Pielgrzymka do Włoch. Październik 2019

Pielgrzymka do Włoch

5-11 października 2019 r.


Zobacz to co najpiękniejsze i najcenniejsze we Włoszech

 
 

Wymagany dokument: dowód osobisty

Program po aktualizacji:
1 dzień – 05 .10 – sobota – Siedlce – Czechy – Austria – Włochy: Godz. 00.00 (piątek/sobotę), wyjazd sprzed kościoła parafia Zembry. Godz. 00.45 wyjazd sprzed katedry w Siedlcach. Przejazd do Austrii – Msza święta na Kalambergu, godz. 11.00. Przejazd do Tarvisio. Obiadokolacja i nocleg (Hotel International, via Diaz, 72 – 33018 Tarvisio).

2 dzień –06.10 – niedziela – Tarvisio – Padwa – Orvieto – Rzym: Po śniadaniu wczesnym udamy się do Padwy – miasta św. Antoniego gdzie nawiedzimy Bazylikę – msza święta. Idąc do Bazyliki przejdziemy przez Prato delle Valle i obok Bazyliki św Justyny. Następnie udamy się do Orvieto – Miasto położone jest na wzniesieniu ze skał pochodzenia wulkanicznego miasto w X-VII w. p.n.Ch – zamieszkałe przez Etrusków świecie chrześcijańskim znane z cudu Eucharystycznego przechowywanego w Katedrze. Msza św. godz. 16.00. Przejazd na nocleg w ok. Rzymu (IL RUSPANTE, Via Procoio n.41, 00065 Fiano Romano). Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – 07.10 – poniedziałek – Rzym: Po śniadaniu tego dnia udamy się do Rzymu na spacer po Rzymie Barokowym: : Zamek św. Anioła, Plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie. Nawiedzimy także najważniejsza bazylikę dla całego świata Chrześcijańskiego – Bazylikę sw. Janów na Lateranie. A następnie udamy się na Monte Cassino, gdzie nawiedzimy opactwo Benedyktyńskie oraz cmentarz Polskich żołnierzy. Msza św. na cmentarzu, godz. 15.00. Powrót do hotel. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – 08.10 – wtorek – Monte Cassino – Rzym: Po śniadaniu udamy się do Rzymu – ma mszę św. w jednym z Polskich Kościołów – Kościół św., Ducha. A następnie udamy się na zwiedzanie Muzeów Watykańskich i Bazyliki św. Piotra. Po zwiedzaniu chwila odpoczynku i udamy się na zwiedzanie najstarszej części Rzymu: Rzymu Antycznego. : Plac Wenecki, Forum Romanum / Fora Imperiali, Koloseum. Lateran. Powrót na nocleg. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – 09.10 – środa – Rzym – Asyż: Rano udamy się na Audiencję (o ile Papież będzie przebywał w Rzymie). Następnie pojedziemy do Asyżu – gdzie nawiedzimy miejsca związane z życiem św. Franciszka i św Klary. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg (Hotel le grazie, Via Madonna delle Grazie 11, 06081 Assisi).

6 dzień –10.09 – czwartek – Wenecja – droga powrotna: Rano po śniadaniu udamy się na zwiedzanie „Słynnego miasta na wodzie”- Przyjazd na parking Troncchetto na którym pozostawimy autokar na 9 godz. Spacer do Placu św. Marka wąskimi uliczkami miasta podziwiając jego zabytki: Bazylikę Santa Maria dei Frari, kościół św Rocha, Scuola Grande di San Rocco, Ponte Rialto, Plac św Marka. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Powrót na parking prywatną łodzią. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy.

7 dzień – 11.10 – piątek – Polska: Przyjazd do Polski – (ok. 1400 km).

Cena: Z noclegiem w okolicach Rzymu: 1700 zł plus 75 euro (euro płatne przewodnikowi w autokarze)

U nas wszystko w cenie. Nic w trakcie nie dopłacasz do programu:
– 5 noclegów w hotelu 2** / 3*** w pokojach 3-4 osobowych
– 5 śniadań wzmocnionych ( pieczywo, wędlina, ser, ciasta, ….)
– 5 kolacji trzydaniowych (pierwsze/drugie danie + deser oraz woda w karafkach)
– Lokalni przewodnicy: Bolonia, Rzym + Muzea Watykańskie,
– Wstępy: Bazylika św Piotra Słuchawki, Muzea Watykańskie (+ rezerwacja wstępu), Kościół Santa Croce, Padwa, Orvieto, tramwaj wodny w Wenecji, Koloseum wewnątrz lub / Zamek św. Anioła wewnątrz.
– ubezpieczenie KL i NNW
– podatek VAT, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
Cena nie uwzględnia:
– napojów do obiadokolacji nie przewidzianych w menu restauracji;
– dopłaty do pokoju jednoosobowego (ok. 90 euro).
– ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z pielgrzymki
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 40 osób.
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Kod imprezy turystycznej:ITAA-2019-10

 
Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244