10 DNI W ZIEMI ŚWIĘTEJ

IZRAEL + JORDANIA

26 maja – 4 czerwca 2020 r.

 
Dotknij źródeł swojej wiary…
 
Wymagany dokument: paszport
Opiekun duchowy: ks. Sławomir Kapitan

Program:
1 DZIEŃ – 26.05.2020 (wtorek):
Spotkanie grupy na lotnisku w Warszawie o godz. 19:30. Odprawa bezpieczeństwa i paszportowa. Wylot do Izraela o godz. 22:15.
 
2 DZIEŃ – 27.05.2020 (środa):
Przylot na lotnisko w Tel Aviv o godz. 02:50. Odbiór bagażu i przejazd do hotelu w Betlejem. Śniadanie o godz. 09:00. Przejazd na mszę św. do Sanktuarium na Polu Pasterzy, następnie przejazd na zwiedzenie Warowni Króla Heroda „Herodion”. Powrót do Betlejem na zakupy pamiątek w jednym ze sklepów prowadzonych przez rodzinę chrześcijańską. Następnie nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa w Betlejem. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.
 
3 DZIEŃ – 28.05.2020 (czwartek):
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną do kościoła w Bet Fage. Wizyta w Kościele Pater Noster. Spacer drogą Niedzieli Palmowej na taras widokowy na Górze Oliwnej, skąd rozpościera się widok na Stare Miasto Jerozolima. Następnie spacer do Kościoła Dominus Flevit na mszę i do Ogrodów Getsemani. Powrót do autokaru i przejazd pod bramę śmieciową którą wejdziemy na Wzgórze Świątynne na spotkanie z dwoma meczetami. Meczet Sułtana Omara, jak i Meczet zwiedzimy tylko od zewnątrz. Od 2004 roku nie zwiedza się od wewnątrz. Do wnętrza meczetów mogą wchodzić tylko Muzułmanie. Po zwiedzeniu Placu Świątynnego, spacer uliczkami Starego Miasta na Gorę Syjon. Wizyta w Wieczerniku. Następnie zwiedzanie Jerozolimy Zachodniej. Przejdziemy ulicą Jaffa na główny deptak. Czas wolny na kawę. Powrót do autokaru i powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.
 
4 DZIEŃ – 29.05.2020 (piątek):
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd w kierunku miasta Cezarea Nadmorska. Zwiedzanie ruin miasta zbudowanego przez Króla Heroda Wielkiego. Spacer po ruinach miasta w bliskości ruin hipodromu jak i ruin bibliotek, które były świadkami życia Biskupa i historyka chrześcijańskiego Euzebiusza z Cezarei. Następnie przejazd do miasta Akka, które jest jednym ze starożytnych miast portowych, którego historia sięga epoki brązu. Ze względu na swoje strategiczne położenie, umożliwiające szeroki dostęp do Palestyny, przez setki lat było ważnym portem jak i miejscem spotkania św. Franciszka z sułtanem Malikiem al. Kamilem. Zwiedzanie miasta jak i ruin dawnej warowni krzyżowców. Przejazd do Nazaretu na obiadokolację i nocleg (hotel Galilea).
 
5 DZIEŃ – 30.05.2020 (sobota):
Śniadanie. Spacer przez ulice Nazaretu do Bazyliki Zwiastowania, gdzie nawiedzimy Grotę, w której Anioł Gabriel oznajmił Marii, iż zostanie matką zbawiciela. Msza św. w Bazylice Zwiastowania. Przejazd do Kany Galilejskiej. Wizyta w Kościele Pierwszego Cudu Pana Jezusa. Dla chętnych małżeństw – możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do portu nad Jeziorem Galilejskim, skąd czeka nas rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na obiad, gdzie podadzą nam „Rybę św. Piotra” (danie z jakiego słyną restauracje w rejonie Jeziora Galilejskiego). Wizyta u źródeł Rzeki Jordan. Spacer do miejsca, gdzie Pan Jezus dał św. Piotrowi klucze do Królestwa Niebieskiego. Powrót do hotelu w Nazarecie na obiadokolacje i nocleg (hotel Galilea).
 
