Ziemia Święta. Izrael z Jordanią.

15-22 lipca 2019 r.

Pielgrzymka organizowana wraz z Dziełem Biblijnym Diecezji Siedleckiej


Dotknij źródeł swojej wiary…

 
 

Opieka duchowa: ks. Piotr Mazurek.
Wymagany dokument: paszport
Program:
1 Dzień: Spotkanie na lotnisku . Odprawa paszportowa. Wylot do Tel Avivu. Przylot do Izraela a następnie przejazd do BETLEJEM, miasta narodzenia Dzieciątka Jezus. Przejazd na Pole Pasterzy (Beit Shean), nawiedzenie niezwykłego kościoła, zbudowanego na miejscu, na którym spali pasterze, kiedy przyszedł do nich anioł, ogłosić dobrą nowinę. Przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego – jednego z najważniejszych miejsc w Ziemi Świętej, kościoła działającego nieprzerwanie od IV wieku, najdłużej na świecie, modlitwa w Grocie Narodzenia. Spacer po uliczkach i centrum Betlejem do Sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej (Grota Mleczna) – to tu wg tradycji Maria i Józef zatrzymali się podczas ucieczki do Egiptu, by nakarmić Dzieciątko, przejazd do hotelu , zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień: Śniadanie. Przejazd do JEROZOLIMY na Górę Oliwną, skąd rozpościera się przepiękny widok na Stare Miasto Jerozolimy. Nawiedzenie Kościoła Pater Noster, gdzie Pan nauczył Apostołów modlitwy Ojcze Nasz. Obecnie znajduje się tu Klasztor Sióstr Karmelitanek, a w ogrodzie klasztornym, pachnącym oszałamiająco żywicą cyprysów, można odszukać na jednej ze 140 tablic z językami z całego świata, tej samej modlitwy we własnej ojczystej mowie. Spacer drogą Niedzieli Palmowej do niezwykłego kościoła w kształcie łzy – Dominus Flevit (Pan Zapłakał), gdzie Jezus w drodze do Jerozolimy spojrzał na miasto i zapłakał nad losem narodu wybranego. Droga niedzieli palmowej poprowadzi nas do Bazyliki Narodów w Ogrodzie Getsemani – gdzie Jezus pocił się krwią a Judasz zdradził go pocałunkiem. Wejście do Starego Miasta, nawiedzenie kościoła św. Anny (Sadzawka Bethesda). Przejście na Via Dolorosa – drogę, którą kroczył Jezus obarczony ciężarem krzyża. Przejście do Bazyliki Grobu Bożego – najświętszego kościoła chrześcijan, gdzie znajduje się miejsce ukrzyżowania Pana Jezusa i Grób, w którym złożono jego ciało, aż do momentu zmartwychwstania. Po zakończeniu drogi krzyżowej i zwiedzeniu Bazyliki czas wolny na straganach Starego Miasta, gdzie można zakupić wiele pamiątek i poczuć atmosferę miasta. Spacer przez Dzielnicę Ormiańską i Żydowską pod miejsce modlitwy Żydów – Ścianę Płaczu – jedyny zachowany fragment zburzonej przez Rzymian Świątyni, przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 Dzień: Śniadanie. Przejazd do AIN KARIM. Nawiedzenie Kościoła Narodzenia Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się grota narodzenia Jana i pozostałości domu Elżbiety i Zachariasza, rodziców Jana. Następnie spacer do Kościoła Nawiedzenia św. Elżbiety, gdzie Maryja po powitaniu Elżbiety wypowiada Magnificat. Po nawiedzeniu obu sanktuariów przejazd przez nową część miasta Jerozolima pod Parlament Izraela. Pamiątkowe zdjęcia pod godłem Izraela a następnie przejazd w kierunku Góry Syjon, gdzie znajduje się Sanktuarium Zaśnięcia N.M.P. Spacer do Wieczernika – miejsca ostatniej wieczerzy i miejsca ustanowienia sakramentu kapłaństwa oraz miejscu Zesłania Ducha Świętego, nawiedzenie Grobu Króla Dawida. Przejście do Kościoła Kur Zapiał, upamiętniającego 3-krotne zaparcie się św. Piotra. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 Dzień: Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunki KRÓLESTWA JORDANII. W drodze do przejazd do BETANII, nawiedzenie Sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza, gdzie znajduje się słynny pusty Grób Łazarza. Po modlitwie i zwiedzaniu przejazd przez Pustynię Judejską do JERYCHA, miasta, które pretenduje do miana najstarszego miasta na ziemi. Wizyta pod Górą Kuszenia i Drzewem Zacheusza. Czas na zakupy pamiątek, z których słynie Jerycho m.in. słynnych owoców, róży z Jerycha, czy szarego mydła. Przejazd do kurortu An Bukerk nad Morzem Martwym, gdzie będziemy mieli czas na relaksacyjną kąpiel w słonych i leczniczych wodach Morza Martwego. Po około 2 godzinach przejazd na granicę izraelsko – jordańską. Przejście granicy a następnie transfer do miasta Wadi Musa (Dolina Mojżesza ) , zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg

