Wietnam-Kambodża-Laos

WIETNAM-KAMBODŻA-LAOS

10-22 kwietnia 2018 r.
Zapisy po wcześniejszym kontakcie z Biurem ARKA. Lista rezerwowa


Zapraszamy na wyprawę, która przybliży malownicze zakątki Azji Południowo-Wschodniej – Wietnamu i Kambodży. W czasie niezwykłej eskapady zobaczymy nie tylko najważniejsze zabytki z listy UNESCO (Ha Long, Hue, Luang Prabang, Angkor Wat), ale także kipiący energią ulic Sajgon. Poznamy uroki Indochin tych mniej i bardziej znanych!
Natomiast nie wszyscy wiedzą, że Wietnam jest jednym z najważniejszych krajów dla azjatyckich katolików. Szacuje się, że łącznie żyje ich około 5,5 mln, z czego większość na południu kraju. W trakcie pielgrzymi spotkamy się z wietnamskimi katolikami oraz odwiedzimy najważniejsze dla nich obiekty sakralne.

 
 

1 dzień, WIETNAM:
Zbiórka o 11:30 w Warszawie, lotnisko Okęcie. Przelot na trasie Warszawa – Dubaj – Ho Chi Minh (Sajgon), kolacja i transfer do hotelu.

2 dzień:
Ho Chi Minh – Mekong Delta – o poranku rozpoczniemy rejs do ujścia Mekongu. Popłyniemy na wyspy znajdujące się w delcie, gdzie m. in.: zobaczymy plantacje egzotycznych owoców, odwiedzimy farmę kokosową i spróbujemy lokalnych smakołyków. Nocleg spędzimy w hotelu w miejscowości Chau Doc – miejscowości przy granicy z Kambodżą.

3 dzień, KAMBODŻA:
O poranku transfer do przystani, następnie płyniemy szybką łodzi motorową do Phnom Penh (na miejscu ok. 11.30). Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta – zapoznamy się z tragiczną historią Khmerów (muzeum Tuol Sleng). Następnie zwiedzimy Pałac Królewski z licznymi świątyniami, z których najbardziej okazałą jest słynna Srebrna Pagoda. Zajrzymy też na lokalne targowisko. Nocleg w hotelu w Phnom Penh.

4 dzień:
Przejazd do Siem Reap – miasta będącego bramą do Angkor Wat. Zakwaterowanie. Spacer po tym pełnym rozrywek i klimatycznych restauracji miasteczku. Pierwsze spotkanie ze świątyniami khermskimi. Nocleg w Siem Reap, hotel z basenem aby zrelaksować się po trudach podróży.

5 dzień:
Zwiedzanie jednego z najwspanialszych kompleksów świątynnych na świecie – Angkor Wat. Przez sulecia zapomniane porosło dżunglą a dziś uznawane jest za najważniejszy historyczny obiekt świata. Zwiedzimy m.in.: Angkor Wat, Ta Prom, Bayon. Nocleg w Siem Reap.

6 dzień, LAOS:
Wycieczka po Jeziorze Tonle Sap, jeziorze które w czasie monsunów zwiększa swoją powierzchnię niemal siedmiokrotnie! Codzienne życie mieszkańców, żyjących w domach na tratwach, to niezwykły przykład symbiozy z naturą. Przelot Siem Reap – Luang Prabang (Laos), zakwaterowanie w hotelu, wieczorne zwiedzanie Luang Prabang, w tym jednego z najsłynniejszych nocnych targów w Azji Południowo- Wschodniej. Nocleg w hotelu.

7 dzień:
Luang Prabang, rankiem zobaczymy najpiękniejsze stupy (buddyjskie świątynie) – Wat Mai oraz Wat Wisunalat . Następnie udamy się nad Wodospady Khouangsi, które zachwycają niezwykłym błękitem (dla chętnych kąpiel) oraz urokliwym położeniem wśród dziewiczych lasów. Wracając do Luang Prabang zatrzymamy się na lokalnym targu aby zakupić wyroby rękodzielnicze. Powrót do hotelu.

8 dzień:
Luang Prabang – ciąg dalszy zwiedzania Luang Prabang, lokalny targ oraz pałac królewski. Popołudniem przelot z Luang Prabang do Hanoi (Wietnam), zakwaterowanie w hotelu znajdującym się w starej części miasta. Wieczorny spacer w okolicach hotelu – to dzielnica pełna sklepików i restauracji, sporo się dzieje a na dobry początek spróbujemy słynną zupę pho. Nocleg w Hanoi.

9 dzień, WIETNAM:
Jeśli zwiedzać Hanoi to…tylko na rikszach! Zobaczymy mi.in. Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, katedrę św. Józefa, tragiczne muzeum więzienia Hoa Lo. Udamy się także na Plac Ba Dinh gdzie znajduję się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu Ho Chi Minha. Przejdziemy się po przyjemnym parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzimy świątynie Ngoc Son stojącą na małej wysepce na jeziorze.

10 dzień:
Hanoi – Ha Long Bay (obiekt na liście UNESCO) – dwudniowy rejs z noclegiem na statku. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Zatoki Ha Long. Rejs odbywa się wśród setek wysp Zatoki Smoka. Zobaczymy piękne jaskinie, strome klify wapienne a także…szkołę na wodzie. Ha Long Bay, czyli Zatoka Lądującego Smoka jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Wietnamie, znajduje się również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wiele z wysp leżących na obszarze Ha Long Bay ma własne nazwy nadane w wyniki interpretacji ich niezwykłych kształtów. Najbardziej znane to: Voi Islet (słoń), Ga Choi Islet (walki kogutów), Mai Nha Islet (dach).

11 dzień:
Ciąg dalszy rejsu po Zatoce Ha Long, powrót do Hanoi, a następnie przelot z Hanoi do Ho Chi Minh (Sajgonu), zakwaterowanie w hotelu.

12 dzień:
Zwiedzanie Ho Chi Minh (w tym katedra Notre Dame, rezydencja prezydenta Wietnamu Południowego). Po południu pojedziemy do słynnych tuneli Cu Chi. Zobaczymy niezwykłe podziemne miasto, które powstało w Cu Chi, a także przejdziemy fragmentami tuneli, w których ukrywało się 18 tyś partyzantów w czasie wojny z USA. Mieściły się tutaj kuchnie, szpitale, składy broni, sypialnie etc. Powrót do Ho Chi Minh City, krótki relaks przed podróżą, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko i przelot do Warszawy: wylot z Sajgonu 23:55, lądowanie w Warszawie o 10:45

13 dzień:
Lądowanie w Warszawie o 10:45
 
Cena, za osobę w pokoju dwuosobowym:12 299 PLN za osobę, (przy min 11 osobach). Przy mniejszej ilości uczestników, organizator zastrzega możliwość proporcjonalnego wzrostu ceny.

W cenie: – przeloty międzynarodowe: Warszawa – Dubaj; Dubaj – Sajgon; Sajgon – Dubaj, Dubaj – Warszawa,
– przelot z Hanoi do Sajgonu oraz Siem Reap do Hanoi,
– wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie,
– zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 3* i 4*,
– lokalnego przewodnika i licencjonowanego pilota z Polski,
– śniadania oraz inne posiłki zgodnie z programem (każdego dnia kolacja),
– napoje bezalkoholowe serwowane do posiłku,
– ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,
– wizy do Laosu, Wietnamu i Kambodży,
 
Zadzwoń: 882 114 244