6 DZIEŃ – 31.05.2020 (niedziela):
Śniadanie. Spacer do kościoła św. Józefa na mszę św. Następnie wyjazd w kierunku granicy Izraelsko -Jordańskiej, a następnie przejazd do miasta Bet Shean, miasta położonego w Dystrykcie Północnym w Izraelu. Obecnie jest to ważny ośrodek administracyjno-przemysłowy Dolnej Galilei. Z powodu swojego geograficznego położenia na skrzyżowaniu szlaków handlowych Doliny Jordanu i Doliny Jezrel, odegrało ważną rolę historyczną. Na przestrzeni wielowiekowej historii, było nazwane Sytopolis, Nysa i Beisan. We współczesnych czasach odgrywa ważną rolę jako regionalne centrum w Dolinie Bet Shean. Po zwiedzaniu ruin Bet Shean -wyjazd w kierunku stolicy Królestwa Jordanii, Amman. City Tour po Ammanie. Zobaczymy m.in. Starówkę tego miasta, jak i też będziemy mieli możliwość zrobić kilka pamiątkowych zdjęć z tarasów widokowych, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na stolicę Królestwa Jordanii. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
7 DZIEŃ – 1.06.2020 (poniedziałek):
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Ammanie. Przejazd do miasta Madaba, gdzie znajduje się Kościół św. Jerzego, w którym mieści się Bizantyjska Mozaika Mapy Ziemi Świętej z VI w. Ukazuje ona szlaki pielgrzymów z okresu IV, V i VI wieku n.e. Przejazd do Sanktuarium Góry Nebo, gdzie mieści się ostatnie miejsce życia Mojżesza, gdzie ujrzał on Ziemię Obiecaną. W czasie, drogi po 2 godz., zrobimy 30 min. przerwę, gdzie będzie można zjeść obiad w cenie 18$. Kolejna droga zajmie nam około 2 godzin, by przejechać do słynnego Źródła Mojżesza, jakie otrzymał od Pana, gdy szedł do Ziemi Obiecanej. Przejazd na parking, gdzie zostawiając autokar udamy się na spacer około 2 km. do zaginionego miasta Petra. Zwiedzanie zajmie nam około 4 godzin. Następnie wrócimy do autokaru i udamy się do hotelu w Petrze na obiadokolację i nocleg.
 
8 DZIEŃ – 2.06.2020 (wtorek):
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Wadi Musa. Przejazd w kierunku granicy jordańsko–izraelskiej. Po przejściu granicy, przejazd nad Rzekę Jordan. Możliwość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd do Jerycha. Wjazd na Gorę Kuszenia. Zwiedzanie klasztoru, w którym żyje na stałe kilku mnichów wiodących ascetyczny tryb życia. Wewnątrz klasztoru możemy zwiedzić Grotę Chrystusa, podziwiać obrazy przedstawiające sceny biblijne oraz zboczyć kamień, na którym miał siadać Jezus. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.
 
9 DZIEŃ – 3.06.2020 (środa):
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Pustyni Judzkiej. Msza św. Przejazd do Twierdzy Masada. Po zwiedzaniu, przejazd do miejscowości Ein Buqerk na relaksującą kąpiel w Morzu Martwym. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.
 
10 DZIEŃ – 4.06.2020 (czwartek):
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd na mszę św. do Domu Pokoju w Betlejem. Następnie przejazd do ruin miasta Abu Gosh, gdzie znajduje się Kościół Krzyżowców. To nazwa nadana katolickiemu budynkowi religijnemu, który w czasach Krzyżowców należał do Rycerzy Szpitalników, a dziś jest częścią klasztoru benedyktynów w Abu Ghosh. Kościół znajduje się w miejscu, które interpretowano jako Emaus. Kościół Krzyżowców był prawdopodobnie kościołem bizantyjskim, a ten z kolei został zbudowany na rzymskiej fortecy. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv. Odprawa bezpieczeństwa i paszportowa. Wylot do Polski o godz. 18:30. Przylot na lotnisko Chopina o godz. 21:20.

 
CENA:
2000 PLN + 130 USD (płatne do Biura Pielgrzymkowego „ARKA”) + 910 USD (dodatkowo płatne w Izraelu).

WSZYSTKO W CENIE:
– bilet lotniczy,
– transport komfortowym autobusem na terenie Izraela,
– zakwaterowanie w hotelach 3*** w pok. 2os. (jedynki za dopłatą – 260 USD),
– wyżywienie H/B (śniadania i obiadokolacje),
– ubezpieczenie KL, KR, NNW,
– koszty zwiedzania wg. programu,
– przewodnik z jęz. polskim,
– zestaw słuchawkowy Tour Guide.
 
UWAGI:
– Linie lotnicze EL AL;
– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny do 8 kg o wym. 55 x 40 x 23 cm cm. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg;
– Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu;
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie;
– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św;
– Cena nie uwzględnia dodatkowych napojów do obiadokolacji i dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
 
DODATKOWE INFORMACJE:
– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych;
– Minimalna wymagana ilość uczestników, aby impreza turystyczna odbyła się: 25 osób (nie licząc księdza oraz pilota/przewodnika);
– W terminie do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej, istnieje możliwość poinformowania Państwa o ewentualnym odwołaniu jej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń;
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych;
– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z Imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy;
– Wymaganym dokumentem jest paszport ważny przez 6 miesięcy od daty powrotu;
– Kod imprezy turystycznej: ZIEJ-2020-05


Zadzwoń:
25 741 05 25
882 114 244