Ziemia Święta

2 – 9 lutego 2021 r.


Ferie zimowe województwa: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.
Dotknij źródeł swojej wiary…
 
Wymagany dokument: paszport

PROGRAM WYJAZDU:
1 DZIEŃ – 2.02.2021 (wtorek):
Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 19:30. Odprawa paszportowa. Wylot do Tel Avivu o godzinie 22:55. Przylot do Izraela – w Tel Aviv o godz. 03:35 czasu Izraela. Następnie przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
 
2 DZIEŃ – 3.02.2021 (środa):
Śniadanie. Przejazd do sanktuarium na Polu Pasterzy. Następnie przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego oraz nawiedzenie Kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Czas wolny, a następnie spacer po centrum Betlejem do sanktuarium Matki Bożej Mlecznej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
3 DZIEŃ – 4.02.2021 (czwartek):
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną. Nawiedzenie takich miejsc jak: Miejsce wniebowstąpienia Pana Jezusa, Kościół Pater Noster (Ojcze Nasz), Kościół Dominus Flevit (Pańska Łza). Msza św. w Sanktuarium ogrodów Getsemani z Bazylika Agonii Pańskiej. Przejazd pod Ścianę Płaczu. Spacer przez dzielnicę Żydowską na Górę Syjon. Nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia N.M.P. Wizyta w Wieczerniku, a następnie spacer do Grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
4 DZIEŃ – 5.02.2021 (piątek):
Śniadanie. Wyjazd z hotelu w Betlejem w kierunku noclegu w Tyberiadzie lub Nazarecie. Po drodze zatrzymamy się w takich miejscach jak: Cezarea Nadmorska, Kościół Stella Maris, Bazylika Zwiastowania w Nazarecie oraz Kościół pierwszego cudu Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej. Tu mamy możliwość dla par małżeńskich odnowienia przyrzeczeń ślubnych. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
5 DZIEŃ – 6.02.2021 (sobota):
Śniadanie. Przejazd do sanktuarium na Górę Tabor. Msza św. Przejazd nad Jezioro Galilejskie na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Przejazd do Sanktuarium Rozmnożenia chleba i ryb (Tabgha). Spacer do Kościoła Prymatu św. Piotra. Wizyta w miesicie Piotra, Kafarnaum. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Czas na obiad – Ryba św. Piotra. Wyjazd z Galilei w kierunku hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.
 
6 DZIEŃ – 7.02.2021 (niedziela):
Śniadanie. Przejazd do Betanii. Sanktuarium Domu Mari, Marty i Łazarza. Msza św. Przejazd przez Pustynię Judzką do Jerycha na spotkanie z Górą Kuszenia i Sykomora Zacheusza. Przejazd nad Rzekę Jordan. Czas nad Morzem Martwym, w tym relaksującą kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
7 DZIEŃ – 8.02.2021 (poniedziałek):
Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny, Sadzawka Betesda. Przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Msza święta w Kaplicy Biczowania Pana Jezusa. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.
 
8 DZIEŃ – 9.02.2021 (wtorek):
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Polski o godzinie 11:25 czasu Izraela. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie o godzinie 14:25 czasu polskiego.
 

CENA:
2000 PLN (płatne do Biura Arka) + 480 USD (płatne w Izraelu).
Cena dotyczy grupy min. 45osób. Przy mniejszej ilości osób, organizator zastrzega możliwość proporcjonalnego wzrostu ceny lub uszczuplenie programu (np., brak ryby św. Piotra, rejsu po J. Galilejskim – przy równoczesnym zachowaniu podanej powyżej ceny).

WSZYSTKO W CENIE:
– bilet lotniczy (PLL LOT),
– transport komfortowym autobusem na terenie Izraela,
– zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2os. (pokój 1os. za dopłatą 260 USD),
– wyżywienie H/B (śniadania i obiadokolacje),
– ryba św. Piotra nad jeziorem Galilejskim,
– ubezpieczenie KL, KR i NNW,
– koszty zwiedzania wg. programu,
– przewodnik z jęz. polskim,
– rejs po Jeziorze Galilejskim,
– zestaw słuchawkowy Tour Guide.
 
UWAGI:
– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny do 8 kg o wym. 55 x 40 x 23 cm. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg i maksymalnych wymiarach 158 cm (długość + wysokość + szerokość);
– Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu;
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie;
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św;
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz transportu na/z lotnisko w Polsce.

DODATKOWE INFORMACJE:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych;
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się to 35 osób;
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń;
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych;
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu;
– Kod imprezy turystycznej: ZISW-2021-02

 
Zadzwoń :
882 114 244
25 741 05 25