5 Dzień:Śniadanie, wykwaterowanie, spacer do słynnego i zaginionego miasta PETRA. Zwiedzanie miasta zajmie nam około 5 godzin a jednocześnie w tym czasie będziemy mogli zetknąć się z dawną kulturą Nabateńczyków jak i współczesną gościnnością Beduinów – ówczesnych gospodarzy Petry. Przejazd do miasta MADABA, gdzie znajduje się Kościół św. Jerzego, w którym mieści się Bizantyjska Mozaika Mapy Ziemi Świętej z VI w. Ukazuje ona szlaki pielgrzymów z okresu IV, V i VI wieku n.e. Przejazd do Sanktuarium Góry Nebo, gdzie mieści się ostatnie miejsce życia Mojżesza, gdzie ujrzał on Ziemię Obiecaną, przejazd do hotelu w stolicy Jordanii – Ammanie, zakwaterowanie , obiadokolacja i nocleg

6 Dzień: : Śniadanie, wykwaterowanie, City Tour po AMMANIE. Zobaczymy m.in. Starówkę tego miasta jak i też będziemy mieli możliwość zrobić kilka pamiątkowych zdjęć z tarasów widokowych, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na stolicę Królestwa Jordanii. Przejazd w kierunku granicy jordańsko – izraelskiej. Przejście granicy. Przejazd na GÓRĘ TABOR, gdzie znajduje się zaprojektowana przez włoskiego architekta Antonio Barluzziego – Bazylika Przemienienia Pańskiego. Po modlitwie i zwiedzaniu – przejazd do NAZARETU- miasta gdzie znajduje się największa Bazylika Chrześcijańska w Ziemi Świętej. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania Anielskiego (Domek N.M.P.), spacer do Kościoła św. Józefa – miejsca, w którym znajdować miał się wg tradycji warsztat świętego. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ – nawiedzenie Sanktuarium Ślubu w Kanie – w miejscu tym pary małżeńskie będą miały okazje odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Przejazd do hotelu , zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7 Dzień: Śniadanie. Wyjazd w kierunku granicy Jordansko Izraelskiej. Po przekroczeniu granicy Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Tu mieści się ośmiokątna Bazylika Kazania na Górze. Czas na modlitwę i zwiedzanie przepięknych ogrodów sanktuarium. Przejazd do TABGHA, by nawiedzić Sanktuarium Rozmnożenia Chleba i Ryb, gdzie Jezus i Apostołowie nakarmili wielkie rzesze ludzi. Spacer do Kościoła Prymatu św. Piotra , następnie przejazd do KAFARNAUM, miasta i domu św. Piotra. Rejs Łodzią Piotrową po Jeziorze Galilejskim, następnie przejazd nad RZEKĘ JORDAN, gdzie będziemy mieli okazję odnowić symbolicznie sakrament chrztu świętego. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

8 Dzień: Śniadanie (lub suchy prowiant), wczesne wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odprawa paszportowa a następnie przelot do Polski.

Cena: 2000 PLN plus 650 USD dodatkowo płatne w Izraelu.

Wszystko w cenie, u nas nic więcej nie dopłacasz:
bilet lotniczy, transport komfortowym autobusem na terenie Izraela, zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2-3 os. (jedynki za dopłatą – 260 USD), wy zywienie H/B (śniadania i obiadokolacje), ryba św. Piotra nad jeziorem Galilejskim, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, koszty zwiedzania wg programu, przewodnik z jęz. polskim, rejs po Jeziorze Galilejskim, zestaw słuchawkowy tour guide.
 
Uwagi:
– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25 cm. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg.
– Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.
– Wylot z Warszawy
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
 
 
Dodatkowe informacje:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 25 osób (nie licząc księdza oraz pilota/przewodnika).
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu.
– Kod imprezy turystycznej: ZIEJ-2019-07

Zadzwoń :
25 741 05 25
882 114 244