Ziemia Święta

15 – 22 czerwca 2020 r.

 
Dotknij źródeł swojej wiary…
 
Wymagany dokument: paszport
Opiekun duchowy: ks. Sławomir Kapitan

PROGRAM WYJAZDU:
1 DZIEŃ – 15.06.2020 (poniedziałek):
Spotkanie grupy na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 07:30. Odprawa bezpieczeństwa i paszportowa. Wylot o godzinie 10:10. Przylot na lotnisko w Tel Aviv o godz. 14:50. Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem.
 
2 DZIEŃ – 16.06.2020 (wtorek):
Przejazd na Pole Pasterzy. Msza św. Przejazd na zakupy pamiątek w sklepie chrześcijańskim. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia. Wizyta w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Nawiedzenie groty św. Hieronima. Czas wolny na spacer lub kawę. Spacer po uliczkach Betlejem do Sanktuarium Matki Bożej Karmiącej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.
 
3 DZIEŃ – 17.06.2020 (środa):
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną: Sanktuarium Pater Noster (Ojcze Nasz), przejście drogą Niedzieli Palmowej do Kościoła Dominus Flevit z widokiem na Starą Jerozolimę. Przejście do Bazyliki Narodów z ogrodami Getsemani i starymi drzewami oliwnymi z czasów Pana Jezusa. Wizyta w kościele grobu NMP, którym opiekują się chrześcijanie z Grecji i Armenii. Przejazd na Górę Syjon do Bazyliki Zaśnięcia NMP, spacer do wieczernika i grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
4 DZIEŃ – 18.06.2020 (czwartek):
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów i miasta. Przejazd do Hajfy, nawiedzenie Kościoła Stella Maris na Górze Karmel, gdzie znajduje się Klasztor Karmelitów opiekujących się grotą proroka Eliasza. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu, nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
5 DZIEŃ – 19.06.2020 (piątek):
Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do miejsca rozmnożenia chleba i ryb, zwanym przez lokalnych chrześcijan Tabgha. Spacer do Kościoła Prymatu św. Piotra nad Jeziorem Tyberiadzkim. Przejazd do Kafarnaum, gdzie znajduje się dom św. Piotra oraz ruiny starożytnego miasta. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, czas wolny na obiad w jednej z chrześcijańskich restauracji (ryba św. Piotra). Przejazd nad rzekę Jordan, do miejsca, gdzie chrześcijanie z całego świata odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Wizyta w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
6 DZIEŃ – 20.06.2020 (sobota):
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Pustyni Judzkiej do Betanii, nawiedzenie Sanktuarium Domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd do Jerycha pod Górę Kuszenia oraz modlitwa przy Sykomorze Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe i czas wolny na relaksującą kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg
 
7 DZIEŃ – 21.06.2020 (niedziela):
Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny, Sadzawka Betesda. Przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.
 
8 DZIEŃ – 22.06.2020 (poniedziałek):
Śniadanie. Przejazd na mszę do Domu Pokoju w Betlejem. Spotkanie z siostrami które opiekują się sierotami w domu pokoju. Następnie przejazd do Ain Karem, gdzie znajdują się dwa sanktuaria: Kościół Nawiedzenia Św. Elżbiety i Kościół Narodzin Jana Chrzciciela. Transfer na lotnisko w Tel Aviv. Odprawa bezpieczeństwa i paszportowo-bagażowa. Wylot do Polski o godzinie 18:30. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie o godzinie 21:20.
 

CENA:
2000 PLN + 130 USD (płatne do Biura Pielgrzymkowego „ARKA”) + 380 USD (płatne u przewodnika w Izraelu).
Przy mniejszej ilości osób, Organizator zastrzega możliwość proporcjonalnego wzrostu ceny.

WSZYSTKO W CENIE:
– bilet lotniczy (EL AL),
– transport komfortowym autobusem na terenie Izraela,
– zakwaterowanie w hotelU 3*** w pok. 2os. (jedynki za dopłatą – 260 USD),
– wyżywienie H/B (śniadania i obiadokolacje),
– ubezpieczenie KL, KR, NNW,
– koszty zwiedzania wg. programu,
– przewodnik z jęz. polskim,
– zestaw słuchawkowy tour guide.
 
UWAGI:
– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny do 8 kg o wym. 55 x 40 x 23 cm. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg i maksymalnych wymiarach 158 cm (długość + wysokość + szerokość);
– Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu;
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie;
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św;
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz transportu na/z lotnisko w Polsce.

DODATKOWE INFORMACJE:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych;
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się to 35 osób;
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń;
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych;
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu;
– Kod imprezy turystycznej: ZISW-2020-06

 
Zadzwoń :
882 114 244
25 741 05 25