Schowek - Wyszukiwarka ofert
Sanktuaria Maryjne Francji i Hiszpanii  20-28.05.2024

Sanktuaria Maryjne Francji i Hiszpanii 20-28.05.2024

LISTA REZERWOWA
LISTA ZAMKNIĘTA

Profil: pielgrzymka, zagraniczne

Cena: na zapytanie
termin, Wg programu Na zapytanie
transport samolot / wg programu
wyżywienieWg programu
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 882 114 244

Opis

Opiekun duchowy: Ks. Dariusz Mioduszewski

UWAGA:

Po zapisie prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 2000 zł. na konto Biura Arka. - 82 1020 4476 0000 8102 0377 6051

Pozostałą kwotę 3800 zł. wpłacamy do 1.04.2024  na konto Biura Arka.

- 82 1020 4476 0000 8102 0377 6051

W cenie

W cenie:

- bilet lotniczy,

- ubezpieczenie KL, NNW rozszerzone o choroby przewlekłe i Covid-19( zachorowanie i kwarantanna).

- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

-  noclegi w hotelach 3*/4* (pokoje dwuosobowe)

- 2 posiłki dziennie ( śniadanie, obiadokolacja)

- przejazdy autokarem wg programu (w tym opłaty drogowe, parkingi itd.)

- opieka pilota

- bilety wstępu według programu oraz przewodnik

Uwagi

Cena nie zawiera:

- dopłaty do pokoju jednoosobowego ok. 280 Euro

- transferu na/z lotnisko w Polsce

Uwagi:

– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm – do 8 kg. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg.

– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

– Zapewniamy opiekę duszpasterską oraz codzienną Mszę św.

– Wylot z Warszawy Okęcie

Dodatkowe informacje:

– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.

– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.

Plan

Dzień 1

Dzień 1

20.05.2024 - Warszawa - Barcelona
Zbiórka uczestników w hali odlotów na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 06:30. Wylot do Barcelony o godz. 09:20. Lądowanie w Barcelonie o godz. 12:35. Transfer do hotelu na Costa Brava. Czas wolny nad morzem. Obiadokolacja.
Nocleg na Costa Brava (Hotel RIVIERA 4* w Santa Susanna, hotel położony około 100 m od plaży).Śniadanie i kolacja w formie stołu szwedzkiego
Dzień 2

Dzień 2

21.05.2024 - Barcelona
Śniadanie. Zwiedzanie Barcelony. Zwiedzanie Gaudi House Museum. Spacer po dzielnicy gotyckiej Barri Gotic, ulica Las Ramblas. Msza św. w katedrze św. Eulalii. Przejazd na Wzgórze Montjuic z miejscami olimpijskimi, Pałac Królewski, Sagrada Familia ( z zewnątrz) Obiadokolacja. Nocleg
Nocleg na Costa Brava (Hotel RIVIERA 4* w Santa Susanna, hotel położony około 100 m od plaży)
Dzień 3

Dzień 3

22.05.2024 - Montserrat
Śniadanie. Przejazd do Montserrat, zwiedzanie Sanktuarium. Klasztor benedyktyński, położony w masywie górskim Montserrat w Katalonii, znany z kultu figury Matki Boskiej, tzw. „Czarnulki” (La Moreneta). Usytuowany jest na zlepieńcowych formacjach skalnych, w trzech czwartych drogi na szczyt, ok 1000 m n.p.m. Drugi co do ważności, zaraz po Santiago de Compostela ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii. Ze szczytu widać cała Katalonię. Przejazd do Saragossy obiadokolacja, nocleg.
Nocleg w Saragossie (Hotel LAS VENTAS 3* około 15 km od Saragossy)
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Kolacja jest podawana do stolików.
Dzień 4

