice Palermo. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

5 dzień:
Śniadanie. Wycieczka Segesta + Erice. Park archeologiczny w Segescie ze świątynią, która stoi na tym terenie od 2500 lat!!! Średniowieczne miasto na wzgórzu, Erice. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

6 dzień:
Śniadanie. Monreale – katedra z drugą z największych powierzchni mozaikowych na świecie (UNESCO!!!). Zwiedzanie Palermo: dawna dzielnica arabska, dziś największe targowisko, na którym można poznać prawdziwą atmosferę życia w mieście; katedra, plac Bellini z zabytkami sztuki arabo-normanskiej, plac Pretoria ze słynną Fontanną Wstydu, plac Quattro Canti, opera Palermo, Teatro Massimo (z zewnątrz). Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

7 dzień:
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Katanii. Godz. 19.10 wylot do Warszawy. Lądowanie godz. 21.50.
 
PRZEWIDYWANA CENA (czekamy na ostateczną wycenę hoteli oraz autokaru): 2600 zł plus bilet lotniczy 1300 zł (cena biletu na dzień 12.12.2017 r. z bagażem podręcznym).

Wszystko w cenie: Przelot samolotem, autokar na Sycylii, noclegi z wyżywieniem HB, bilety wstępu do zwiedzanych miejsc wg programu, opieka duchowa, pilot/przewodnik, ubezpieczenie KL NNW.
 
Zadzwoń: 882 114 244