Dzień 4

23.05.2024 - Saragossa- Pampeluna
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Pilar. Historia tego sanktuarium, sięgająca pierwszej połowy pierwszego wieku po Chrystusie, mówi, że po Zmartwychwstaniu Chrystusa na tereny dzisiejszej Hiszpanii dotarł apostoł Jakub. Jego misja ewangelizacyjna na Półwyspie Iberyjskim spotkała się ze zdecydowanym odrzuceniem przez miejscową ludność. W nocy 2 stycznia 40 r. udało się św. Jakubowi zebrać tylko ośmiu uczniów. Spotkali się wszyscy za murami rzymskiej wtedy Saragossy, na prawym brzegu rzeki Ebro.Zniechęcony kompletnym fiaskiem swojej misji św. Jakub zaplanował natychmiastowy powrót do Palestyny. Właśnie wtedy - jak mówi tradycja - w mroźną, styczniową noc, na niebie pojawiła się dziwna jasność i ukazali się aniołowie, którzy nieśli kolumnę (pilar) z Matką Bożą. Aniołowie postawili kolumnę na ziemi, a Maryja tak mówiła do św. Jakuba: "Synu, to miejsce jest przeznaczone do oddawania Mi czci. Dzięki tobie na moją pamiątkę ma tu być wzniesiony kościół. Troszcz się o tę kolumnę, na której ja jestem, ponieważ mój Syn, a twój Mistrz, nakazał aniołom, aby przynieśli ją z nieba. Przy tej kolumnie postawisz ołtarz. W tym miejscu, przez moją modlitwę i wstawiennictwo, moc Najwyższego dokonywać będzie niezwykłych znaków i cudów, szczególnie dla tych, którzy będą Mnie wzywać w swoich potrzebach. Kolumna ta będzie stać tutaj aż do skończenia świata". W miejscu, gdzie stoi kolumna, św. Jakub wybudował małą kaplicę, która nazywa się Santa Capilla. Przejazd do Pampeluny, zwiedzanie Pampeluny.Serce najstarszej części Pampeluny stanowi otoczony malowniczymi kamienicami Plaza del Castillo. W jego pobliżu znajduje się znacznie mniejszy plac zwany Plaza Consistorial ze słynnym barokowym budynkiem ratusza miejskiego. Innym cennym zabytkiem Pampeluny jest okazała gotycka katedra (Catedral de Santa María la Real de Pamplona). Przejazd do Irun, obiadokolacja, nocleg.Nocleg w Irun (Hotel ETH IRÚN 3* w Irún na wschód od San
Sebastian ). Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Kolacja jest podawana do stolików.
Dzień 5

Dzień 5

24.05.2024 - San Sebastian
Śniadanie. Zwiedzanie San Sebastian, czas na plażowanie, obiadokolacja, nocleg. Trudno sobie wyobrazić piękniejsze położenie miasta. San Sebastián wciśnięte jest między morze i góry, nad półkolistą zatoką La Concha, czyli "Muszlą". Nocleg w Irun (Hotel ETH IRÚN 3* w Irún na wschód od San Sebastian) Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Kolacja jest podawana do stolików.
Dzień 6

Dzień 6

25.05.2024 - Lourdes
Śniadanie. Przejazd do Lourdes. Msza święta. Zwiedzanie Lourdes z przewodnikiem, Zapoznanie się z miejscami związanymi z życiem św. Bernadetty Soubirous: młyn de Boly, Le Cachot (Loch), dom rodziny Soubirous, kaplica w hospicjum, gdzie Bernadetta przyjęła Pierwszą Komunię, Kościół Parafialny z chrzcielnicą, w której została ochrzczona. Grota Massabielska, Krypta, bazylika Niepokalanego Poczęcia, bazylika Różańcowa, bazylika św. Piusa X (podziemna), bazylika św. Bernadetty. Obiadokolacja. Procesja Różańcowa. Nocleg.
Dzień 7

Dzień 7

26.05.2024 - Lourdes
Śniadanie. Msza święta. Czas na indywidualną modlitwę i obmycie wodą z cudownego źródełka. Indywidualne korzystanie z wanien ( ok 3- 4 godziny) aby wziąć uzdrawiającą kąpiel – aby zapewnić pielgrzymom wygodę, zbudowano specjalne kamienne wanny umożliwiające zanurzenie się. Co więcej, wokół groty zostały zamontowane krany, dzięki którym można napełnić wodą naczynia. Obiadokolacja. Procesja Różańcowa. Nocleg.
2 noclegi w Lourdes. (Hotel CROIX DES BRETONS 3*, 550 m od Sanktuarium. Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Kolacja podawana do stołu

Dzień 8

Dzień 8

27.05.2024 - Carcassonne
Śniadanie. Przejazd do Carcassonne, zwiedzanie Carcassonne, Carcassonne to jedno z najbardziej znanych i urokliwych miast we Francji, które zachwyca swoją niezwykłą architekturą i bogatą historią. Carcassonne przyciąga turystów z całego świata, którzy pragną odkryć tajemnice tego średniowiecznego miasta. W Carcassonne można podziwiać imponujące mury obronne, zamek, bazylikę oraz malownicze uliczki, które przenoszą nas w czasie do epoki rycerzy i dam dworu. przejazd na Costa Brava, obiadokolacja, nocleg. Nocleg na Costa Brava (Hotel RIVIERA 4* w Santa Susanna (hotel położony około 100 m od plaży). Śniadanie i kolacja w formie stołu szwedzkiego.
Dzień 9

Dzień 9

28.05.2024 - Barcelona - Warszawa
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Barcelonie. Wylot o godz. 13:25. Lądowanie w Warszawie o godz. 16:30. Zakończenie pielgrzymki.

Galeria

Terminy

Mapa

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Dopłaty i zniżki można wybierać w formularzu rezerwacji podczas składania zamówienia.